Skocz do zawartości

Jaki to typ skóry


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem jakiś czas temu na allegro buty firmy Clarks.

 

Wyglądały na buty ze zwykłej miękkiej skóry licowej, niestety jest chyba inaczej. Mam problem z ich właściwą pielęgnacją, po zapastowaniu lub zawoskowaniu robią się brzydkie pęknięcia. Próbowałem wosku oraz pasty z firmy Wojas. Dodatkowo buty piją wodę, nawet najmniejsza kropla powoduje ich ściemnienie. Poniżej fotka buta na którego spadło parę kropel wody, niewygląda to zbyt dobrze.

 

post-341-0-91115800-1342202896_thumb.jpg

 

W związku z tym pytanie: jakiego typu to może być skóra i jak ją pielęgnować? Czytałem coś o skórach anilinowych (w kontekscie mebli :D), ale to chyba nie będzie to...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możemy prosić link do aukcji lub sklepu z nowym egzemplarzem?

 

Teraz faktycznie nie wygląda to za fajnie, ale już środki na skórze zalegają, a ciekaw jestem jak wyglądała pierwotnie :)

 

pozdrawiam

 

No niestety, aukcja została już przeniesiona do archiwum :( W archiwach w sieci znalazłe tylko ten obrazek:

 

http://img.archiwumallegro.pl/?2214946409

 

Dość mały niestety :( Buty przyszły w opakowaniu zastępczym.

 

Załączam zdjęcie w nieco wyższej rozdzielczośći. Niestety robione komórką :( Jeśli coś by pomogło - postaram się wrzucić zdjęcia robione normalnym aparatem. Ewentualnie przetrzeć je Tarrago Cleanerem i wrzucić fotkę czystych?

post-341-0-12864900-1342206642_thumb.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość belzebub

Ja bym proponował je przetrzeć wilgotna szmatką- wyczyscić. POczekać aż wyschną nastepnie nałozyc najzyklejśza pastę typu Buwi dostępna w każdym większym sklepie następnie poczekać ok10 minut i wypolerować czystą miekka szczotką. Najprawdopodobniej skóra jest typu crast z otwarty licem. Wiem z doświadczenia ze plamki po wodzie będą wychodzic, myslę ze pasta to troszke wychamuje.pasta w kolorze wierzchu

Edytowane przez belzebub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cZoŁeM laugh.gif

 

...ja stawiam na skórę anilinowana i radzę zastosować zmywacz, który posiadasz ( Tarrago Cleanerem) gdy wyschnie nałóż warstwę brązowego tłuszczu z woskiem i poczekaj aż tłuszcz wciągnie np. nałóż wieczorem a z rana delikatnie prze-poleruj szczotką:

https://multirenowac...kor-saphir.html

 

...spraktykowałem zabezpiecza przed wilgocią, odżywia i zmiękcza skórę i, daje lekki połysk smile.gif

IMG_2348.jpg

 

 

Pozdrawiam smile.gifph34r.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też takie okrutne plamy od wody? :(

 

Ciężko tu będzie o złoty środek, ale przy tego tak chłonących skórach warto chyba stosować profilaktycznie NANO PROTECTOR

 

Ale teraz to już po balu.

 

Myślę, że ...

 


     
  1. W pierwszej kolejności trzeba zmyć to co na te buty tam nałożono - Renomat Saphir
     
  2. Plam można spróbować pozbyć się Hiver Winter Saphir

 

I dalej tak jak Krizg77 polecił.

 

W ostateczności można buty przemalować na ciemniejszy brąz :)

 

Wtedy:


     
  1. Do przygotowania skóry Saphir Decapant
  2. Farba Saphir Tinture
  3. Saphir Pommadier Cream w kolorze do wykończenia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Podepne sie pod temat , mam problem z butami ze skory olejowanej nalozylem odrobine tluszczu coccine i sciemnialy i zrobila sie taka powloczka na nich jak biore deliktnie paznokciem to pokazuje sie pod spodem kolor orginalny dodam rowniez ze to buty cieniowane z przewaga brazu i czy taki renomat usunie ten tluszcz z butow ? dodaje zdjecie orginalnego koloru i po 

 

uzywalem mleczka lettro ale nie zrobilo nic 

Screenshot_20221201_122111_Allegro.jpg

20221130_194549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłuszcze i mocno natłuszczające preperaty z reguły przyciemniają skórę i to jest normalne. Musisz brać to pod uwagę decydując się na ich stosowanie. Natomiast efekt rozjaśniania się skóry pod wpływem kontaktu z twardą powierzchnią czy nawet zginania cholewki jest charakterystyczny dla skór olejowanych i woskowanych. Także wydaje mi się, że opcje są 2:

  • Jest to charakterystyka tej konkretnej skóry i nie zwróciłeś na to wcześniej uwagi
  • Faktycznie efekt pojawił się po natłuszczeniu

Czy SAPHIR BDC Renomat lub SAPHIR BDC Etalon Noir Soap to zniweluje? Ciężko zgadywać, bo to zawsze jest kwestia próby i reakcji w każdym konkretnym przypadku. Być może, ale gwarancji nikt ci nie da.

 

Generalnie, jeżeli masz do czynienia ze skórami olejowanymi lub woskowanymi to są fajne preparaty, które z reguły nie wpływają negatywnie na ich kolor. Mogą być w sumie też stosowane do licówek:

Tradycyjne tłuszcze mają wiele zalet, ale ich wady warto brać zawsze też pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.