Skocz do zawartości

Przebita podeszwa - nie moge znaleźć miejsca przebicia


Barny3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

To pierwszy post. Mam następujący problem, przemaka mi jeden but, myśle że jest przebita podeszwa bo pod stopą czuję zawsze wode najpierw i to dosłownie po paru chwilach chodzenia po mokrym, drugi but jest cały czas suchy w środku, chociaż na zewnątrz już jest mocno zamoczony (buty to Catepillary z gumową podeszwą), ale nie moge zlokalizować miejsca przebicia, wyginam podeszwe na boki ale nic się nie pojawia, tzn. nie ma śladu przebicia. Może jest jakiś sposób zlokalizaowania tego przebicia, tak jak zanurzenie np dętki w wodzie ;) Ale w tym przypadku to nie wchodzi w grę :)

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Można nalać wody do środka i zobaczyć którędy ucieka - haha :) Ale no butów nie powinno się przemaczać, to nic dobrego i może być jeszcze gorzej, zatem nie polecam :)

 

Jeżeli faktycznie ciężko ze zlokalizowaniem problemu, warto podejść do szewca, który zdiagnozuje problem w 3 minuty pewnie, a może i coś zaradzi :)

 

Zwróć jeszcze uwagę czy przypadkiem na łączeniu podeszwy z cholewką nie ma szczelin, może tam doszło do śladowego odklejenia lub rozszczelnienia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć jeszcze uwagę czy przypadkiem na łączeniu podeszwy z cholewką nie ma szczelin, może tam doszło do śladowego odklejenia lub rozszczelnienia.

 

Nie ma za bardzo żadnych szczelin, wygląda to łaczenie dosyć solidnie. Staram się omijać kałuże i wszelkie "zaglębienia" z wodą, a i tak przemakają, dlatego mniemam że to przebita podeszwa i "zasysa" ;) wode przy chodzeniu. Miałem już kiedyś tak w innych butach, i znalazłem tam wbity kolec z krzaka jakiegoś.

 

Jeżeli faktycznie ciężko ze zlokalizowaniem problemu, warto podejść do szewca, który zdiagnozuje problem w 3 minuty pewnie, a może i coś zaradzi

 

Chyba tak w końcu zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u szewca wczoraj i powiedział że nie za bardzo można to zrobić, że nawet jakby się udało znaleźć to przebicie to i tak nie będzie jak tego wyczyścić i zakleić. Szukałem wczoraj tej dziury, woda, mydło, myślałem że się jakieś bąble pojawią, ale nic nie widać. Jedno łaczenie tworzywa na podeszwie (bo podeszwa jest jakby z dwóch rodzajów gumy nachodzących na siebie) wygląda jakby troche przesunięte było, może to własnie to. Zakleje i się zobaczy <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś 100% pewny , że to podeszwa?

Impregnujesz buty ? Czym i jak ?

Nie impregnuje butów. Myśle że to podeszwa bo przemaka tylko prawy i to bardzo szybko, jak jeszcze góra buta nie jest bardzo mokra. Zawsze najpierw mam mokro w bucie.

 

...wstaw link lub fotę bucików CAT-ma kilka rodzajów podeszew, to będzie można poradzić coś więcej

To takie buty:

http://www.soulshop.pl/product-pol-1151679087-CHAOS-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cZoŁeM laugh.gif

 

Myśle że to podeszwa bo przemaka tylko prawy i to bardzo szybko, jak jeszcze góra buta nie jest bardzo mokra. Zawsze najpierw mam mokro w bucie.

 

...stawiam na podeszwę (trudno stwierdzić to na 100% nie trzymając go w rękach) prawdopodobnie masz podeszwy z "kratownicą" na śródstopiu w niektórych miejscach podeszwa ma 1mm grubości szczególnie przy protektorach (wystarczy niewielka dziurka i przy zgięciu buta zasysasz wodę) sleep.gif

1151679087_2.jpg

 

...możesz to sprawdzić:

- rozsznuruj i wyciągnij sznurówy,

- wychyl maksymalnie język (mam nadzieję, że nie jest mocowany w sys. bocznych gumek),

- wyjmij wkładkę (mam nadzieję, że nie jest klejony na całej powierzchni),

- podpodeszwy masz prawdopodobnie tekturowe (mogą być tekstylne) jeżeli przemokły i chodziłeś w nich to prawdopodobnie zobaczysz (wyczujesz palcami) poprzeczne wgłębienia i wybrzuszenia...

 

...sprawdź i daj znać smile.gif BEDZIEM CUŚ RADZIĆ smile.gifbiggrin.gif

 

cZuWaJ ph34r.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a może po prostu zrób sobie podkładkę pod wkładkę- z grubej gumy. no but straci właściwosci wentylacyjne no ale cos za cos. Podklej wkładkę klejem wypełniającym na to połóż swoja wkładkę i jeśli faktycznie to od spodu przemaka to doraźnie powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.