Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rozumiem i wiem, że środki Saphira są pod względem jakości najlepsze dostępne na rynku. Bardzo się dobrze nimi pracuje i efekty są zniewalające jednak nie zawsze na nie stać.

Muszę spróbować przeprowadzić patynację sporo tańszymi farbami do skór na bazie alkoholu z palety firmy Kenda, dokładnie farby Toledo. Efekatami na pewno się pochwalę.

Co do stosowania tych farb na dużych powierzchniach efekt jest naprawdę zadowalający a koszt dużo niższy. Niestety nie miałem jeszcze okazji na tak dużych powierzchaniach jak np. aktówka stosować farb Saphira, najwyższy czas to zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie_problem, w poście z 10 lipca 2013 (w tym temacie) jest zdjęcie białych butów. Przy nich stoją dwie farbki biała i ciemna. Mnie interesuje ta biała. Czy to jest Saphir?

Interesuje mnie bo ostatnio zrobiłem białe buty i zapaćkałem wierzch czarną farbą, którą zaraz zmyłem acetonem. A przy okazji zmyłem białą farbę. I na gwałt potrzebuje poprawić to miejsce bielą.

pozdrawiam

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie_problem mam problem.  Na nowo robionych butach koloru brązowo - wiśniowego (barwionego kolorami Saphire) zrobił mi się kleks koloru czarnego z tuszu do pieczatek. Dekaptanem nie idzie tego ruszyć. Zdarłem farbę naokoło kleksa, a on dalej tkwi. Masz pomysł jak go zlikwidować?

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerra ... próbowałbym odplamiaczem Hussard, albo Hussardem do plam z długopisów, ale ciężko mi zagwarantować sukces. Konieczna też próba na malutkim skrawku, by ocenić jak środek działa na danej skórze.

 

Ja z kolei chciałem pomóc przy pewnej niesfornej plamie w Loakach. Delikatne sposoby dawały i lepsze i gorsze efekty, ale za każdym razem przypatrując się butom, widać było różnicę. Zdecydowałem się wobec tego na hard-core malowanie :) Właściciel na szczęście zareagował optymistycznie, twierdząc że buty podobają mu się o wiele bardziej niż w oryginale :)

W ostateczności można więc spróbować z plamy osiągnąć jakiś efekt. Zamieść może zdjęcie, zobaczymy jak to wygląda.

W załączeniu akcja z plamą na Loakach.

 

Pozdrawiam

 

01.jpg

20140121_100511.jpg

20140121_100539.jpg

20140121_100623.jpg

20140128_115315.jpg

20140203_120447.jpg

20140204_140147.jpg

20140224_143418.jpg

20140224_143436.jpg

20140224_143625.jpg

20140224_143712.jpg

20140224_143731.jpg

20140224_143742.jpg

20140224_143751.jpg

20140224_143807.jpg

20140224_143814.jpg

20140224_143945.jpg

20140224_143957.jpg

20140224_144103.jpg

20140224_144127.jpg

index.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC03129.JPG

 

DSC03126.JPG

To są zdjęcia po mojej walce acetonem (decaptanem) z plamą. Nie ma się co oszukiwać, tego się nie da zrobić dobrze (piszę o wywabieniu plamy).

Wchodzą dwa rozwiązania. Albo pierdyknę takiego samego kleksa po drugiej stronie obłożyny i bedę udawał, ze to pawie oczka, albo zrobię tak jak nie_problem. Jestem skłonny zrobić to jak admin. But będzie ciekawiej wyglądał. Tylko nie chciałbym zmieniać całej kolorystyki buta a zrobić to  tylko w okolicach plamy (czubka). Ta cholewka nie jest jeszcze wykończona. Zamierzałem jeszcze wnętrze ozdobnych dziurek pomalować ciemnobrązową farbą, tak jak dziurki przy oczkach od sznurowadeł.

nie-problem jak byś to widział te kolorystyczne rozplanowanie ?

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ouch: Cholerka ... hmmm ... no ale powalczmy :)

 

aSi, ja próbowałbym to wyciągnąć dokładnie w taki sposób o jakim myślisz. Problem zaistniał dość blisko ażurowania, zatem wygenerowałbym podobną plamę na drugim bucie i próbował z obu wyciągnąć podobny efekt. Ażurowania pojechałbym czernią, albo ciemnym brązem, dziurki tak samo. I z tych ciemnych ażurowań w jak najbardziej naturalny sposób próbowałbym osiągnąć efekt cieniowania.

 

Próbowałbym dokładnie tak:

 

W załączniku jeszcze kilka przykładów. Może coś zainspiruje:

 

Dziś ciemniejsze elementy robiłbym z bardziej płynnym przejściem:
01.jpg
01a.jpg

 

Gdyby tu ażurowania pociągnąć czernią można by mówić o podobnym efekcie:
02.JPG
02a.JPG

 

Tu trochę przesadzone:
03.jpg
04a.jpg

 

Nie z takich opresji się wychodziło :)
05.jpg

 

Powodzenia aSi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • MOD przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.