Skocz do zawartości

skora na pasek do spodni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow!

 

Opisze w kilku slowach po co sie tutaj zalogowalem! i po co zalozylem ten watek.

Prowadze maly biznes w UK i przy okazji jakiejs imprezy poznalem jednego (moze nawet jedynego) producenta "recznej roboty" klamer do paskow.

 

Oczywiscie temat zszedl na produkcje i koszty i tu pojawiacie sie Wy drodzy forumowicze! Dlaczego Polska skora (przynajmniej ta do galanterii) nie potrafi sie przebic w swiecie? Co jest nie tak ? Czy wy tez preferujecie kozystac ze skory wloskiej ? Jaka skora jest najlepsza do produkcji paskow i czemu ? a jaka najgorsza ? Wiem, ze jest to w wiekszej czesci forum obuwnicze ale wydaje mi sie, ze kazdy szewc ma do czynienia z galanteria! I kazda garbarnia - a moze sie myle!

 

Z ciekawostek ktore mnie jeszcze mecza to fakt, ze podobno 90% skory w UK jest z RUMUNI ale przechodzi przez wlochy i widnieje jako WLOSKA !!! Czemu tak nie mozna zrobic z polska skora ?

 

Temat ten zalozylem w dziale bazar bo nie ukrywam, ze zaintrygowal mnie to i zaczynam robic male rozeznanie na polskim rynku.

Jezeli ktos z Panstwa jest producentem skory galanteryjnej - wszystkie rodzaje - wysyla skore do wielkiej brytanii albo poprostu jego tez to zainteresowalo, a nie jest takim laikiem w temacie jak ja to prosze o kontakt:

 

 

tel. +4407515874909 lub email piotrskoroszewski@me.com

 

 

pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje, ze watek sie troche rozwinie :-)

PiotrS

Edytowane przez AXE316
Profilaktyka przed spamem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo info do trawienia jak na jeden pościk :)

Forum nie jest tylko o butach - absolutnie nie prawda :)

Mamy dział skóry w którym informacji jak i tematów przybywa .

Mamy dział skórorobów - zapraszam do choćby pobieżnej analizy samych tematów .

Pasek do spodni ...ha temu to można spokojnie podforum zrobić ile pasków tyle szkół ,a i nie tylko rodzaj skóry decyduje ale i jego przeznaczenie .

Witamy i śmiało rozwijaj temat dalej ,a my admini coś z tym zrobimy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz,

Oczywiscie, ze zapoznalem sie zawartoscial forum!

Tylko dla kogos nowego i nie w temacie to ciezko jest wychwycic to cos :-) z kilku setek watkow.

 

Ale wracajac do tematu to pominolem dosyc istotny szczegol, a mianowicie interesuje mnie ten temat w skali nie jednego paska czy tez metra kwadratowego skory ale np. setki paskow czy tez 100metrow kwadratowych skory

Co myslicie o tej Rumunii ? To prawda ? I jak to sie ma do firmowania ich skory jako wloska ?

Cena u nich tez nie ukrywam w porownaniu do rynku brytyjskiego jest bardzo ciekawa (nawet po doliczeniu transportu i magazynowania).

 

Ale ja to chcialbym wszystko co polskie " Ja mam polski organizm i wszystko co obce mi szkodzi " ;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granicą Ci szkodzi ? :D

Powiem inaczej - kopanie z koniem nie jest dla ludzi ale dla koni - firmuj wyrób jako POLSKI kogo będzie obchodził detal ?

Z innej beki ...

Wiem że są firmy które odwalają warsztat mokry - czyli 80% czarnej roboty od której zależy finał pracy - czyli samo garbowanie a za nim wykończenie skóry .

Jak widzisz nikt niema skrupułów ,a konsumentowi zwyczajnie jest to obojętne czy krowa była za Buga czy innej rzeki .

Z autopsji wiem też że kontakt inny niż osobisty z garbarniami praktycznie nie istnieje i na dystans kupujesz kota w worku .

Wracając do warsztatu mokrego - ten rodzaj pracy zwyczajnie lepiej się sprzedaje i to decyduje o takim stanie rzeczy .Gro skór kolego ma jeszcze dalsze pochodzenie bo to Azja i często same Chiny .To smutne ale jest ponoć w większości faktem .

To wcale nie przeszkadza napisać adidasowi Made In Germany ;)

 

A może pokazał byś nam wspomniane klamry ?

Pozawracali byśmy Ci więcej głowę .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to zagranica jak co czwarta osoba mowi po polsku, w polskim sklepie kupujesz polskie produkty, w polskiej knajpie jesz i pijesz co Polskie ;-)

 

Od przyszlego tygodnia zaczynam grazyc temat bezposrednio w garbarniach - zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Napewno dam znac na forum - strasznie malo jest takich informacji w sieci!!!

 

pozdrawiam

 

co do klamerek - przykladowe zdjecie

post-289-0-31865500-1337160062_thumb.jpg

 

reczna robota "made in UK" na licencji JD

Edytowane przez raheem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od przyszlego tygodnia zaczynam grazyc temat bezposrednio w garbarniach - zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Napewno dam znac na forum - strasznie malo jest takich informacji w sieci!!!

 

 

Bardzo jestem ciekaw ... daj koniecznie cynka :)

Tu masz trochę namiarów na nasze garbarnie:

http://www.wbutach.pl/topic/203-garbarnie-w-kraju/

 

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Temat jest dla mnie coraz ciekawszy i jedyne czego mi w tej chwili brakuje to cen w PL oraz samego towaru bo wiedza jako taka powoli sie pojawia :-)

 

Czy ktos moze orientuje sie czy roznica w cenie jest bardzo duza przez sposob garbowania tzn czy wyprawa roslinna to np 50% drozej niz wyprawa chromowa ? czy jest to raczej nieodczuwalne a wplywa zasadniczo na jakosc skory lub odwrotnie ?

 

Cenniki w internecie sa albo nieaktualne albo z kosmosu ale... znalazlem sprzedawce gotowych pasow po 12.5zl - detal z Vatem, a w UK cena to ok 19zl w hurcie czyli mozna zrobic deal!!!

 

Klient z ktorym mialem dzisiaj spotkanie sprzedal w zeszlym roku 175tys paskow na calym swiecie - wiec gra warta swieczki - kolejne made in ciekawostka to fakt, ze jego paski po skrojeniu i dodaniu klamry wychodza jako made in UK :-) bez slowa skad jest glowny produkt czyli skora :-) Rozmowa z nim o jakosci wygladala tak, ze jak bede mial towar to on chce go dotknac i bedzie wiadomo czy robimy biznes czy tez nie. Bo powiedziec to mozna wszystko .....

 

dlatego tyle pytan - ja jak dotykam paska (wymacalem w domu wszystkie i wszystkie wygladaja prawie tak samo ) to nie odczuwam roznicy!!! jeszcze :-)

 

co do klamer to sa ich tysiace od batmana, liscia konopii poprzez znaki celtyckie az po ciagniki lub klamry 3D czyli np orzel z rozpostartymi skrzydlami i wyprostowanymi nogami w locie - wyglada to naprawde dobrze!!! oprocz tego firma ma kilka licencji np. slynny agielski bulldog czy tez Budweiser.

 

 

post-289-0-91621000-1337202915_thumb.jpg

 

post-289-0-69722200-1337202928_thumb.jpg

 

post-289-0-16450700-1337202966_thumb.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich po kilku tygodniach ciężkiej pracy!

 

Temat rozwinął mi sie na tyle, ze kilka dni temu wróciłem z polski, gdzie miałem kilka spotkań z garbarniami (jak to powiedział AXE316 - na odległość w tym temacie sie nic nie załatwi)

 

Polska skora do najtańszych nie należy ale i tak jesteśmy konkurencyjni na rynku. 90% produkcji to skora na buty sprzedawana do Niemiec i stad w niektórych miejscach ceny niemieckie! Np. Kalisz największy producent (interesującego mnie produktu, o ktory wcale nie jest w Polsce łatwo) bez zbędnej dyskusji dał cenę €48 za m2, a po krótkiej rozmowie zszedł na €46 - co nijak sie ma do konkurencyjności bo włoska skora w UK jest sprzedawana za £46 m2 - czyli oni odpadli w przedbiegach!!!

 

Całe szczęście są jeszcze normalne firmy które maja normalne ceny (cen nie chce podawac bo są one negocjowania osobiście pod zamówienie kilku tysięcy metrów)

 

Sama produkcja skory to tylko w nazwie roślinne garbowanie - każdy którego ja poznałem robi pierwszy proces w chromie a dopiero wykończenie roślinne i nawet próbki z UK które miałem ze sobą (podobno 100% roślinne garbowanie) zostały określone na ten sam proces produkcji.

 

Wyjazd do polski super, każdemu kto ma do czynienia ze skora polecam odwiedzić garbarnie aby zobaczyć na własne oczy jak to wszystko wyglada ( ja jestem pod wielkim wrażeniem )

 

Na chwile obecna temat skory mam zamknięty - czekam na pierwsza dostawę ale temat sie cały czas rozwija - poszukuje obecnie producentów klamer do pasków ale klamer typowo garniturowych lub podobnych - to co jest w UK jest z hiszpani i cena jest hiszpańska :) czyli warto sie tym zainteresować - gdyby ktoś coś to ja chętnie :)

 

Teraz planuje wyjazd do Poznania na targi skory które bedą jak dobrze pamietam we wrześniu.

 

W razie pytań ( o ile ktos cos by chcial wiedziec do tematu)służę pomocą - ekspertem nie jestem ale te kilka tygodni pozwoliły mi zapoznać sie z rynkiem skórzanych w Polsce i jako taka wiedzę mam

 

Pozdrawiam serdecznie

PiotrS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna nikogo nie moge polecić bo jestem przed pierwsza dostawa - ale podam szczegóły jak tylko będę mógł powiedzieć, ze ktos jest ok lub nie.

 

Co do minimalnej ilości to niestety niewiem ale moje pierwsze rozmowy z kilkoma garbarniami skończyły sie na odesłaniu do hurtowni.

To jest jak z każdym producentem - nie sprzeda 1m2 taniej aby nie popsuć rynku i nie bawić sie w detal. Średnia moc przerobowa garbarni to 1000m2 dziennie czyli jeden "szczupak" to dla nich hmm pryszcz - z ciekawostek podam jeszcze, ze skora krowia/ bydleca często jest w naszym kraju z Brazylii/Niemiec lub Francji, a sposób żywienia krów na mięso i ich traktowanie powoduje osłabienie skory (jest bardzo cienka) i często nie nadaje sie do garbowania.

 

I jeszcze jedna z ciekawszych informacji - nasi dalecy chinscy bracia wykupują dosłownie wszystko i psują rynek tzn. skora nigdy jeszcze nie była tak droga (mowa o wet blue) a tamten rynek wchlania wszystko. Z tego co słyszałem to powoli przestają odbierać zamawiany towar co spowoduje obniżkę cen u tych którzy myślą, ze złapali Pana Boga za nogi, a magazyn maja pelniutki skory po €46 za m2.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No dobra - to ja się teraz podepnę pod temat :)

 

Rozglądam się producentami lub firmami, które mogą zaoferować dobrej jakości paski z naturalnej skóry nadającej się do barwienia. Znaczy się skóra ma pięknie chłonąć pigment.

 

Ciekawe linki do producentów i dystrybutorów oferujących gotowe wyroby również mile widziane.

 

Propozycje proszę podsyłać na Priv :)

 

Za wszelkie namiary z góry podziękował :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od połowy maja do dnia dzisiejszego dużo sie zmieniło!

Po 3 tygodniach wakacji w Polsce z rodzina i spędzeniu z nimi kilku dni muszę powiedzieć, ze było warto (jakoś im to wynagrodze) resztę czasu poswiecilem na:

Garbarnie, producentów pasków, producentów klamer oraz 1 importera galanterii skórzanej.

Cen i nazw nie podam bo jeszcze wszystko jest w fazie projektu chociaż pierwsze dostawy już były!!!

 

Krótko w temacie - skora na paski dobrej jakości to jak Chińczyk z prostymi oczami - znajdziesz, ale jest to trudne - nawet bardzo - nikogo nie chce zniechęcać bo wszystko jest do zrobienia - skoro mi sie udało to i wam sie uda!

 

Paski są produkowane ze wszystkiego co sie da: plastik,mielonka, dwoina klejona aby uzyskać grubość 3,2mm, dwoina, dwoina pokryta folią, oraz naturalna skora z licem którą cieżko oj cieżko znaleźć w naszym pięknym kraju.

Klamry to osobny temat - Polska lubi wszystko co tanie czyli "made in china" nie wiedząc, ze po dopłaceniu kilku groszy można mieć naprawdę o niebo lepszy produkt - wiem, że nie wszyscy ale śmiało można powiedzieć 90%

 

Do klamer polecam "Armet" super ludzie i chyba najlepsza firma w Polsce - próbowałem kontaktować sie z druga najwieksza firma - nazwy nie podam bo jeszcze mnie znajda :) inicjały firmy to MM ale mnie olali- wysłałem kilka emaili, próby dzwonienia itd... Ja sie prosic nie będę! Niech zaczną dbać o każdego potencjalnego klienta bo inaczej obroty im spadną.

 

Hmm nie wiem co jeszcze napisać - w razie pytań piszcie śmiało - może będę mógł pomoc. tylko nie priv aby każdy mógł sie czegoś dowiedzieć.

Ps. Polecam producenta pasków z radomia o imieniu Damian firma nazywa sie jak dobrze pamietam Pas-mix ale moge sie mylić. Konkretny gość z dobrym produktem w dobrej cenie

 

Fajnie by było mieć wszystkich producentów wymienionych w jednym dziale i opinie klientów - wywiazywanie sie z umów, terminowych itd

 

Jeszcze jedno - nazw garbarni nie podaje bo jak wcześnie powiedziałem wszystko jest w fazie projektu ale... Jedna z nich zrobiła dla mnie dwoine o grubości 3,2mm na próbę twierdząc, ze ma duże doświadczenie w temacie. Okazało sie po 2 miesiącach od dostania próbki i zrobienia z niej paska ktory był używany codziennie - że pasek zaczął pękać ( wyglądało jak by go ktoś nozykiem nacinal). Radzę uważać i sprawdzic produkt przed zamówieniem (w moim przypadku 150m2 na próbę poprzedzonych ta próbka) a najlepsze jest to, ze pasek był ok kilka tygodni i zamówiłem towar ale Garbarnia sie nie wywiązała z zamówienia i nie mieli na czas gotowej skory, a po odkryciu pęknięcia wziąłem tylko 20m2 aby sie upewnić, ze wszystko jest ok. Jak nie to pewnie to puszcza na rynek polski w dobrej cenie, a po miesiącu użytkowania paska klienci bedą go reklamować !!! Nazwę garbarni dla przestrogi podam jak sie okaże, ze to co mam u siebie pęka i towaru od nich nie wezmę.

 

Pozdrawiam

PiotrS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za super relację. Muszę rano przeczytać to jeszcze raz, bo już nie kontaktuję :)

 

Martwi mnie ten pęd za ceną. Nie tylko ze skórami niestety tak jest.

 

Nawet niektóre uznane marki na rynku polskim (marek z przyzwoitości nie wymienię) otwarcie przyznają, że jakość nie ma specjalnie znaczenia. Ma być ładnie opakowane i tanie :(

 

Niech to się szybko zmienia ... czary mary ... :)

Jutro będzie już normalnie? :)

 

haha

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego chłopskiego rozumu ...

Balansowanie pom. ceną a jakością przypomina balansowanie na linie - i można ale trzeba mieć jednak doświadczenie .

Sam próbowałem 1m nad ziemią i dobrze że nogi nie złamałem (inni miewali mniej szczęścia )

Stawiał bym zdecydowanie na jakość ,bo tylko ona rokuje długofalowy dobry interes .

Na jakości można zbudować imię firmy - na balansowaniu wątpię .

Wiem że fajnie by było mieć ładny wyrób w przyzwoitej cenie (czyt. dobrą skalę zysku w stosunku do zainwestowanego wkładu finansowego jak i czasowego ) ale to naprawdę kiepska droga - dobry wyrób naprawdę broni się sam i paska dobrego z dwoiny się nie wykona z wielu powodów ,głownie z takiego ,że mechanika dwoiny jest marna a do tego należy brać poprawkę samego garbowania i problem losowości materiału wzrasta.

Fajnie by było mieć wszystkich producentów wymienionych w jednym dziale i opinie klientów - wywiazywanie sie z umów, terminowych itd

 

Właśnie się tworzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Może ja się wtrące, hurtowe ilości mnie nie interesuja, ale strasznie ciężko znaleźć jakis dobry tani pasek.

Zamawialem kilka razy klamry na ebay z chin, bardzo mi sie podobaja, ale ciezko dostac jakis sensowny pasek.

 

Kupilem pasek w rockmetalshopie jakością nie powala, powstały wzdlużne paski w niektorych miejscach.

Nie wiem czy pasek powinno się impregnowac czy nie?

 

Gdzie moge dostac jakis ciekawy pasek z mozliwoscia montażu klamry dobrze wycięty za małą kasę? Jak dojdzie cena klamry to wychodzi juz nieco duża suma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam po dłuższej nieobecności,

Po ponad roku i kilku tysiącach wyprodukowanych i sprzedanych pasków muszę powiedzieć, ze biznes w Polsce to trudny orzech do zgryzienia (albo jakoś tak) Garbarnia "Stopka" zrobiła mi lico - pareset metrów i.... próbki były idealne! A towar za ponad 80tys zł to złe zamknięcie skory itd. Mieli klienta ale go stracili! Teraz bazuje na dwoinie o która dosyć trudno wiec nazwy garbarni nie podam ale jest ich w kraju kilka i bez trudu można ich znaleźć. Z licem mam non-stop problem! Wiec zapraszam posiadających trochę skory na zbyciu na priv - oczywiście w dobrej cenie! (Interesują mnie całe skory - połówki, krupony lub karki - jednym słowem wszystko!

Jak ktoś chce dwoine w mniejszych ilościach (mam mnóstwo skrawków) to zapraszam na priv - sprzedam po kosztach + transport. Grubość to 3+ kolory to czarny, brązowe (3 odcienie) biały, czerwony, zielony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.