Skocz do zawartości

Jak dobrać obuwie do całej reszty?


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

hehhe fajne kombinacje w ubiorze, ale ja bym tak swojego faceta nawet nie wypuściła na pole koło domu ubranego, jakoś dla mnie to wszystko musi pasować do całości a nie jak klaun kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fajny wpis nawiązujący w sumie do tematu

Brogsy, golfy, wingtipy

 

Czarne brogsy z powodzeniem można wykorzystać do ubiorów o charakterze biznesowym – np. szary garnitur, czy też smart casualowym. Buty w odcieniach brązu świetnie sprawdzą się w każdym rodzaju zestawów smart casualowych i większości casualowych. Odrzuciłbym jedynie zestawy z t-shirtami. Brogsy powszechnie uważa się za buty, które dobrze wyglądają jedynie z ciężkimi tkaninami (sztruks, tweed, flanela), ale moim zdaniem to mit. Jeśli wybierzemy jaśniejszy odcień brązu, a but będzie osadzony na cienkiej skórzanej podeszwie, to takie buty z powodzeniem można wykorzystać w sezonie wiosenno-letnim. Jeśli dodamy do tego informację, że brogsy występują także w wersji trzewików za kostkę, to spokojnie można powiedzieć, że są to buty uniwersalne i całoroczne. W poprzednim sezonie na zdjęciach z tygodni mody i Pitti Uomo można było zobaczyć nowoczesne wersje brogsów. Najczęściej klasyczna „góra” osadzona była na masywnej podeszwie w białym kolorze. Inspiracje tym trendem widać już w tym sezonie w sieciowych sklepach (m.in. Kazar, Gino Rossi). Słynny był także model Prady z podeszwą przypominającą plecionkę charakterystyczną dla espadryli.

 

gqlondon36.jpg

 

Więcej:

http://mr-vintage.blogspot.com/2012/09/brogsy-golfy-wingtipy.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ciekawe rozwiązanie ze skarpetą, nie zawsze ma być pod kolor. Głównie zajmuję się filmami i poznaje czasem buty z filmu. Wiem że w filmie gdzie pewna grupka ludzi miała własnie taki styl ubrania łapali ich po znajomości skarpetek ;D

zawsze byli łapani i nie wiedzieli jak ich rozpoznają , taka komedia jak zobaczyłem właśnie skarpety i but to mi się to nasuneło. Ciekwe rozwiązane dla klasycznego mena może z lekka przy kasie, wiadomo ile kosztuje moda ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak dla mnie skarpeta jednak zawsze musi być pod kolor,nie do końca potrafię sobie wyobrazić takie wyjście powiedzmy w czarnych czy brązowych butach i do tego żółte dłuższe skarpetki. Na pewno wygląda to oryginalnie,ale i zarazem komicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znanej twarzy można wybaczyć wpadki modowe?

Poniżej foto odgrzebane gdzieś tam w sieci... jak dla mnie dość kontrowersyjna kombinacja. Buty genialne, ale skarpetki? Kwestia gustu o którym nie powinno się dyskutować...

 

ronnie-wood-wearing-mr-hare-fitzgerald-patent-leather-oxford-shoes-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak na dobrą sprawę to zastanówmy się czy aby na pewno jest to wtopa w świecie mody- w końcu to najwięksi wyznaczają nowe trendy,więc takie czerwone skarpetki do tych pantofli mogą za chwile okazać się czymś co każdy będzie chciał mieć. Moda to w dużej mierze kwestia autorytetu danej osoby oraz przypadku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Bardzo fajny wpis i infografika od MR.V

9 klasycznych modeli butów na sezon wiosna-lato

 

Obiecałem wam spisać moje propozycje butów na sezon wiosenno-letni i dzisiaj spełniam tę obietnicę. Tradycyjnie namawiam na ponadczasową klasykę, czyli na modele, które są uniwersalne w obrębie swojego stylu i nie poddają się próbie czasu. Wybrałem dziewięć modeli mieszczących się w bardzo szerokim zakresie stylistycznym i dlatego sądzę, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Oczywiście dobór kolorystyki jest kwestią gustu. Moim zdaniem w sezonie wiosenno-letnim najlepiej sprawdzają się odcienie brązu, choć w przypadku butów casualowych można postawić na wyraziste kolory, takie jak czerwony, zielony czy niebieski.

Podobnie wybór rodzaju skóry jest sprawą indywidualną. Ja faworyzuję zamsz, który jest trudniejszy w pielęgnacji, ale pięknie wygląda w wiosenno-letnich zestawach. Skóry gładkie są nie tylko łatwiejsze w pielęgnacji, ale również bardziej eleganckie.

 

...

 

Całość:

http://mrvintage.pl/2013/03/9-klasycznych-modeli-butow-wiosenno-letnich.html

 

Infografika-buty-WL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Katerina

Mnie się z kolei wydaje, że te czerwone skarpetki były zamierzone. I w zasadzie według mnie efekt jest świetny, także kwestia percepcji.

Takie ogólne zasady są dobre do pracy (chociaż u mnie akurat nie ma dress code, można nosić co się chce), albo dla osób które mają niezbyt dobre własne wyczucie stylu.

Ja na przykład bardzo lubię nosić skarpetki do czółenek. Skarpetki są koronkowe, albo w zabawny wzór dopasowany do reszty ubioru. Oczywiście przyciągam uwagę tak na ulicy, ale i tak będę się upierać, że to wygląda fajnie i oryginalnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość CozyShoes

Jeżeli chodzi o zdjęcie czerwonej skarpetki do biało-czarnych butów,to także nie uważam aby był to przypadek. Być może nowy trend,w końcu właśnie ci najwięksi go wyznaczają,najbardziej sławni. Kto powiedział,że nie pasują? Jeżeli jedna znana osoba się tak ubierze,to raz- będzie o niej jeszcze głośniej,a dwa wiecej osób zacznie się tak ubierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kilka wpadek "modowych" naprawdę robi wrażenie i warto uważać na takie sytuacje,chociaż jeżeli komuś kompletnie na tym nie zależy to dla niego obojętnym będzie jakie skarpetki czy buty założy do garnituru. Dzisiejsza moda jest zmienna i bardzo dynamiczna,to co pasuje dzisiaj jutro już nie,pewne klasyczne nurty natomiast póki co się nie zmieniają,szczególnie u starszych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgadzam się, ja też stawiam na prostotę i elegancję - zawsze na czasie. Zastanawiam się aktualnie nad takimi ... SPAM ...  tylko nie wiem czy obcas nie będzie dla mnie jednak za wysoki:/

Edytowane przez MOD
Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. SPAM do tego sklepu co chwilę pojawia się nie tylko na tym forum. Apeluję o uczciwy marketing, bo taka polityka marketingowa wyrządza niewątpliwie dużą krzywdę temu sklepowi !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Może wstaw zdjęcie i wtedy doradzimy czy warto oraz czy obcas nie jest za wysoki,proponuję oczywiście poszukać w dobrych sklepach internetowych gdzie wybór dobrego,markowego obuwia masz zdecydowanie największy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.