Skocz do zawartości

Pięlęgnacja i renowacja butów Alfred Sargent Hadleigh


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Któregoś kwietniowego poranka, a dokładnie - wracając z wielkanocnego spotkania z kolegami, nieszczęsliwie

 

zahaczyłem butem o chodnik uszkadzając dosyć mocno lico skóry w monkach Alfred Sargent Hadleigh. Skóra zdarła się aż

 

do mizdry, byłem mocno niepocieszony, a pastowanie nic nie dało i nadal było widać jasną plamę. Stwierdziłęm, że to

 

czas aby odnowić moje ulubione buty które w ciągu ostatniego roku były tymi najczęściej goszczącymi na moich

 

stopach.

 

PLJLj.jpg

 

iw1lC.jpg

 

Podeszwy butów też zmęczone, pościerana farba:

 

IUQVw.jpg

 

Na początek poszedł Renomat, czyli środek dosyć mocno działający i zdejmujący wszystkie powłoki nałożone w ciągu

 

wielu miesiecy użytkowania. Nie należy go używać często, ale w przypadku kiedy chcemy gruntownie nakarmić skórę

 

różnymi specyfikami, Renomat to podstawa, otwiera pory, sprawia, że mamy skórę w mocno surowej postaci. Trzeba

 

uważać, aby nie trzeć zbyt mocno bo możemy nawet zdjąć farbę ze skóry.

 

But z lewej po użyciu Renomatu:

 

56bEi.jpg

 

UShwY.jpg

 

Następnie postanowiłem odświeżyć podeszwy. Potraktowałem je również Renomatem aby zdjąć powłoki i otworzyć pory.

Następie użyłem farby Tarrago - Penetrating Dye, która jest na alkoholu i dobrze wnika w skórę. Alternatywnie można

 

użyć Tintury Saphira. Farba dobrze wniknęła w podeszwy i spełniła swoje zadanie. Głownym celem jej użycia było

 

jednak wypełnienie miejsca w któym uszkodziłem lico. Po zdjęciu powłok Renomatem, farba bez problemu przyciemniła

 

skórę w tym miejscu:

 

zzVIS.jpg

 

W związku z powyższym buty były już przygotowane do klasycznego pastowania czyli krem i wosk.

 

Najpierw poszedł krem:

 

Uo6SK.jpg

 

Po kremie delikatna polerka szczotką z koziego włosia i nałożyłem wosk:

 

tbKtn.jpg

 

Wosk nakładałem kilkukrotnie za każdym razem polerując. OStatnie szlify były oczywiście z wodą, tak aby osiągnąć

 

lustrzany połysk.

 

Efekt całości jest sympatyczny, jestem zadowolony z odświeżenia, sczególnie dobrze prezentują się odnowione

 

podeszwy.

 

MeEX2.jpg

 

K7kFw.jpg

 

zEHjr.jpg

 

QsXz8.jpg

 

taExl.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie już - świetna robota Filip :)

Dzięki za fotorelację.

 

W takich przypadkach zazwyczaj polecamy Saphir Renovating Cream w optymalnym kolorze. Paleta kolorów szeroka, więc w 90% udaje się trafić z kolorem. Ale produkt ma również istotną zaletę - kolory można mieszać między sobą, uzyskując absolutne optimum. Piekielne mocny pigment - fachowcy nawet kierownice nim barwią i jest pełne zadowolenie :)

 

large_renovating_cream.jpg

http://multirenowacja.pl/krem-do-rennowacji-z-pigmentem-25ml-renovating-cream-saphir.html

 

To tak na marginesie, bo i bez Renovating efekt iście imponujący.

 

pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.