Jump to content

Reebok ZigTech - Zigblaze, ZigFly ...


nie_problem

Recommended Posts

zigtech-1.jpg

http://gadzetomania.pl/2010/02/07/reebok-zigtech-zygzakowata-innowacja-obuwnicza

 

ZIGTECH

Udowodnij, że bieganie w doskonałym stylu nigdy nie wychodzi z mody. ZigTech to najbardziej zaawansowany technologicznie but biegowy i treningowy. Innowacyjna technologia zastosowana w podeszwie zapewnia większy zwrot energii niż podeszwy zwykłych butów do biegania, dając tym samym niezrównaną sprężystość kroków i amortyzację. Górna część z siateczki i liniowa struktura buta zostały zaprojektowane tak, by dostosowywać się do elastyczności stopy. Lekkie i oddychające – zapewniają dodatkową wygodę podczas intensywnego biegu, który testuje Twoje możliwości.

 

Bill McInnis szef zespołu ds innowacji z Reeboka: "W tym projekcie wszystko kręci się wokół oddawania energii. Chcieliśmy stworzyć but, który dobrze oddaje energię. Jednak takie buty są zazwyczaj twarde i nie nadają się do biegania długich dystansów, najlepszy przykład to kolce do biegania na bieżni. Nam zależało także na tym, aby but był miękki. Idea ZIGTech to połączenie amortyzacji i oddawania energii w jednym. To, że podeszwa wygląda jak wygląda oczywiście przyciąga oko, ale ma to swoje powody. Ideą tych wszystkich zygzaków, fal jest to, że one oddają Ci energię. Jeśli przy uderzeniu piętą Ty oddajesz energię to otrzymujesz ją znowu przy wybiciu. Jeśli spojrzymy na dzisiejsze buty treningowe możemy podzielić je generalnie na dwie kategorie z punktu widzenia amortyzowania: bazujące na podeszwie z pianki EVA, oraz na podeszwie amortyzującej dzięki swojej budowie, mechanice. ZIGTech to zaczerpnięcie tego, co najlepsze z obydwu światów. Buty oparte na mechanicznej podeszwie są świetne w oddawaniu energii, te bazujące na piance są świetne w amortyzowaniu. I te dwa podejścia się zazwyczaj wykluczały. Ale poprzez zbudowanie mechanicznej podeszwy o takim kształcie z miękkiego materiału, pianki – otrzymujemy obydwa światy. Uważamy, że to but dla ludzi, którzy spędzają na treningu dużo czasu, podchodzą do treningu serio. Dla, tych którzy chcą móc pobiec dalej, zrobić coś więcej lub lepiej się zregenerować. "

 

Źródło: www.bieganie.pl

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Do7SveeXVrE

 

 

 

http://www.zigtechchallenge.pl/

http://bieganie.pl/?show=1&cat=164&id=2460

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.