Jump to content

Adidas


nie_problem
 Share

Recommended Posts

MARKA: ADIDAS

 

KRAJ: NIEMCY

 


LOGO:


 

originals.jpg originals_black.jpg

 

performance.jpg performance_black.jpg

 

style.jpg style_black.jpg

 

 

 

 

 

 


HISTORIA I INFORMACJE O MARCE:


 

Adidas AG – niemiecka firma produkująca obuwie i odzież sportową, założona w 1924 przez braci Dasslerów jako Bracia Dassler OHG. Nazwa pochodzi od zdrobnienia imienia (Adi) i trzech pierwszych liter nazwiska (Das) założyciela firmy Adolfa Dasslera[1]. Zdanie all day I dream about sport (cały dzień marzę o sporcie), które jest niekiedy uważane za właściwe pochodzenie nazwy, powstało później.

 

W 1948 r . firma uległa podziałowi na 2 firmy: Adidas i Puma. Już jako Adidas AG (AG – skrót od niem. Aktiengesellschaft, czyli spółka akcyjna) została zarejestrowana 18 sierpnia 1949 r. Od 1972 r. jej znakiem firmowym jest koniczynka, symbolizująca ducha igrzysk olimpijskich oraz połączenie 3 kontynentów, często jako samodzielne logo firmy występują również trzy paski. Po zakupie przez firmę Adidas AG w 1997 r. francuskiej firmy produkującej odzież sportową, Salomon SA, zmieniono nazwę na Adidas-Salomon AG. W 2006 r. Adidas przejął firmę Reebok. W tym samym roku firma Salomon SA została sprzedana i w połowie 2006 r. powrócono do nazwy Adidas AG. Logo firmy (trzy paski) miało oznaczać potrójne wzmocnienie buta. Właśnie w takich butach, z potrójnym wzmocnieniem, Franz Beckenbauer sięgał po tytuł mistrzów świata zdobytego przez RFN w 1974 roku.

 

źródło: www.wikipedia.org

 


1949

Początek działalności

18 sierpnia adidas zostaje zarejestrowany jako firma. Nazwa pochodzi od imienia i nazwiska założyciela: „Adi” od Adolfa i „das” od Dassler.

 

Lata 50

„Cud w Bernie”

1954- „Cud w Bernie” Niemcy podczas meczu z przeważającymi Węgrami, używają korków marki adidas w których jako w pierwszych zastosowano wymienne kolce.

 

Lata 60

Skok wzwyż

Kierujący się chęcią pomocy wszystkim sportowcom, adidas produkuje wyposażenie dla mniej widowiskowych dyscyplin. Wybitny skoczek Dick Fosbury pobija swój rekord skacząc w butach marki adidas.

Lata 70

Zwycięstwo „drużyny adidas”

Podczas wręczania pucharów- Franz Beckenbauer „Kaiser” podnosi Puchar Świata w geście zwycięstwa. W finale w 1974 Niemcy pokonują Holandię 2:1.

 

Lata 80

Zmiana

Po śmierci Adi Dassler’a, jego żona Kathe, syn Horst oraz córki przejmują biznes.

 

Lata 90

Nowe zarządzanie

Pod kierownictwem Roberta Louis-Dreyfus, adidas przekształca się z opierającej się na produkcji i sprzedaży firmy w firmę marketingową

 

 

1995

Adidas wchodzi na giełdę

Pojawienie się firmy adidas na Giełdach Papierów Wartościowych w Paryżu i Frankfurcie.

1996

Wspaniały rok

„trzy paskowa firma” wyposaża 6 tysięcy olimpijczyków z 33 krajów. Sportowcy adidasa zdobywają 220 medali w tym 70 złotych. Sprzedaż ubrań wzrasta o 50%.

1997

Adidas-Salomon Group

Grupa adidas nabywa Grupę Salomon z takimi markami jak: Salomon, TaylorMade, Mavic i Bonfire w grudniu 1997. Nowa firma nosi nazwę adidas-Salomon Group.

 

1999

Nowa marka

Integracja nowych marek nabiera tempa. Nowy TaylorMade zwiększa sprzedaż sprzętu golfowego FireSole. Łyżworolki marki Salomon startują z wysokim dwucyfrowym wzrostem w pierwszej połowie 1999r.

 

2000

Nowe zarządzanie

Postępują zmiany personalne, nowe kierownictwo inicjuje ambitny Program Wzrostu i Wydajności. Najważniejsze wydarzenia sportowe jak Europejskie Mistrzostwa Piłki Nożnej EURO 2000™ oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie, gdzie pływak Ian Thorpe zdobywa 3 złote medale przyczynia się do sukcesu firmy.

2005

Sprzedaż Salomona

Grupa Salomon składająca się z Salomona, Bonfire, Mavic, Cliché i Arc’Tyrex została sprzedana Amer Sports w październiku 2005r. Nowa grupa adidas skupia się na wzmocnieniu pozycji na rynku obuwia i ubrań oraz szybko rozwijającej się dyscyplinie golfa. Powrót do nazwy adidas Group nastąpił na przełomie maja i czerwca 2006r.

 

2006

Adidas-Salomon Group nabywa Reebok’a

Sfinalizowanie transakcji nabycia Reebok’a 31 stycznia 2006r. otwiera nowy rozdział w historii grupy adidas. Poprzez połączenie się dwóch najbardziej szanowanych i znanych marek w świecie sportu, grupa będzie korzystać z bardziej konkurencyjnych platform na świecie- dobrze zdefiniowana i uzupełniająca tożsamość marki, szeroki zasięg produktów, mocna pozycja wśród drużyn, sportowców, wydarzeń i zawodów sportowych.

 

2010

Adidas Training Hardware

W 2010 roku Adidas Group wypuściła oficjalnie na rynki światowe nowe produkty marki Adidas -sprzęt i akcesoria Adidas Training Hardware. Zaprezentowana kolekcja obejmuje między innymi hantle, obciążenia, ławki treningowe, maty czy piłki.

 

 

źródło: www.treningsilowy.pl

 

 

 

 


 

Wszystkie marki Adidas-Group 

adidas_all.jpg

 
 

ADIDAS LOGO - HISTORIA

adidas_3stripes.jpg

3-stripes - trzy paski to bez wątpienia najbardziej charakterystyczny symbol marki Adidas. Symbol stworzony przez założyciela firmy (Adi Dassler). W powiązaniu z obuwiem użyty po raz pierwszt w 1949 roku. Dziś trzy paski na całym świecie kojarzone są jednoznacznie z marką Adidas.

 

adidas_originals.jpg

Trefoil - pod koniec lat 60-tych asortyment marki został rozszerzony o odzież i akcesoria. Zaczęły się poszukiwania dodatkowego loga dla marki. W sierpniu 1971 roku z ponad 100 pomysłów zostało wybrane logo TREFOIL, mający pierwotnie symbolizować różnorodność marki Adidas. Logo po raz pierwszy użyte w 1972 roku. Obecnie logo reprezentuje ważną linię produktów ADIDAS ORIGINALS (styl ulicy, lifestyle, oldschool).

 

adidas_performance_equipment.jpg

3 bars - logo zaprojektowane w 1990 roku przez Creative Director Peter Moore. Symbol został wykorzystany w 1997 roku, kiedy firma postanowiła wprowadzić zintegrowany Corporate Design. Obecnie logo reprezentuje linię ADIDAS PERFORMANCE (produkty typowo sportowe).

 

adidas_style.jpg

Sport Style - logo symbolizujące ekskluzywną kolekcję łączącą w sobie misję marki sportowej z wizją stylu.

 

adidas_all.jpg

Adidas Brand - proste, jasne, symbolizujące przywództwo i pewność siebie logo reprezentujące wszystkie linie marki.

 

źródło: www.adidas-group.com

tekst źródłowy : logohistory-e.pdf

 

 


ROZMIARÓWKA:


 

rozmiarowki.jpg

 

 

 


TECHNOLOGIE I SYSTEMY:


 

FOOTWEAR

Ludzka noga jest wyjątkowa i wysoce funkcjonalna. To, że rozumiemy, jak pracuje i jak się zachowuje podczas poszczególnych faz ruchu, pomaga nam podczas rozwoju obuwia. Naszym głównym celem jest zaprojektowanie butów, które współpracują ze stopą, nigdy naodwrót. Naszym głównym celem jest pomoc sportowcom w osiągnięciu lepszych wyników.

 

 

a3®

System podeszwy środkowej z wprasowanymi elementami amortyzującymi prowadzi i kieruje stopę. Od swego wprowadzenia na rynek w roku 2002 a3® rozwinął się, dziś jest lżejszy, lepiej reaguje, jest efektywniejszy w tłumieniu uderzeń w czubku buta i w kontroli nacisku stopy.

 

 

a3® Structure

structure_01.jpgstructure_02.jpg

 

Podeszwa środkowa Structure zapewnia taką samą amortyzację, jak inne podeszwy środkowe, daje jednak dużą poprawę w innych kluczowych miejscach. Na wyniki, czy komfortowe właściwości elementów struktury, nie ma wpływu ani ciepło, ani zimno. Właściwości dokładnego prasowania polimerów progresywnych zapewniają wysoką jakość i konsystencję.

 

 

a3® Heel

heel_01.jpgheel_03.jpg

 

Elementy znajdują się w dolnej Transition Plate i pozwalają na współpracę wszystkich poszczególnych elementów kierujących energią.

 

 

a3® Full Length

full_01.jpgfull_02.jpg

 

Technologia Full-length a3® dostępna jest na rynku od 2003 roku. Daje sportowcom maksymalną amortyzację, prowadzenie i kierowanie w jakimkolwiek dynamicznym sporcie.

 

 

a3® Fore Foot

fore_01.jpgfore_02.jpg

 

Każdy jeden element podeszwy środkowej a3® może być z innego materiału, posiadać inną geometrię czy twardość dla osiągnięcia konkretnej miary amortyzacji, kierowania i prowadzenia w zależności od rodzaju sportu.

 

 

TORSION® SYSTEM

torsion_01.jpgtorsion_02.jpg

 

Lżejsze podbicie pozwala przedniej i tylnej części stopy na poruszanie się niezależnie dzięki lepszemu dostosowaniu powierzchni i stabilności. Lata rozwoju udoskonaleń dały wersje TORSION® System, które są specyficzne jak dla trudnych ruchowo, tak dla mniej zaawansowanych ruchowo sportów. Systemy te, specyficzne w zależności od rodzaju sportu, wspomagają środkową część stopy i służą jak platformy dla poszerzenia kontroli.

 

 

TRAXION®

traxion_01.jpgtraxion_02.jpg

 

Design płytki podeszwy daje maksymalne przyleganie we wszystkich kierunkach na każdej miękkiej nawierzchni bez zbędnych punktów ucisku na nodze. Design podeszwy TRAXION® był pierwotnie rozwinięty do piłki nożnej, gdzie stożkowaty kształt zapewnia doskonałą przyczepność do ziemi bez typowych korków. Przestrzenny wąski profil TRAXION® zapewnia przyczepność bez poślizgu, co czyni go idealnym do jakichkolwiek sportów outdoorowych, które wymagają maksymalnej przyczepności podeszwy.

 

 

adiPRENE®

adiprene_01.jpgadiprene_03.jpg

 

Bardzo odporny na wstrząsy materiał używany do amortyzacji i ochrony pięty podczas uderzenia. Adidas udoskonalał właściwości amortyzujące i żywotność adiPRENE® przez przeszło 10 lat, żeby mógł zapewnić pięcie doskonały materiał odporny na wstrząsy. Wkładka adiPRENE® zapewnia długotrwałą amortyzację i komfort.

 

 

adiPRENE®+

adiprene+_02.jpgadiprene+_03.jpg

 

Bardzo giętki materiał, używany do amortyzacji przedniej części stopy, zapewniający reagujące, dynamiczne odbicie czubka stopy. adiPRENE®+ to lekki, tłumiący uderzenia materiał z doskonałą elastycznością, używany w przedniej części obuwia adidas dla amortyzacji uderzeń i dla dynamicznego, reagującego uczucia. adiPRENE®+ może być użyty jako podeszwa środkowa, czy jako osobna przednia część buta.

 

 

ClimaCool®

clima_cool_02.jpgclima_cool_01.jpg

 

Daje świeżość, wygodę i maksymalną wydajność nawet w najcieplejszych warunkach klimatycznych przy pomocy aktywnie cyrkulującej energii, która odprowadza ciepło i pot od ciała na zewnątrz. Świeży komfort w najcieplejszym klimacie. ClimaCool® aktywnie odprowadza ciepło i pot od ciała za przy pomocy materiałów, które pochłaniają ciepło i wilgoć, kanalików wietrzących i trójwymiarowych tkanin, które umożliwiają cyrkulację powietrza blisko przy ciele.

 

 

ClimaWarm®

clima_warm_01.jpgclima_warm_02.jpg

 

Odciążone, przepuszczające powietrze izolujące tkaniny utrzymują nogę w cieple i komforcie podczas zimna. Dostarczenie ciepła do stóp oznacza, że możesz swoją energię wykorzystać do lepszych rzeczy.

 

 

ClimaProof®

clima_proof_02.jpgclima_proof_01.jpg

 

Przepuszczająca powietrze, ale mocno wiatroodporna i wodoodporna konstrukcja, używana do obuwia do zimnych warunków klimatycznych, albo na powierzchni buta, utrzymuje stopę suchą. ClimaProof® to system ochrony przed pogodą, tworzony przez przepuszczający powietrze materiał wierzchni odporny na deszcz i wiatr, wywietrzniki albo podszewkę odprowadzające wilgoć i chroniące przed gromadzeniem wilgoci wewnątrz buta.

 

Adidas rozwinął aktywną, funkcjonalną podeszwę środkową, która wykorzystuje kontrolowane, ruchome części, dzięki którym obuwie dokładnie reaguje na kontakt z jakąkolwiek powierzchnią. Elementy wewnętrzne, specyficzne dla sportu, używane są do tworzenia off-roadu, albo w wersjach dla kontroli ruchów.

 

 

GeoFit™

geofit_01.jpggeofit_02.jpg

 

Anatomicznie kształtowane wzmocnienie, które naśladuje kształt stopy, rozmieszcza równomiernie ciśnienie dla optymalnego przystosowania, zwiększa wygodę oraz poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

 

 

HUG Systems™

hug_04.jpghug_03.jpg

 

Przez ustawienie rączki but blokowany jest w takim miejscu, żeby najlepiej leżał, dawał największą wygodę i pozwalał na największe osiągnięcia. Szybkie staje się szybszym, zwinne zwinniejszym. Dokładność jest najdokładniejsza. Stabilność mocna jak skała. A komfort jest absolutnie luksusowy.

 

 

Ground Control System™ Road

 

Ground Control System™ - Road Adaptacja buta na powierzchni, absorpcja energii i wyraźne obniżenie ilości pronacji stopy. Dwie zakrzywione ruchome deseczki natychmiast amortyzują uderzenie pięty z jakiegokolwiek kąta (z góry). Swobodnie poruszająca się deseczka w pięcie, Ground Control System™ dla kontroli ruchów buta kluczowa jest dla jego funkcji.

 

 

Ground Control System™ Terrain

 

Ground Control System™ - Terrain Ground Control System™ umożliwia sportowcom większą zwinność na ekstremalnych terenach, dlatego że ruchoma deseczka w środku i podeszwa środkowa zapewniają efekt regulujący powierzchnię. Deseczka wierzchnia systemu wspomaga stopę, ta tylna i podeszwa środkowa pięty są ruchome w jakimkolwiek kierunku dla przystosowania się do różnych powierchni. System umożliwia sportowcom agresywny i pewny atak na drodze.

 

 

źródło: www.adidasshop.pl

 

 

Clima365

Zintegrowany w jednym produkcie system posiadający zalety CLIMACOOL - CLIMAWARM - CLIMAPROOF. Każda z technologii umieszczona jest dokładnie w miejscu, w którym najlepiej jest w stanie spełnić swoje zadanie.

 

GORE-TEX

Oddychające, nieprzemakalne tkaniny stosowane zarówno w tekstyliach, jak i w wybranych typach obuwia dla odpowiedniej regulacji wilgotności i ochrony skóry w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Membrana której struktura zbudowana jest z mikro porów 20.000 x mniejszych niż cząsteczki i 700 razy większych od naszego potu w postaci pary wodnej. Jedna z najlepszych nieprzemakalnych tkanin na świecie. Zapewnia znakomitą oddychalność. Bardzo długa żywotność membrany

 

Nanotex

Technologicznie zaawansowany system zabezpieczenia materiału przed zabrudzeniami, który zapewnia jednocześnie szybkie usuwanie wilgoci z powierzchni.

 

TAURUS

Cholewka buta wykonana z pełnoziarnistej naturalnej skóry cielęcej.

 

OPTI-FIT

Konstrukcja buta zapewniająca optymalne dopasowanie obuwia do stopy.

 

Protection Plate

Elastyczna płytka z TPU (termoplastyczny poliuretan) umiejscowiona pomiędzy podeszwą zewnętrzną i środkową. System chroni stopę na nierównym, trudnym terenie.

 

PRO-MODERATOR

Usztywniona część podeszwy środkowej z cienkiej warstwy TPU. Element chroni przed nadmiernym zapadaniem się stopy pod wpływem nacisku w trakcie użytkowania, jednocześnie zwiększając trwałość podeszwy środkowej.

 

OrthoLite

Materiał wykorzystywany przy produkcji wkładek wewnętrznych do obuwia. Właściwości bakteriobójcze i eliminowanie przykrych zapachów to priorytety przy produkcji tego typu wkładek. Wkładki posiadają właściwości oddychające, zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz buta i optymalizują odprowadzanie wilgoci.

 

Adidas Drainage System

Odprowadza wodę oraz wilgoć na zewnątrz buta zapewniając właściwą wentylację stopy w trakcie użytkowania.

 

Speed Grip

System oparty na specyficznym układzie wypustek na podeszwie obuwia typu outdoor, który zapewnia optymalną przyczepność w trakcie eksploatacji.

 

Mountain grip

System oparty na specyficznym układzie wypustek na podeszwie obuwia, który zapewnia optymalną przyczepność i stabilność podczas użytkowania w trudnym terenie.

 

Water Grip

Zapewnia wyjątkową trwałość i doskonałą przyczepność nawet na śliskich i nierównych nawierzchniach.

Winter grip

Bieżnik podeszwy zewnętrznej zapewniający optymalną przyczepność w zimowych warunkach (lód, śnieg).

 

Non-marking

Podeszwa zewnętrzna wykonana z materiałów nie brudzących nawierzchni (parkietu).

 

adiWEAR

Wyjątkowo trwała, nie pozostawiająca śladów (non-marking) guma adiWear wykorzystywana głównie, jako uzupełnienie podeszwy zewnętrznej. Stosowana w newralgicznych miejscach podeszwy, najbardziej narażonych na ścieranie.

 

BLOWN RUBBER

Lekka guma pozyskiwana poprzez proces wydmuchiwania w procesie produkcji. Taka mieszanka gumowa jest lżejsza niż standardowa guma, skuteczniej absorbuje wstrząsy i zwiększa stabilność buta.

 

PREDATOR®

Technologia zastosowana w obuwiu piłkarskim, której zadaniem jest większa siła uderzenia, skuteczne pokręcenie piłki i lepsze panowanie.

 

POWERSPINE

Technologia zastosowana w obuwiu piłkarskim optymalizująca moc strzału z minimalna stratą energii.

 

miCoach

Interaktywny system trenerski dostępny w 2 opcjach:

 

 1. miCoach Pacer - małe urządzenie dostarczające wskazówek dotyczących biegu i treningu za pomocą słuchawek i telefonu lub odtwarzacza mp3.
 2. miCoach Zone - wersja bez głosowych wskazówek, gdzie instrukcje trenerskie przekazywane są za pomocą wyświetlacza LED umieszczonego w opasce na ręce.

Oba systemy doradzają biegaczom, w jaki sposób prowadzić profesjonalny trening - kiedy przyspieszyć, a kiedy zwolnić na podstawie mierzonego tętna, tempa, dystansu i szybkości kroku.

 

Podsumowując, miCoach, mimo że tworzy wrażenie gadżetu dla Magdy M. może być bardzo przydatnym urządzeniem wspomagającym treningi. Ma znakomity pulsometr, który umożliwia kontrolę tętna i stref treningowych nawet kompletnemu laikowi albo osobie, która z uporem maniaka nie chce sobie przyswoić podstawowych informacji o strefach tętna i o tym, jak biegać w poszczególnych strefach. Ma świetnie przygotowana stronę internetową, która tylko nie potrafi wyświetlić mapki biegu, ale poza tym pozwala na planowanie i analizę treningu, a nawet – może pomóc w ułożeniu planu pod konkretny cel, zarówno sportowy (wynik), jak i pozasportowy (np. schudnięcie). Ma świetne sportowe słuchawki, dobrze trzymające się uszu. Wymaga jednak dopracowania, zwłaszcza komunikacji pomiędzy sensorem kroków i w ogóle trwałości i odporności na warunki zewnętrzne samego sensora, tym bardziej, że może on być używany w różnych warunkach. Przydałaby się większa żywotność baterii, bo na długich wybieganiach muzyka czasem łagodzi dotkliwość samotności. Dobrze by było też, gdyby w trakcie treningu można jednak było odebrać telefon czy sms-a – bo czasami trening chwilę trwa. I gdyby można było bez przerywania treningu zrobić zdjęcie – bo czasami podczas treningu wpada w oko coś niezwykłego, ale nie aż tak niezwykłego, żeby kończyć trening i rozpoczynać go na nowo. Tym bardziej, że w folderze treningowym jest specjalny folder na zdjęcia. No chyba nie do oglądania po drodze…?

 

Jeśli ktoś z was chciałby zobaczyć jakie założenia użytkowe stoją za miCoach to polecamy ten filmik przygotowany przez adidas'a:

 

 

źródło: www.bieganie.pl

 

TEST SYSTEMU:

http://bieganie.pl/?...&cat=22&id=1039

 

 

 

 


FLAGOWE PRODUKTY:


 

Model: Adidas Superstar II

adidas_superstar.jpg

 

Buty adidas Superstar to prawdopodobnie najbardziej znany i ceniony kształt obuwia w historii sportu: po wprowadzeniu na boiska do koszykówki w 1969 roku stały się powszechnie dostępne w roku 1970 i od tej pory uważane są za model kultowy. Ponadczasowa klasyka o niesłabnącej popularności. Wersja Adicolor stanowi część głównej linii produktów, co daje pewność, że kolory będą ciągle dostępne dla każdej odmiany, zainspirowanej trendami niszowymi.

 

źródło: www.adidas.com

 


KONTAKT:


 

adidas Poland Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 174

02-486

Warszawa

Poland

+48 (0) 22 571 66 00

+48 (0) 22 571 66 01

office.aPl@adidas.com

 


OFICJALNE STRONY:


 

www.adidas.com

 

adidas_strona_screen.jpg

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Ze względu na to iż, trafiają do mnie takie jak wyżej oraz inne podobne buty tylko uszkodzone ,nie mam na ich temat dobrego zdania. O ile te starsze 4-5 letnie(bywają starsze) noszą ślady silnego użytkowania ,najczęściej wykonane ze skóry, a właścicielką jest kobieta to pół biedy, gorzej z tymi nowymi, plastikowe sztywne wstawki niewidomo po co idealnie uszkadzają poboczne elementy wypruwają się, odkleja się od nich spód ,cudowny syntetyczny materiał się rozwarstwia, strzępi itd. Itp. Kiedyś pociołem tą rewelacyjną podeszwę ,żeby zobaczyć te powietrzne poduszki jakoby tam miały być, nie znalazłem nawet zmiany struktury materiału .Buty były wyposażone w system ABS, to taki kawałek gumy w formie kołnierzyka z przodu :D . Wkładka na całej powierzchni była taka sama. Buty kupione w sieci DECATHLON. Mógł bym tak dalej . Dołączam foto nowych butów z jakże elementarnym błędem ,specjaliści ,styliści firmy adidas tak dalece zapatrzyli się w kosmos iż zapomnieli że butach najczęściej chodzi się po ziemi.

Na fotce, Buty adidas vespa dwu tygodniowe ,obdarta pieta ,reklamacji nie uwzględniono ze względu na brak wady buta ,cena 300 zł, biały pasek syntetyk grubości 1,5 mm biegnie od tyłu do wnętrza gdzie wszyty jest w połowie wysokości pięty ,cała wyściółka zapiętka to dwa elementy zszyte w tej samej lini co wstawiony pasek .Usunięcie paska z wewnątrz niewiele pomogło, jedynie tradycyjne wszycie zapiętka zażegnało problem. P7046212.JPG

P7046215.JPG

Link to comment
Share on other sites

difer - czy przetarty zapiętek (zapiętka?) to na pewno wada buta?

Zawsze mi się wydawało, że tego typu uszkodzenia to w 90% uszkodzenia mechaniczne, które występują na skutek tarcia stopy o wnętrze - czyli niedopowiednie dopasowanie obuwia (za duży rozmiar). Bo przecież jak but trzyma się stopy to nie lata i się nie przeciera. Ewentualnie użytkownik nie sznuruje obuwia lub zbyt słabo sznuruje. A są i tacy, którzy w dziwny sposób obuwie ściągają, bo schylać się nie chce to pomagają sobie drugą nogą i czasem zwyczajnie rozrywają buty.

 

Oczywiście nie wiem jak tu było, ale tak mi się skojarzyło :) Ja wiem, że generalnie jakość siada, ale z tymi zapiętkami to mam akurat wątpliwości :)

Co myślicie?

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W tym egzemplarzu ewidentnie jest kiszka. Ja jakoś podświadomie chyba czepiłem się wytartych zapiętek, bo trochę tego widziałem i zastanawiałem jak często wina leży po stronie samego buta, a jak często wynika to z konstrukcji.

 

Jeżeli chodzi o pasek z fotki to w istocie ekipa Adidasa, chyba nie chodzi w butach, które produkuje :) A dodać warto, że linia Adidas Vespa to nie taka zwykła kolekcja, lecz kolekcja - tym bardziej wypadałoby się przyłożyć :)

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Mud Release Surface – podeszwa zaprojektowana tak, by zminimalizować przyleganie i osadzanie się błota w trakcie użytkowania.

 

Continental – wyjątkowa podeszwa opracowana przy ścisłej współpracy specjalisty w dziedzinie przyczepności do podłoża – producenta opon Continental. Mieszanka i budowa podeszwy zapewnia optymalną przyczepność zarówno w warunkach suchych jak i na śliskich, mokrych nawierzchniach. Stabilizacja i przyczepność na najwyższym poziomie.

 

continental_logo.png

 

adidas_astar_raven_continental.jpg

 

Fajnie przedstawione działanie poszczególnych systemów w obuwiu typu Outdoor (Adidas Terrex):

http://www.youtube.com/watch?v=qaQsCinc8VE

 

I o Adidas Continental:

 

 

Nowy rekord świata w maratonie na podeszwach Continental

 

Magiczne liczby 2:03:38 to nowy rekord świata w biegu maratońskim. Ten rewelacyjny rezultat osiągnął 26-letni Patrick Makau biegnący w nowych butach adidas ze specjalnie zaprojektowaną podeszwą stworzoną przez producenta opon Continental. Kenijczyk pobił poprzedni rekord o 21 sekund, i jak sam przyznaje udało mu się to osiągnąć dzięki doskonałej przyczepności butów i wyczuciu podłoża.

 

 

img_p_makau_5_uv,property=original.jpg

 

img_p_makau_2_uv,property=original.jpg

 

Walka w sporcie przeniosła się do świata mikro. O zwycięstwie decydują nie tylko talent sportowca, ale także przełomowe nowinki technologiczne. Dzięki nim Patrick Makau podczas XXXVIII Maratonu Berlińskiego ustanowił nowy rekord świata. Dystans 42,195 kilometrów przebiegł w czasie 2 godzin 3 minut i 38 sekund.

 

26 letni Kenijczyk jako pierwszy przekroczył linię mety w nowych butach addidas ze specjalnie zaprojektowaną przez Continental podeszwą. Innowacyjna technologia zapewniła mu bardzo dobrą przyczepność oraz zabezpieczyła przed poślizgiem podczas uderzeń stopy o podłoże. Ciekawostką jest fakt, że był to pierwszy start sportowca w nowych butach. Patric Makau zdecydował się biec w adiZero adios 2 zaledwie na dwa dni przed zawodami. Decyzja, choć ryzykowna okazała się słuszna. Po wyścigu, nowy rekordzista powiedział Dzięki nim mogłem poczuć przyczepność, co umożliwiło mi przyspieszanie na zakrętach.

 

Zadowolenia z projektu nie krył David O’Donnell, który jest odpowiedzialny za badania i rozwój opon do samochodów osobowych w firmie Continetal. Jesteśmy bardzo dumni, że dzięki opracowanej przez nas technologii, przyczyniliśmy się do osiągnięcia tak wspaniałego rekordu świata. Spodziewamy się dalszych osiągnięć w sporcie zawodowym i amatorskim.

 

http://www.conti-onl..._adidas_en.html

Edited by e-sportowe.pl
Link to comment
Share on other sites

Guest SportowiecPL

podobał mi się schemat ukłądania stopy i buta, no rewelacja, lubię jak wszystko tak opisane. Zachwyca mnie to że taka marka dba o to żeby pokazać nam klientom jak to jest, z czego to robią ile ma to grubości, jak się nazywa, no super. Takie zachowanie ma tylko dobra firma, jednak teraz każdy tak robi.\

 

np: off ale nic, skarpety do biegania. No proszę was, skarpety do biegania w Lidlu takie rzeczy. Że mają gumowe coś tam, patrzyłem i tez miało schemat, jednak moja chciała mi kupić wyśmiałem ją. Wole bez chodzi jak mam założyć takie coś, jeszcze odlece ;D

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
 • 3 months later...
 • 4 weeks later...
Guest 1sport

Bardzo ciekawe i faktycznie mało w nich Adidasa. Co prawda w góry się raczej nie nadają, są zbyt niskie, jak dla mnie. Aczkolwiek mogą stanowić ciekawą alternatywę. Może Adidas jeszcze czymś zaskoczy.

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
 • 4 years later...
 • 3 months later...
 • 1 month later...
Guest Bonifacy

A co sądzicie o Adidas Superstar? Na początku były przeznaczone dla koszykarzy, ale jakoś przyjęły się również poza tym sportem. Teraz to ubiera się je po prostu dlatego, że dają spore możliwości kreowania swojego stylu (na ... SPAM...) jest kilka ciekawych pomysłów na stylizacje, warto rzucić okiem).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.