Skocz do zawartości

Szpilki i ich wpływ na układ kostny ...


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem wszystko zależy od tego, kiedy kobieta zacznie nosić szpilki i jak często zakłada je na swoje stopy. Jeśli już nastolatka a nawet kilkulatka, zdarzają się takie przypadki, nosi buty a la szpilki, to nic dziwnego, iż dochodzi do trwałych zmian w obrębie układu kostnego. W kwestii częstotliwości noszenia tego typu obuwia, to 365 dni w roku w szpilce nie jest dobrym rozwiązaniem. Stopy powinny odpoczywać od nienaturalnego położenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja od niedawna ubieram wysokie obcasy częściej niz na jakieś wielkie wyjście. Od roku pracuję w biurze i niestety albo stety wymagany jest od nas biurowy dress code, do którego należy równiez obuwie. Chodzenie w szpilkach nie sprawia mi żadnych trudności, ale to pewnie z uwagi na to, że od razu postawiłam na buty dobrej jakości. Wybieram w miarę stabilny obcas, a buty MUSZĄ być wykonane ze skóry naturalnej. Jednak gdy tylko wychodzę z pracy od razu wkładam obuwie na płaskiej podeszwie. Co jak co, ale moje nogi nie są do końca przyzyczajone do wysokich obcasów i skoro ja odpoczywam w wolnym czasie, to im tez nalezy się odrobina relaksu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ciekawostka ;)

!!!szpilki.jpg

 

 

Błagam, kupcie ode mnie te [beeep]e buty !!!!! Kupiłam je na specjalną okazję, na jak mniemałam 'cudowną' zaręczynową kolację. Pierwszy raz od wielu lat założyłam szpilki (nie mogę tego robić ze względu na problemy z kręgosłupem) i to takie !!! Chciałam się poczuć sexownie, pięknie, kobieco, wyjątkowo specjalnie dla mojego ukochanego!!! Kolacja jednak okazała się pożegnalną bo ten ciulas spotkał przez przypadek swoją byłą i od kilku miesięcy (!!!!!!!!) się 'od czasu do czasu spotykają'. W związku z czym, ma mętlik w głowie !!!! On, on ma mętlik w głowie!!! Nie wie co robić i którą wybrać !!! patrzcie państwo cóż za łogier !!! Najchętniej sprzedałabym te buty jego 'ex', niech się tylko w nich nie połamie bo wielka szkoda by była!!!! Taki ciepły, czuły, troskliwy, kulturalny, a sałata mu z gęby wypadała w restauracji !! wyjdź z tym gdziekolwiek, jak ziarenka ryżu nawet gubi po drodze z talerza do pysiaczka !!!! K**rwa !!!! Nie zależy mi na kasie, cena wywoławcza to 20 zł... niech tylko pójdą, ja nie mam ochoty wspominać tego pana, tym bardziej, że ryzykowałam dla niego własnym zdrowiem, żeby go uszczęśliwić!!!! Mam jeszcze kilka pamiątek, gdyż okazał się człowiekiem o wielkim sercu i nie chciał misiaczków, pluszaczków i innych [beeep]ereli odebrać. Pewnie się nie chciało [beeep]y ruszyć, bo sadło przeszkadza, nie tylko podczas wchodzenia po schodach. Ale tak to jest jak najchętniej to by się autobusem jeździło do sklepu pod swoim mieszkaniem !!!! Jak to jest, że człowiek drugiego człowieka potrafi tak załatwić !!!! A tu się dba, oddaje się całe swoje serce, poświęca się swój własny, prywatny i nieodwracalny czas, cieszy się każdą wspólnie spędzoną chwilą , myśli, tworzy piękne wizualizacje w głowie, czuje się wspaniale, czuje się potrzebny,... i [beeep]a. Nagle, wszystko to idzie się pier****ć , wszystko zostaje skreślone i nic, nawet te najpiękniejsze chwile nie maja już znaczenia. Ale co tam !!! Nic na siłę!!! Chciałeś pożegnania???? proszę załatwiłam ci cudowne jedyne w swoim rodzaju!!!! Aaaaa i jeszcze coś!! A co tam, poczujmy się jak na Oscarach !!Dziękuję kobiecie , która otworzyła mi oczy i współczuję jej takiego faceta, obyś nie spotkał poprzedniej swojej byłej. Mam nadzieję, że kapnąłeś się już że nie musisz wybierać.??? Dziękuję bardzo, lepiej mi.

http://allegro.pl/blagam-kupcie-ode-mnie-te-pie-e-szpilki-i4959655471.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Niestety z szpilkami już tak jest. Wyglądają pięknie, ale niszczą nam nogi, kolana i kręgosłup. Niestety to tak samo jak z jedzeniem, jak coś jest bardzo smaczne to nie koniecznie jest zdrowe. Ja osobiście bardzo chciałabym nosić szpilki, niestety moje nogi ich bardzo nie lubią i nie są w stanie ich zaakceptować. Nie pomagają tu ani żadne plastry, ani poduszki sylikonowe. Niestety. Chociaż mam koleżankę która nie umie chodzić w płaskich butkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Szpilki damskie to obowiązkowe obuwie w szafie każdej kobiety. Najlepiej kupować szpilki skórzane, broń boże chińskie świecące plastiki. Może Aniu J powinnaś zacząć o niskich obcasów z okrągłym noskiem, brak ściskania palców u stóp, a noga musi się przyzwyczaić, później spróbować obuwia na platformie. Trzeba kupić porządne szpilki, najlepiej polskiego producenta, może w tedy twoje nogi je zniosą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość karina_89

Sama mam buty na obcasie ale rzadko je zakładam. Są ładne, ale jakim kosztem? Poza tym przy moim wzroście nie muszę dodawać sobie cm. A na co dzień po prostu byłoby mi nie wygodnie. Dla mnie takie buty są na specjalne okazje, a nie do pracy czy na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja też mam problem z butami na obcasie. Moje nogi jakoś ich nie tolerują... Chciałabym je zakładać częściej, ale po kilku godzinach na obcasie puchną mi nogi i najchętniej wyrzuciłabym te buty w najciemniejszy kąt. Nie wiem czy to wina obcasa czy samego buta czy może moich problematycznych stóp. Jeszcze do tej pory nie trafiłam na takie szpilki czy nawet grubszy obcas, który byłby dla mnie wygodny. Może to też kwestia przyzwyczajenia. Ale póki co, zrezygnowałam z nich niemal zupełnie i zakładam je jedynie na poważne okazje. Na co dzień - jedynie płaskie buty, niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.