Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem półbuty ze skóry crazy horse. Takie dość klasyczne do codziennego użytku.

To czym najlepiej czyścić obuwie. W sieci widzę poradniki, że mokra szmatka wystarczy. Czy jednak lepsze jakieś środki?  A wtedy który? w wątku polecane były do czyszczenia jak widze TARRAGO Oil Tanned, oraz Tarrago Trekking Cleaner.

Jakie realne różnice? Cenowo i z dostępnością to formalnie ten środek do obuwia trekkingowego jest atrakcyjniejsy, ale co ze skutecznością do zwykłej pielęgnacji zwykłych półbutów?

No i najważniejsze, który środek olejujący zdaje się być najsensowniejszym wyborem? I właściwie jak często nalezy to stosować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie Oil Tanned Tarrago + Onguent to bardzo fajna kombinacja, ale każdemu może pasować co innego. Wypróbuj sobie za pierwszym razem co uznasz za stosowane, jak będziesz zadowolony to punkt dla ciebie. Jak nie to następnym razem wymień produkt i szukaj optimum :) Stawiając czy to na Tarrago, czy Saphir trudno będzie być niezadowolonym :) Pamiętaj jednak, że skóry bywają bardzo różne, dlatego przed użyciem zawsze próba na skrawku, jak producent poleca i dopiero ocena czy chcesz całego buta traktować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, ja się na tym nie znam, więc nie wiem co dobrze rozpoznam. Zależy mi zas na tym, aby buty były na jak najdłużej.

Dziwi mnie, że Oil Tanned Tarrago nie ma na allegro, A w innych miejscach stosunkowo małe opakowania..

No i jak często to stosujesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest produkowane tylko w 75ml:

https://multirenowacja.pl/oil-tanned-cleaner-75ml-do-czyszczenia-natluszczonej-skory.html

Portale aukcyjne to nie pępek świata. Rozsądni sprzedawcy ulatniają się z tych wysysaczy pieniędzy na potęgę, bo koszty są ogromne. 

Produkt stosuje się w miarę potrzeb. U jednych może taka potrzeba zachodzić co 3 tygodnie, u innych co 3 miesiące. Patrzysz na buty i podejmujesz decyzję :) Tu nie ma sztywnych reguł. Z dobrze zabezpieczonych butów wilgoć i brud sam spłuwa. Jak coś zostaje, często wystarcza szczotka. Jak jest poważniej lub kończymy sezon, wtedy cleaner. Jak chcesz wzmocnić ochronę zawsze możesz poprawić NANO lub NANO OIL:

https://multirenowacja.pl/nano-protector-spray-400ml-high-tech-protektor-idealna-impregnacja-butow.html

https://multirenowacja.pl/nano-oil-protector-spray-400ml-impregnat-tarrago.html

Wszystko na miarę potrzeb, możliwości i oczekiwań. Nie uciekaj za mocno w teorie, bo zwariujesz. Spróbuj, a szybko załapiesz co w twoim przypadku będzie optymalne dla konkretnej pary. Większość tych środków jest dość uniwersalna i można je stosować również na innych parach i akcesoriach, także inwestycja raczej wielopłaszczyznowa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak przeważnie to na allegro jest jak na polskie standardy wszystko. I mam pewne zaufanie do serwisu, zakładam, że trudniej trafić na oszusta. No i aktualnie szukam aukcji z "monetami" bo zaraz mi kilka sie przeterminuje,a niewiele mi brakuje do kuponu.

Sprawdzałem też na ceneo.pl i skapiec.pl - nie ma. A to tez dla mnie jakieś potwierdzenie, że dany sklep działa.

Ot, trochę się boję kupować w sklepach internetowych o których pierwsze słyszę, a do którego nie przekierowuje mnie porównywarka cenowa.

Jak rozumiem, multirenowacja.pl               to tutaj znane i zaufane miejsce?

" Produkt stosuje się w miarę potrzeb. U jednych może taka potrzeba zachodzić co 3 tygodnie, u innych co 3 miesiące. " - jasne. Tylko, trzeba ogarniać objawy, a ja tego nie ogarniam. Dlatego na wstęp chętnie bym teorię wziął jakąś, która dawałaby mi jakąś orientację.

Nie chciałbym przesadzić z za częstym nakładaniem, ani zaniedbać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za gwarancję możesz wziąć fakt, iż wszystkie sklepy które handlują Saphirem i Tarrago w Polsce mają towar od Multi, bo to wyłączny importer i przedstawiciel tych marek w Polsce :) Na rynku od bodaj 10 lat więc ryzyka raczej nie będzie :)  Porównywarki cenowe nie są żadną gwarancją. To kolejne portale, które wyciągają po prostu od sklepów prowizje :) Za często oczywiście nie aplikuj i nakładaj w niewielkich ilościach, bo to jest po prostu wydajne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dzięki, ale wiesz, jako laik - nie wiedziałem o tym. Wiem, że porównywarki gwarancją nie są i że pobierają prowizję, ale jednak czynią sklep mniej anonimowy.

No, ale zamówiłem na początek ten Oil Tanned Cleaner oraz Onguent.

Cholera, własnie zdałem sobie sprawę, że przeoczyłem wybór koloru, a chciałem kupić bezbarwny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi