Skocz do zawartości

Buty zakonserwowane olejem roślinnym zmieniły kolor


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam nadzieję, że trafiłem do odpowiedniego działu. Trzy tygodnie temu postanowiłem trochę odświeżyć wszystkie swoje buty i zabrałem się do czyszczenia. Na początek, jak uczył dziadek, zakonserwowałem wszystkie olejem roślinnym - od luźnych skórzanych trampek po wojskowe buty. Praktycznie wszystkie buty wróciły do swojego koloru prócz jednej pary - beżowej, dosyć eleganckiej pary butów bez połysku. Kolor butów, co prawda, nie odbiega bardzo od pierwotnego, jednak front jednego buta jest znacznie ciemniejszy - z beżu zrobił się brąz, tak, jakby w tym miejscu albo tak mocno skóra chłonęła olej, albo więcej tego oleju nałożyłem. I tutaj pytanie do wszystkich forumowiczów - czy ktoś z Was zna sposób na przywrócenie oryginalnego beżowego koloru? Próbowałem już namoczyć tę część, później wysuszyć i nasmarować kremem. Ktoś radził mi jeszcze użycie benzyny, jednak obawiam się trochę, czy to nie pogorszy sprawy. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam Ci głębokie kondolencje z takiego powodu załatwienia sprawy .

Za czasów twojego dziadka ( szacunek dla niego ) radzono sobie jak się dało i najcześciej doraźnie bez znajomosci konsekwencji .

 

Tłuszcze roślinne rektyfikowane i nie rektyfikowane nie nadają się do konserwacji skór .

 

*jest zaledwie kilka tłuszczy roślinnych dodawanych jedynie do baz tłuszczów zwierzęcych.

 

Prosimy o foty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam Ci głębokie kondolencje z takiego powodu załatwienia sprawy .

Za czasów twojego dziadka ( szacunek dla niego ) radzono sobie jak się dało i najcześciej doraźnie bez znajomosci konsekwencji .

 

Tłuszcze roślinne rektyfikowane i nie rektyfikowane nie nadają się do konserwacji skór ..

 

*jest zaledwie kilka tłuszczy roślinnych dodawanych jedynie do baz tłuszczów zwierzęcych.

 

Prosimy o foty .

 

 

Załączam foto.

post-244-0-69814300-1332620842_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj Krizga - dopadł się do zapałek ostatnio i tak mu zostało :)

 

Zbyt wiele już raczej bez zaawansowanego działania nie zdziałasz - wiem nie pocieszyłem .

Co byś nie robił ,to niestety i tak pogodzić się będziesz musiał z tym ,że skóra nie wróci do pierwotnego wyglądu .

Tłuszcz wnika i nie pyta czy chcesz głębiej w skórę ?

 


     
  • Mydło do skór i mycie
  • Renomat
  • Mydło do skór i mycie

 

Po każdej operacji buty muszą wyschnąć całkowicie - niestety gwarancji i tak wielkiej nikt Ci nie da .

Tłuszczu roślinnego i tak się musisz pozbyć - w skutek rozkładu owego skóra stwardnieje i zacznie pękać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tłuszcze ratyfikowane i nie ratyfikowane nie nadają się do konserwacji skór .

 

 

 

Hmm... zawsze mi się wydawało, że ratyfikować to można jakiś traktat ;)

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ratyfikacja

 

Nie chodzi czasem o tłuszcz REKTYFIKOWANY ? ;)

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rektyfikacja_%28destylacja%29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.