Skocz do zawartości

Naprawa: damskie sandały - wymiana całych podeszew


Krizg77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam laugh.gif

 

Dziś zajmiemy się damskimi sandałkami, mają one dla klientki wartość sentymentalną (dlatego robię je mimo niskiej wartości nominalnej bucików)... zajmiemy się... zresztą zobaczcie Sami...smile.gif

 

 

...tak wyglądają - nieźle - lekko pobdzierane noski...huh.gif

IMG_2201.jpg

 

 

...jednadnak problem znajduje się "na dole"...sleep.gif

IMG_2202.jpg

IMG_2204.jpg

 

 

 

...zaczynamy więc... otwieramy pacjenta... wink.gif

IMG_2206.jpg

 

IMG_2207.jpg

 

IMG_2208.jpg

 

 

 

 

...no i mamy "klocki" - możemy je rozkładać i składać wedle potrzeby...wink.giflaugh.gif

IMG_2211.jpg

 

 

 

 

...rozpocznijmy więc składanie...skajowe podpodeszwy obciągniemy skórą i dodamy amortyzatory pod pięty...

IMG_2221.jpg

 

IMG_2226.jpg

 

IMG_2228.jpg

 

 

 

...teraz zajmiemy się obcasami są puste (beznadzieja) wypełnimy je więc...

IMG_2230.jpg

 

IMG_2231.jpg

 

 

 

...instalujemy stalki (bardzo ważne jest cofnięcie ich do tyłu - bo to była główna przyczyna pęknięcia podeszew)excl.gif

IMG_2234.jpg

 

IMG_2236.jpg

 

 

 

...następnie montujemy obcasy i podeszwy - wybrałem 3mm i sfazowałem je na rantach do 2mm

IMG_2241.jpg

 

IMG_2244.jpg

 

IMG_2245.jpg

 

 

 

PODSUMOWANIE

IMG_2201.jpg

 

IMG_2238.jpg

 

 

 

smile.gifBARDZO PROSZĘ O OPINIE, DZIĘKI TEMU MOGĘ SPOJRZEĆ NA MOJĄ PRACĘ Z INNEJ PERSPEKTYWYrolleyes.gif

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiasz za każdym razem - niemalże "uszyłeś" je na nowo.

Kolekcjonowałbym na Twoim miejscu miny klientów i klientek odbierających obuwie.

 

Taka gablota w stylu "Tych klientów obsługujemy" mogłaby całkiem fajnie się prezentować:)

 

Coś jak tu ... tylko inaczej :) hehe

 

http://www.youtube.com/watch?v=q9ut3jdWBVc

 

Tymczasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki difer smile.gif

Czyż nie większą sztuką od zrobienia nowych, jest naprawa ,to przecież naprawa eliminuje wady, uzdatnia obuwie do chodzenia (haluksy), przedłuża żywotność ,i jak powyżej dodaje blasku.

...oczywiście naprawa (w wysokiej jakości) jest niewątpliwie sztuką... dużą sztuką...sleep.gifsmile.gif

 

...jednak zrobienie od podstaw butów miarowych (w wysokiej jakości) to prawdziwe mistrzostwo... sztuka... arcydziełosleep.gifsmile.gifcool.gif

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość belzebub

Przepraszam ze sie czepiam, ale ta pianka to co ona moze zamortyzować , powiedzmy przy wadze 50 kg z wyglądu to ona jest z latexu naturalnego ok 2mm. I pytanie pozostaje nadal co to ma wspólnego z amortyzacją bo tego nie rozumie :rolleyes:

Edytowane przez belzebub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość belzebub

Powiem z dpswiadczenia ze te wszystkie pianki tzw - amortyzatory to jest o [beeep]e rozbic, po chwili ulegają zprasowaniu i już ich nie ma. I naprawde mówiac nikt mi takiej bzdury nie wciśnie. Ale przez chwile jes miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość belzebub

Za rogatkami naszego dobrobytu - nieżle powiedziane, ale ciekawi mnie ile to kosztuje w naszym dobrobycie, chyba nie duzo skoro patrze na takie zaawansowane naprawy nawet dla wartości sentymentalnej nia zapłaciłbym, moze to wynika z mojej suchej kalkulacji albo z tego ze wiem ile kosztuje produkcja obuwia w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale to nie znaczy, że wszyscy tak mają :)

Jesteśmy różni, dlatego życie jest takie ciekawe :)

 

Przykładem niech będą systematycznie powtarzające się przypadki, gdzie ludzie zamawiali u nas produkty na łączną kwotę wielokrotnie przewyższającą wartość obuwia, byleby tylko odzyskać ich dawny blask - bo fajne wspomnienia ludzie pielęgnują w szczególny sposób :)

 

Najczęściej sprawa dotyczy obuwia ślubnego, oficerek po dziadku, butów-pamiątek z dalekich podróży, glanów z lat młodzieńczych ... i innych takich :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cZoŁeM laugh.gif

 

...uff dopiero dziś mam czasiksss...smile.gif

Przepraszam ze sie czepiam, ale ta pianka to co ona moze zamortyzować , powiedzmy przy wadze 50 kg z wyglądu to ona jest z latexu naturalnego ok 2mm. I pytanie pozostaje nadal co to ma wspólnego z amortyzacją bo tego nie rozumie

...zaraz tam się czepiaszunsure.gif gadamy sobie o tym i o tamtym smile.gif i każdy ma prawo widzieć to inaczej smile.gif i spoks laugh.gif

 

...do rzeczy, daje te "amortyzory" bo uważam je za wystarczające w tym konkretnym przypadku - głównie pełnią funkcję wyrównującą, estetyczną i na końcu amortyzującą - nikt chyba nie oczekuje, że w płaskich sandałkach będzie czuł się jak w butach sport czy domowych bamboszkach wink.gifsmile.gifbiggrin.gif

 

ps. bardzo dziękuję za opinie sleep.gifsmile.gif

 

Pozdrawiam ph34r.gif

Edytowane przez Krizg77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krizg77 zmienił(a) tytuł na Naprawa: damskie sandały - wymiana całych podeszew

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.