Skocz do zawartości

Plama na półbutach


volveras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż kupiłem sobie buty Lasocki i co się okazało założyłem je trzy razy i poźniej jeszcze na wesele. Zrobiły się takie plamki, które widać na zdjęciach. Po prawej stronie na prawym bucie oraz po prawej stronie na lewym bucie. Miałem zapastować to, ale stracą swój połysk i będą matowe. Zrobiłem najgorszy błąd jaki można było tylko popełnić - nie wziąłem rachunku na reklamację. Z początku myślałem, że przy zapoceniu wyszła sól, jednak nie. W tych miejsach skóra wydaję się być sucha i pozbawiona koloru. Co muszę zrobić, żeby but wyglądał dobrze?

Dziękuję wszystkim Państwa za porady i cierpliwość.

post-314-0-84719500-1339940592_thumb.jpg

post-314-0-52989400-1339940614_thumb.jpg

post-314-0-10175100-1339940633_thumb.jpg

post-314-0-68213300-1339940653_thumb.jpg

post-314-0-87591200-1339940674_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Hmmm ... czy to na pewno są powierzchniowe plamy?

Wygląda trochę tak, jakby kiepskiej jakości wykończenie się ścierało.

 

Plamy często można "odplamić", ale jeżeli schodzi farba, to już trzeba będzie zadziałać inaczej.

 

Pasta ma za mało pigmentu, by to trwale pokryć i jej rola raczej jest inna.

Jeżeli faktycznie pokryć tak duże odbarwienia czy plamy - polecałbym tu raczej:

 


     
  1. Dokładnie oczyścić:
    Renomat Saphir
     
  2. Pokryć produktem z mocnym pigmentem:
    Renovating Cream Saphir
    lub
    [Saphir Juvacuir
     
  3. Później dopiero potraktować kremem lub pastą.

 

Jeżeli natomiast faktycznie są to plamy z soli - De Salter Tarrago - może pomóc.

 

Produkty wydajne i uniwersalne - także przydadzą się do pielęgnacji i renowacji wielu par skórzanych butów i innych skórzanych przedmiotów, których w każdym domu sporo :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wykonaniu zabiegu Renomatem i produkt ten odtłuścił skórę i na szmatce widzialem, że wytarty został krem, czy też pasta. But zrobił się miększy i stracił swoją sklepową właściwość błyszczenia się. Co teraz Pan poleca? Juvacuir czy Renovating Cream, bo z tego co czytałem i widziałem w Państwa filmikach, cream jest bardziej na rysy, a tutaj tak jakby trzeba usunąć przebarwienie. I chciałbym, aby końcowy efekt był takiego buta, który się świeci, taki połyskowy, jak ze sklepu. Co Pan doradza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Saphir Juvacuir, później po całości Saphir Pommadier Cream i powinno być elegancko :)

 

Pasta woskowa (Saphir Pate de luxe) zapewnia wysoki połysk, tzw. Mirror Shine, który osiąga się jednak na czubkach i piętach. Na zgięciach sobie odpuszczamy gdyż wosk się może wykruszać. Klasyczny połysk zapewni sam krem, a jeżeli ma być lustro to już można pobawić się pastą woskową,ale tu już i jakość skóry ma znaczenie i osiągnięcie mistrzostwa wymaga treningu :) Myślę, że po zastosowaniu pommadiera będzie zadowolenie z efektu.

 

Po robocie poprosimy o fotorelację na forum :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem bardzo podziękować!

Dopiero skończyłem polerować buty, jeszcze mam ręce brudne od kremów i past. A już z Wami chcę podzielić się moją radością. Jak obiecywałem i Administrator prosił - wstawiam rezultaty. Zdjęcia nie są może rewelacyjne, bo światło padało do pokoju, jednak w rzeczywistości jest bardzo ładnie! Choć robiłem to po raz pierwszy, jestem zadowolony. Następnym razem postawię na dokładność, bo widać to na końcowym efekcie.

Polecam wszystkim Administratora "nie_problem"! Cenię sobie pomoc, wiedzę i cierpliwość, którą ukazał. Forum, na które tu trafiłem jest również na bardzo wysokim poziomie. Nie zapomnę Państwu również polecić sklepu - www.multirenowacja.pl , który w mgnieniu oka dostarczył mi potrzebne produkty w spaniałej jakości.

Moi znajomi już wiedzą, gdzie sięgać porad i kupować rzeczy do renowacji skór i butów!

Bardzo dziękuję!

 

P.S.

Na pierwszym zdjęciu załączam czubki butów, które były lekko porysowane, ponieważ są wywijane do góry, czasami zdarzyło się zahaczyć.

post-314-0-65925600-1340899441_thumb.jpg

post-314-0-34329700-1340899469_thumb.jpg

post-314-0-00125500-1340899511_thumb.jpg

post-314-0-18389000-1340899541_thumb.jpg

post-314-0-90436900-1340899580_thumb.jpg

post-314-0-94306700-1340899608_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Gra muzyka - każdy taki sygnał to dla nas największa satysfakcja :)

Zużyłeś zapewne śladową ilość produktów.

 

Pommadier przydadzą się i w bieżącej pielęgnacji i w przypadku innych czarnych butów.

Natomiast Renomat i Juvacuir w razie awarii czarnych butów, tapicerek, portfeli, teczek, kurtek, torebek ... :)

 

No generalnie myślę, że towar się nie zmarnuje i jeszcze nie raz będziesz zadowolony :)

 

Dzięki za miłe słowa + wszystkiego dobrego

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, mam podobny problem, jednak nie chcę zakładać nowego tematu. Różnica polega na tym, że są to buty brązowe.

Moje również były chodzone kilka razy, ponieważ kupiłem je sobie na święta, jednak plamy pojawiły się dopiero gdy na ulicach pojawił się 1. śnieg. A jak wiadomo, z pracy musiałem jakoś wrócić do domu. Miały wtedy także 1 kontakt z śniegiem. Próbowałem póki co przemyć je gąbką z wodą ale nic to nie dało.

Proszę o pomoc, pozdrawiam :-)

post-740-0-02882800-1357730593_thumb.jpg

post-740-0-44805300-1357730598_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ccc.eu/pl/man/fw12-lasocki/2

 

Moje buty to te po prawej. Jeszcze 2 dni temu wyglądały jak te w linku... Dodam, że mam je na gwarancji, bo ledwo co je kupiłem, jednak nie mogę sobie pozwolić na oddanie ich właśnie teraz, gdyż nie posiadam innych butów zimowych. Proszę o dalsze rady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje buty to te po prawej. Jeszcze 2 dni temu wyglądały jak te w linku... Dodam, że mam je na gwarancji, bo ledwo co je kupiłem, jednak nie mogę sobie pozwolić na oddanie ich właśnie teraz, gdyż nie posiadam innych butów zimowych. Proszę o dalsze rady. Pozdrawiam.

 

Te pierwsze od prawej?

 

0398.jpg

 

Na pewno?

Jeżeli tak to po renomacie proponuję zastosować Saphir Juvacuir kolor nr 10 i wykończyć Saphir Pommadier 'em w tym samym odcieniu.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.