Skocz do zawartości

Przygotowanie nieszczęsnych "Kamasznikowów"


Gość zTrepaWnery

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zTrepaWnery

Witam wszystkich. :)

 

No cóż, z powodów od siebie niezależnych zmuszony byłem zaopatrzyć się w nowiutką parę butów Wojska Polskiego. Pozwólcie, że przedstawię wam jak się sprawy mają żebyśmy mogli coś wspólnie wypracować.

 

Na czym stoję? Są prosto z magazynu, zalatują jakąś "gorzką" wonią, błyszczą się, są sztywne i oczywiście nierozchodzone .

eG7Ml.jpg

Jedyne co to oryginalna podeszwa jest usunięta i wklejono na jej miejsce lżejszą.

 

Co potrzebuję? Przygotować je do zbliżającego się użytkowania (skórę: oczyścić; zmiękczyć; zabezpieczyć; wypięknić).

 

Co planuję?

1. Umyć je szczotką z naturalnego włosia z użyciem mydła do butów ze skóry licowej.

2. Wymoczyć je w moczu? (proszę się nie śmiać, ponoć to wpływa korzystnie na skórę) Wygotować? (nie rozklei mi się podeszwa?)

3. Wysuszyć, pociągnąć po szwach woskiem rozpuszczonym w terpentynie (raz wystarczy czy dla pewności kilka razy?), wypędzlować tłuszczem do skór licowych, poczekać aż wyschnie, zapasotwać pastą czarną, zapastować pastą bezbarwną.

4. Błysk?

 

Generalnie chodzi mi o jakieś konkretne propozycje produktów pielęgnacyjnych najlepszych jakościowo oraz samych metod od "weteranów". ;)

 

PS: no i jeszcze te przelotki bym przetarł WD40 czy czymś przeciwko rdzy i ostatecznie spryskał wnętrze środkiem grzybo/bakteriobójczym. :)

 

Czy mój ogólny tok myślenia jest słuszny i zgodny z zasadami sztuki?

Edytowane przez zTrepaWnery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wbutach.pl/topic/83-obuwie-trekkingowe-i-taktyczne-nie-wykluczajac-roboczego/

 

2. Wymoczyć je w moczu? (proszę się nie śmiać, ponoć to wpływa korzystnie na skórę) Wygotować? (nie rozklei mi się podeszwa?)

 

yo6synewsq3.gif

 

Sorry musiałem :D

 

Ja słyszałem nawet o urynoterapii ,ale nie sadzę by komuś pomogła ;)

ostatecznie spryskał wnętrze środkiem grzybo/bakteriobójczym. :)

 

http://www.wbutach.pl/topic/565-jony-srebra-i-inne-antybakteryjne-patenty-oraz-technologie/page__view__findpost__p__3957__hl__srebro__fromsearch__1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No AXE316 w końcu się rozchmurzył :))))))))))

 

Ja pociągnąłbym chyba tak:

 

1. Renomat lub mydło do skór

2. Dubbin - niech zmiękną

3. Po szwach to już Wy tam wiecie najlepiej czym się jedzie (byle nie moczem) :)

4. Czarny krem Pommadier

5. Środek - Odświeżacz menthol lub lawenda :)

 

I Gitarka :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zTrepaWnery

Wy to jesteście zawodnicy. :D

 

Czyli zmiękczenie skóry osiągnę poprzez zastosowanie dubbinu? Patent z gotowaniem zasięgnąłem z lat '80 z Wojska brytyjskiego, natomiast z moczem z WP, ale jednym słowem odradzacie obie "niehumanitarne" metody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie ,przypomniała mi się anegdotka ...

Odchodzący na emeryturę chorąży ,wyznał nam był jak "postanowił" dzielnie służyć Ojczyźnie ...

Kazano mu umyć konia - więc umył .

Jako że była zima ,koń był zszedł niestety i tym samym nasz chorąży by uniknąć kary ,oddał się Ojczyźnie .

 

To tak do tego sikania sobie do buta przez szewca z WP.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedno - czy szewc z Brytanii to aby nie ten sam :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=mtZTIwSIuGw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zTrepaWnery

Chaplin. :D

 

Ta fabryczna "woń", pseudopołysk i sztywność podpowiada mi (możliwe że błędnie) że te buty mogą od nowości być potraktowane jakimś "szuwaksem" dlatego czy dobrym rozwiązaniem byłoby najpierw zastosowanie renomatu a potem dodatkowo mydła do skóry? Czy jest to bezzasadne i bezsensowne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zTrepaWnery

Pojął. A więc bazując na instrukcji:

 

1. Mydło "Avela".

2. Wosk pszczeli z terpentyną na szwy.

3. HP Protector/HP Oil.

4. Tłuszcz "Tucan Tarrago".

5. Czarny krem "Pomadier".

6. Pasty z woskiem: czarna i bezbarwna (Ostatnie pytanie przed zakupami: brać czy już sobie podarować z racji kremu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.