Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Gość Marcin_BoB

Witam serdecznie.

 

Chciałbym zapytać się...może ktoś będzie orientował się w temacie...

Rozglądam się za programem bezpośrednio do tworzenia obuwia oraz rozkładania go na elementy...

Mam parę programów graficznych ale szukam takiego który jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla Obuwia

 

Proszę o podpowiedź gdzie mogę taki program znaleźć...

 

Dziękuje

Edytowane przez Marcin_BoB
Obuwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_BoB

Ahoojj..

 

Tak właśnie pomyślałem że dobry Szewc nie może być dobrym Graffikiem...

a dobry Graffik nie może być dobrym Szewcem...mam racje...??

 

To nie to samo...kiedy Szewc cieszy się ze zaczyna klejić obcas z SZEWSKĄ PASJĄ...między czasie technologia CNC klei 20 obcasów...

 

Pozdrawiam...

Chłopak który chce rozwijać swoją pasję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Kurczę zamieszałeś mi w głowie.

Muszę to przemyśleć haha :)

 

Wstępnie mi się wydaje, że prawdziwa pasja jest wymagająca i pochłania czas.

Jak człowiek poświęca się klejom i skórom, nie ma już siły, czasu ani możliwości na rozwijanie się w innej dziedzinie.

 

Nie można uogólniać, ale jestem pewien, że w wielu przypadkach doba jest za krótka i trzeba się na coś zdecydować :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
Gość SportowiecPL

Wydaje się prosty, jednak nie wygląda to na prostotę zrobienia tego..

Fajnie by było zrobić własną markę butów;) nie.. take but od Master Web feat Sport Air Master. He no kurde, fajnie by było.

Szkoda, że takie programy używane są tylko w niektórych dziedzinach. Bo zazwyczaj idzie to przez program, szablon i masowo leci. Chyba, że ręcznie szyte. Słyszałem, że jak ręcznie szyte to nawet muszą wykonać projekt na kartce, obliczenia, itp. Jednak stara technika.. Może w Polsce tak nie robią, ale tam gdzie komputer to nowość.. Afryka, i te rejony. Tam wszystko ręcznie dziergają.

Tylko oni dymają w takich rzemykach przez kilka lat mają na liczniku pewnie z milion kilometrów chodzą po wodę kilkanaście kilometrów dziennie, gdzie ja tyle nie robię autem w tydzień; D

Żeby im się wiodło jak najlepiej, pozdrów dla Afryki i pana, który zrobił program. Wersja nie jest Frey, więc chyba nie można podawać linków. Kolega podał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link wykasowany. Dzięki za info. Na forum promujemy tylko legalne oprogramowanie.

 

Co do ręcznego szycia w Polsce - jest i to jest w kilku przypadkach najwyższa światowa półka (Januszkiewicz, Kielman ...)

Jest też kilka zakładów, które próbują zaistnieć na rynku i oby więcej takich. To naprawdę zupełnie inne buty, niż te w których śmigasz na co dzień :)

 

Proponuję penetrację działu:

http://www.wbutach.pl/forum/38-szewstwo-reczne-szycie-butow-i-reklamacje-obuwia/

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się pytał o koszt ... no trochę to kosztuje.

 

Pakiet CAD/CAM do modelowania kopy, projektu cholewki, rozstopniowania i przygotowania wykroju to koszt 40-50 tys. euro. Myśląc o takim działaniu przydałby się skaner cyfrowy do zrobienia obrazu stopy 3D no i frezarka cyfrowa do wyfrezowania kopyta. Te dodatki to kolejne 15-20 tys. euro.

 

Praca projektowa na takim warsztacie ... moje marzenie a póki co to korek, kopyta i szary papier na wzory....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem szewcem ani technikiem z wykształcenia ale dorastałem w oparach budaprenu :) i zapachu skór. Zawsze zarzekałem się, że nigdy nie będę zajmował się tym czym mój ojciec - miarowymi butami ortopedycznymi.

Wiele lat minęło i nie wiem kiedy pochłonęła mnie praca z ojcem. Dzisiaj butów nie robię ale coraz częściej znikam w warsztacie dłubiąc sobie różne moje wizje.

Z uwagi na to że, but ortopedyczny to taki inny but więc konstrukcja obuwia i temat montażu, dopasowania, etc. są dla mnie codziennością. To tyle off topu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.