Skocz do zawartości

Męskie - malowanie (patyna) + nowa podeszwa


Krizg77

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry laugh.gif

...w tym temacie zajmiemy się SZEROKO POJĘTĄ PIELĘGNACJĄ OBUWIA sleep.gif

 

...woskowaniem...

 

...malowaniem...

 

...NO I TYM "...co tygrysy lubią najbardziej..." PATYYYYNĄ laugh.giflaugh.giflaugh.gif

 

...żeby nie być gołosłownym fota mojej pierwszej patyny (jeszcze nie wykończona sleep.gif)

IMG_1907.jpg

 

IMG_2087.jpg

 

 

...jest to mój debiut "patyniarski" - jutro wstawię resztę fotek smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie nie nie...

 

TO SĄ BUCIKI ĆWICZEBNE rolleyes.gif

 

...to nie są buciki zrobione przeze mnie dry.gif to stare fabryczne, które lekko rozmontowałem bo uznałem, że po patynie będą wyglądać ciekawiej...smile.gif

 

...moje będą otoki i podeszwy w kolorze GŁĘBOKA POMARAŃCZ - taki mam plan - zobaczymy jak wyjdziesmile.gifsmile.gifsmile.gif

 

 

 

ps. co do skóry ta jest wykończona i nie udało mi się jej "zmyć" do nubuku dry.gif

Edytowane przez Krizg77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już mi doniesiono co i jak :)

Z resztą chyba miałem tego buta przez moment w dłoni :)

 

Wydawało mi się, że prawy, jasny nosek doczyszczony idealnie :)

A po takiej jasnej skórze maluje się chyba elegancko, mimo niekompletnego zdarcia wykończenia?

 

Kończ je czym prędzej, bo ciekaw jestem jak wyjdzie finalnie.

Kształt buta nie mój, ale bardzo mi się podoba to co z nim zrobiłeś :)

 

Jeszcze mnie podkręć trochę i normalnie nawet ja zacznę próbować haha :):lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy były jakieś problemy z chłonięciem farby (wspominałeś, że nie udało się całkiem usunąć wykończenia)? Właśnie taki efekt chciałeś osiągnąć? Czy trochę improwizacja?

 

Takiego efektu chyba jeszcze nie widziałem i po prostu nie mogę się doczekać finału :)

Powiedz, kiedy wykańczasz?

 

Wydaje mi się, że bierzesz udział w tworzeniu nowego rozdziału polskiego Szewstwa, pt. Patynowanie.

 

Trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy były jakieś problemy z chłonięciem farby (wspominałeś, że nie udało się całkiem usunąć wykończenia)? Właśnie taki efekt chciałeś osiągnąć? Czy trochę improwizacja?

 

...tak to miało wyglądać (najazdy z ciemniejszego na jasny) smile.gif

 

...z malowaniem żadnych problemów - SUPER SIĘ MALUJE smile.gif

 

...obawiam się (może niepotrzebniemellow.gif) o trwałość wykończenie bo na przyszwy chcę nałożyć kremik a nos i obłożyny wosk...smile.gif

 

 

ps. ...szszsz... TU BRZOZA....szszsz... TU BRZOZA...szszsz... SIR DANN-ie...szszsz...PROSZĘ O POMOC...szszsz...TU BRZOZA.......wink.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A MNIE INTERESUJĘ JAKA TO JEST DOKŁADNIE SKÓRA

laugh.giflaugh.gif

...TO JEST DLA MNIE VERY IMPORTENT

wink.gif...



 

Dokładnie ... hmm :)

 

Google TR mówi:

 

Cholewka: chrom

Podszewka: cielę

 

Mi się wydaje, że optymalna byłaby cielęca dobrej jakości skóra w jasnym kolorze, bo na tych jasnych to robisz co chcesz. Na ciemnych jesteś nieco ograniczony.

 

No, ale tak bardzo dokładnie to raczej nie podpowiem. No chyba, że coś znajdę, albo się dowiem - wtedy dam cynka :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale tak bardzo dokładnie to raczej nie podpowiem. No chyba, że coś znajdę, albo się dowiem - wtedy dam cynka smile.gif

 

...no po takiej deklaracji jestem spokojnywink.gifsmile.gif...

 

...myślę, że wierzch to też cielak - tylko jak wyprawiony ??? - jaka grubość ???...OT I TO JEST PYTANIE...huh.gif

 

 

cZuWaM ph34r.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crust leather is a semi-finished stage of leather, which is processed until it becomes white or cream white in colour, full in substance and smooth texture. Crust leather has an advantage in that it has relatively lighter shipping weight. It is a product of higher added value than the wet-blue leather. The distinct feature of this product from the wet-blue leather is that it has a visible physical property such as size, thickness, fullness, looseness of grain and grain damages together with other properties of physical and chemical nature. It is rather a product of better tensile and tear strength, chrome and fat content, etc. than wet-blue leather.

 

http://www.southinvest.gov.et/Publications/SSNPR%20draft%20Profile/C/%20Crust%20Leather%20Plant.pdf

 

 

 

Crust: Leather which has been tanned (treated to become nonperishable) but not colored or otherwise finished.

 

http://www.irvingtanning.com/leather_glossary.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...no i tak się starałem żeby zdążyć przed Świętami...tak się starałem...mellow.gifmellow.gifmellow.gif

 

...a tu śnieg...blink.gifblink.gifblink.gif

 

IMG_2127.jpg

IMG_2126.jpg

 

IMG_2129.jpg

 

IMG_2128.jpg

 

IMG_2130.jpg

 

 

...te same na innym tle (mam dylemat, które tło jest lepsze - te u góry to skóra - moim zdaniem lepsza...

 

IMG_2139.jpg

 

IMG_2143.jpg

 

IMG_2134.jpg

IMG_2132.jpg

 

 

...nałożyłem krem i wosk po jednej warstwie... na lustro nie starczyło czasu...ale będzie laugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.