Skocz do zawartości

Sugestie i pytania do administratora / moderatora oraz nowości na forum


AXE316

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Jest to zabezpieczenie przed spamerami którzy korzystają ze skryptów ( czyli napisanych programów ) celem wtargnięcia i pisania bzdur reklamowych .

 

Przy logowaniu ten obrazek można zmienić /wybrać na czytelny .

Obok obrazka jest widoczna ikonka odświeżenia - wystarczy w nią kliknąć .

Dwa wybrać tylko sobie stałe zalogowanie i twoja przeglądarka przechowa tzw ciasteczko i jeśli Manger haseł przeglądarki za twoją zgodą przechowuje hasło - etap logowania zwyczajnie cię omija przy ponownym wejściu .

Niema też zupełnie potrzeby wylogowywania się z forum - to zmusza do kolejnego logowania w skutek właśnie podmiany owego ciasteczka.

 

Niedogodność pewna jest ,ale mogę pokazać forum gdzie w ciągu jednej godziny przy braku takiego zabezpieczenia forum, taki spambot otworzył kilkadziesiąt tematów dokładnie takich samych - to już nie jest zabawne i miłe dla wszystkich .

Pozdrawiam

AXE316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za pierwszym razem napisałem posta, wypełniłem jakąś zakładkę, żebym na maila dostał powiadomienie jak do stanę odpowiedź. Działało to przez kilka dni potem przestało. Wczoraj popełniłe kolejnego i nie dostałem powiadomienia mimo, że odpowiedzi się pojawiły. Coś mam jeszcze dodatkowo zrobić?

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Na forum pojawiło się już kilka nowości, a w najbliższym czasie pojawi się jeszcze więcej.

Postaram się w tym wątku choćby zarysować poszczególne zagadnienia:

 

Galeria

http://www.wbutach.pl/gallery/

Na stronie głównej pojawił się panel z galerią, w której wyświetlane są ostatnio dodane przez użytkowników fotki. Galeria ma służyć nam i Wam w gromadzeniu i przedstawianiu ciekawych fotografii. W postach można dodawać w łatwy sposób fotki lub całe albumy z galerii, klikając w ikonkę "Moje media".

 

Blogi

http://www.wbutach.pl/blogs/

Aplikacja umożliwia forumowiczom zarówno tworzyć swoje własne blogi w panelu forum jak i podpinać i promować zewnętrzne blogi prowadzone w innych serwisach.

 

Punktowanie / Dziękowanie

rep_up.pngrep_down.png

Przy każdym poście znajdują się strzałki - jeżeli ktoś Ci pomógł, lub uznasz, że post jest wartościowy kliknij zieloną strzałkę - reputacja wartościowego użytkownika rośnie. Istotne tym bardziej, że planujemy najbardziej wartościowych użytkowników w przyszłości nagradzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się możliwość umieszczenia w profilu użytkownika ulubionego filmu Youtube lub całej playlisty.

Konfiguracja jest prosta:

  1. Wchodzimy w ustawienia uzytkownika i zakładkę Youtube- w moim przypadku: nie_problem/ustawienia/Profile Youtube Video
     
  2. W okienku Video ID I Playlist ID wpisujemy ID wybranego z Youtube filmu (ciąg znaków po "=") , na przykład ID filmu z linka
    http://www.youtube.com/watch?v=SbfO352cwgo

    to SbfO352cwgo
     

  3. Opcje dostosowujemy do własnych upodobań. Jeżeli zaznaczymy opcję Show On Side Blocks - nasz ulubiony film będzie nam towarzyszył również podczas przeglądania strony głównej.

Myślę, że załączniki właściwie wszystko wyjaśnią :)

 

wbutach_youtube.jpg wbutach_youtube2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum pojawiła się nowa opcja, pt. MAPA (górne Menu).

 

MAPA umożliwia nam dodanie własnej lokalizacji oraz rozeznanie się z jakich zakątków świata pochodzą użytkownicy naszego forum.

 

Można podać dokładną lokalizację (mp. Poznań, Wrocław, Berlin ...) lub bardziej ogólną (np. Polska, Anglia, Włochy ...).

  1. Wchodzimy w zakładkę MAPA
  2. Klikamy "Dodaj swoją lokalizację"
  3. Wpisujemy lokalizację, np. Szczecin, Polska, Holandia ...
  4. Klikamy "Zapisz"

Fototutorial:

mapa1.jpgmapa2.jpg

 

Zachęcamy do podawania, choćby ogólnej lokalizacji - może to być ciekawa informacja dla nas wszystkich.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.