Jump to content

Recommended Posts

z10051400Q,God-Save-My-Shoes.jpg
 

 

"God Save My Shoes" - film dokumentarny o miłości do butów

Jedną z twoich miłości są buty i lubisz oglądać garderoby pełne pięknych, unikatowych modeli? To dokument "God Save My Shoes" to obowiązkowy film dla Ciebie. Dziś prezentujemy jego zajawki.

Długo wyczekiwany film dokumentalny zatytułowany "God Save My Shoes" bada i prezentuje ścisły związek między kobietami a butami z psychologicznego, socjologicznego, historycznego, kulturowego, jak i erotycznego punktu widzenia. Obuwie, które wywołuje silne emocje zarówno u kobiet, jak i mężczyzn jest głównym bohaterem tego filmu.

Ekipa filmowa odwiedziła Nowy Jork, Los Angeles, Paryż, Mediolan, Toronto i Florencję by przeprowadzić wywiady z eklektyczną grupą fanatyków i osób pracujących w branży obuwniczej i z nią związanej. Będziemy mogli obejrzeć rozmowy z kolekcjonerami obuwia, zarówno zwykłymi kobietami, jak i sławami. Swoje kolekcje butów zaprezentują : Dita Von Teese,Fergie, Kelly Rowland, baletnica Marie-Agn?s Gillot i Baronowa Von Neumann.

W dokumencie nie mogło zabraknąć również wywiadów z profesjonalistami z branży. W "God Save My Shoes" wystąpili projektanci - Christian Louboutin, Manolo Blahnik, Walter Steiger, Pierre Hardy, Bruno Frisoni, Vivienne Westwood, Robert Clergerie, a także historyk mody Valerie Steele z FIT w Nowym Jorku, kurator muzeum w Toronto Elizabeth Semmelhack, ekspert marketingu kobiecego Mary Lou Quinlan, potentat w branży Vincent Camuto oraz Filipa Fino z Vogue USA i Caroline de Fayet z ELLE. Ta imponująca ekipa odpowie na pytanie skąd się bierze ta często szalona obsesja na punkcie butów.

Premiera filmu odbędzie się 29 września w Paryżu, a 4 października film zostanie zaprezentowany we Francji na Canal +. Nie możemy się doczekać premiery w Polsce! By zaostrzyć apetyt do sieci wrzucono filmiki - zajawki, prezentujące poszczególne epizody. Warto obejrzeć zwłaszcza szósty - imponującą kolekcję butów redakcji Vogue'a.

http://lula.pl/lula/1,94042,10050988,_God_Save_My_Shoes____film_dokumentarny_o_milosci.html
 
http://www.youtube.com/watch?v=cOBPn3Raarg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...

Dokument:

KICKSOHOLICS

 

www.facebook.com/Kicksoholics

Jeśli jarasz się butami, to ten film jest dla Ciebie. Jeśli nie jarasz się butami, to po tym filmie zaczniesz!

„Kicksoholics" to film dokumentalny o ludziach, których dopiero od niedawna można zauważyć w Polsce. Na zachodzie już od wielu lat mówi się o nich „Sneakerheads", „Kicks Freaks", „Kicksoholics" -- to ludzie, kórych pasją są buty sportowe. Dla bohaterów filmu obuwie to coś więcej niż tylko element garderoby, to pewien symbol oraz coś, co pozwala na chwilę przenieść się do beztroskiego świata dzieciństwa. Kicksoholicy, podobnie jak filateliści, którzy nie przyklejają znaczków na pocztówki, nie zawsze chodzą w butach, które kupują. Zbierają kultowe modele butów do koszykówki lub butów do biegania, nierzadko przechowują je w klimatyzowanych, specjalnie oświetlonych gablotach. Ich kolekcje liczą nawet 400 par, a ceny niektórych modeli sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Kicksoholicy to nie tylko ludzie młodzi, ale również stateczni, dojrzali mężczyźni, zajmujący kierownicze stanowiska w dużych firmach. Zdarza się, że gdy chcą zdobyć konkretny model butów, muszą przemierzyć tysiące kilometrów i „campować", czyli w długiej kolejce godzinami czatować śpiąc w śpiworze pod sklepem. Nasuwają się oczywiste pytania: dlaczego tak się poświęcają dla jakiejś pary butów? Co takiego w nich widzą? Co sprawia, że wydają tysiące złotych na buty, zalegając jednocześnie z innymi opłatami? Czyżby buty były dla kicksoholików jak narkotyki?


Reżyseria:
Łukasz Riedel

Producent:
Marcin Mikołaj Mironowicz - JEJQ Post Production
Łukasz Riedel - Balaclava Video Production

Muzyka:
Capish - Nagrywarka Studio

 

 

I ciekawy artykuł w temacie filmu:

http://mobile.natemat.pl/73511,kicks-freaks-butofile-sneakerheadzi-powstaje-film-o-kolekcjonerach-butow-to-jak-zbieranie-znaczkow

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 2 months later...
  • 2 years later...
  • 7 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.