Skocz do zawartości

Prawy but wyblakły, lewy w oryginalnym kolorze


solith

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zakupiłam okazyjnie (za 9,99 zł ;) ) zamszowe czółenka. Cena tak niska ponieważ prawy but stal na wystawie sklepowej i zmienił kolor - od światła, kurzu i "macania" - zdjęcie w załączniku.

W związku z ambitnym planem przywrócenia ich do stanu używalności zrodziło się parę pytań. W oryginale buty maja niebieski kolor - coś zbliżonego do Turmaliny z Tarrago. Jak zdążyłam się zorientować mało jest produktów w podobnym kolorze do zamszu.

 

I teraz pytania:

 

1. Gdyby po ich wymyciu okazało się, że "szarość" z prawego zejdzie troszkę i nierówność koloru będzie mniejsza, to czy produktami typu renowator mam szansę wyrównać ich kolor? Chodzi dokładnie o to czy po popsikaniu preparatem w areozolu prawy nadal nie będzie ciemniejszy od lewego? Moja znajoma ma okazję kupić te same buty, ale z mniejszą różnicą koloru - czy w jej przypadku renowator zda egzamin?

 

2. Czy możliwe jest, że po wymyciu i popsikaniu ich szarym renowatorem (przypominam, że buty są niebieskie) mam szansę uzyskać w miarę jednolity szary kolor, czy renowatory są zdecydowanie za słabe do zmiany koloru?

 

3. Czy po zmieszaniu Tinture Francais w czarnym i neutralnym kolorze buty zafarbują się na szary kolor, czy ten niebieski jednak będzie prześwitywał a co za tym idzie różnica w kolorze będzie nadal widoczna?

 

4. Gdybym próbowała zafarbować buty na szaro Tinturą i efekt końcowy nie byłby zadowalający mogę je ponownie zafarbować na czarno? Czy buty takiego podwójnego farbowania nie wytrzymają i kolor się nie przyjmie?

 

5. Może wiecie, czy jak nie ma dostępnego jakiegoś koloru w sklepie multirenowacja istnieje możliwość zamówienia? Czy wtedy cena wzrasta?

 

Mam nadzieję, ze nie zamęczyłam pytaniami ;)

 

obcasy.bmp

 

Pozdrawiam

Solith

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Witamy serdecznie :)

 

zakupiłam okazyjnie (za 9,99 zł ;) ) zamszowe czółenka. Cena tak niska ponieważ prawy but stal na wystawie sklepowej i zmienił kolor - od światła, kurzu i "macania" - zdjęcie w załączniku.

W związku z ambitnym planem przywrócenia ich do stanu używalności zrodziło się parę pytań. W oryginale buty maja niebieski kolor - coś zbliżonego do Turmaliny z Tarrago. Jak zdążyłam się zorientować mało jest produktów w podobnym kolorze do zamszu.

 

Świetna cena jak mniemam :)

 

I teraz pytania:

 

1. Gdyby po ich wymyciu okazało się, że "szarość" z prawego zejdzie troszkę i nierówność koloru będzie mniejsza, to czy produktami typu renowator mam szansę wyrównać ich kolor? Chodzi dokładnie o to czy po popsikaniu preparatem w areozolu prawy nadal nie będzie ciemniejszy od lewego? Moja znajoma ma okazję kupić te same buty, ale z mniejszą różnicą koloru - czy w jej przypadku renowator zda egzamin?

 

Jeżeli na butach zalega kurz sklepowy i brud zapewne po czyszczeniu Omnidaimem lub dobrym cleanerem do zamszu/nubuku dojdą do siebie. Jeżeli wyblakły od światła - niekoniecznie. Wtedy renowatorem należy potraktować oba i wyrównać kolor. Powinno być dobrze.

 

 

2. Czy możliwe jest, że po wymyciu i popsikaniu ich szarym renowatorem (przypominam, że buty są niebieskie) mam szansę uzyskać w miarę jednolity szary kolor, czy renowatory są zdecydowanie za słabe do zmiany koloru?

 

Jeżeli renowator będzie ciut ciemniejszy - jest szansa.

 

3. Czy po zmieszaniu Tinture Francais w czarnym i neutralnym kolorze buty zafarbują się na szary kolor, czy ten niebieski jednak będzie prześwitywał a co za tym idzie różnica w kolorze będzie nadal widoczna?

Proszę skontaktować się mailowo z multirenowacją - ja kolorystycznie jestem czarno-biały, ale tam już na mieszaniu kolorów ktoś się zna :)

 

Ewentualnie tu jest karta mieszania kolorów:

http://www.wbutach.pl/topic/159-palety-barw-srodkow-do-pielegnacji-i-malowania-skor/page__p__863__hl__+mieszania++kolor%C3%B3w__fromsearch__1#entry863

 

 

4. Gdybym próbowała zafarbować buty na szaro Tinturą i efekt końcowy nie byłby zadowalający mogę je ponownie zafarbować na czarno? Czy buty takiego podwójnego farbowania nie wytrzymają i kolor się nie przyjmie?

 

Buty raczej sobie z tym poradzą, zwłaszcza jeżeli drugi kolor będzie czarny.

 

5. Może wiecie, czy jak nie ma dostępnego jakiegoś koloru w sklepie multirenowacja istnieje możliwość zamówienia? Czy wtedy cena wzrasta?

 

Zależy od produktu - proszę pytać mailowo. Zobaczymy co da się zrobić :)

 

Mam nadzieję, ze nie zamęczyłam pytaniami ;)

Aua :) haha

Spokojnie - lubimy być zamęczani :)

 

obcasy.bmp

 

Pozdrawiam

Solith

 

Pozdrowienia łączę i ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

przepraszam, ze dopiero teraz odpisuję....

 

Dziękuję za odpowiedź :) Tak, cena bardzo okazyjna biorąc pod uwagę, ze na polce w przecenie 169,99 ;)

 

Zakupiłam u tym sklepie jeszcze parę butów różniących się kolorem :D mam nadzieję, ze zadanie doprowadzenia ich do porządku mnie nie przerośnie ;) Najwyżej będę miala same czarne buty :p

 

Pozdrawiam

Solith

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.