Jump to content

Jazzówki - mężczyźni inspirują kobiety


nie_problem

Recommended Posts

Zainspirowany dyskusją rozpoczętą w innym wątku - pozwoliłem sobie napocząć nowy :)

 

Jazzówki - obuwie o charakterystycznym wyglądzie używane przez tancerzy jazzu. Podeszwa obuwia jest miękka i umożliwia swobodne pointy, tylna część podeszwy jest na płaskim obcasie. Są spotykane także wysokie obcasy, jednakże takie jazzówki noszone są wyłącznie przez tancerzy broadway jazzu. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się te na płaskim obcasie. Część górna obuwia tzw. podbicie zrobione jest z miękkiego i elastycznego materiału, ale często jest to także skóra. Buty wiązane są na sznurówki, co gwarantuje idealne dopasowanie do stopy i uniemożliwia obsunięcie obuwia podczas tańca. Obecnie kształt i wygląd niektórych jazzówek odbiega od kształtu i wyglądu klasycznych.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jazz%C3%B3wki

 

 

Inspiracje męską szafą – jazzówki.

 

To, że męska garderoba jest kopalnią pomysłów dla kobiecych trendów nie ulega najmniejszym wątpliwościom. Najlepszym tego przykładem są wylansowane w 2009 roku, przez żonę Toma Cruise, boyfriend jeans. Pomimo ogromnej krytyki mediów skierowanej do Katie Holmes, gwiazdy ochoczo je przyjęły.

 

W ten sposób boyfriend jeans stały się jednym z podstawowych trendów, aż do dnia dzisiejszego. Skąd w kobietach zamiłowanie do stylizacji a’la facet? Odpowiedź jest bardzo prosta. Nic nie dodaje większej ilości seksapilu kobiecej stylizacji niż męska garderoba. Wiedzieli o tym między innymi Coco Chanel i Yves Saint Laurent gdy, zapożyczając męskie fasony i kroje, tworzyli przełomowe projekty w historii mody damskiej. Za duże marynarki, dwurzędowe żakiety, białe koszule, do których zamiast broszek przypinamy i wiążemy czarne muchy lub krawaty oraz garniturowe spodnie na stałe wpisały się w damską garderobę.

 

Jednak tej wiosny, trend ten, będzie najbardziej widoczny

 

na naszych stopach. Damskie obuwie, stylizowane na męskie mokasyny i tzw. „jazzówki”, to główny punkt oferty wielu domów mody i popularnych marek.

 

Niegdyś jazzówki kojarzone były głownie z butami do tańca, dziś to sznurowane buty o owalnym kształcie, często zdobione dziurkowanymi wzorami na niewielkim, szerokim obcasie, który przyczynia się do zwiększenia komfortu noszenia tego typu obuwia. Możemy wybrać jednolite, klasyczne jazzówki, czyli tzw. „Oxford shoes” lub zdecydować się na bardziej odważne, z motywem panterki, zebry czy też w wiosenne kwiaty. Zobaczcie sami nasze propozycje!

 

 

http://www.podo.pl/blog/2011/04/07/inspiracje-meska-szafa-%E2%80%93-jazzowki/

 

 

 

9911.jpg

 

Jazzówki, czyli buty używane przez tancerzy jazzowych, trafiły na wybiegi - a teraz mogą znaleźć się także w naszej szafie. Ich miękka podeszwa i płaski obcas umożliwia swobodne ruchy. Buty wiązane są na sznurówki, co gwarantuje idealne dopasowanie do stopy. Jazzówki są zatem nie tylko ładne, ale praktyczne i wygodne.

 

Comme des Garsons, Paul Smith i wielu innych projektantów wybrało je jako sztandarowy model na swoich pokazach. Sznurowane buty świetnie wyglądają zarówno do spodni jak i spódnic. Najmodniej nosić je ze skarpetą!

 

http://fleszstyle.pl/w-sklepach/artykul,199.html

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.