Skocz do zawartości

Mój pierwszy but


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to jest zrobiony przeze mnie pierwszy but.

Czerwony bok.jpg

 

Najwazniejsze to było zacząć. Skóra na wierzch z pokrowca od fotela, podszewka ze starej kurtki, pas z fartucha spawalniczego. Próbowałem szyć elementy wierzchu ręcznie, ale to porażka, więc je przykleiłem. But zakończyłem na wszyciu pasa bo nie chciałem marnować skóry na podeszwę.

 

Czerwony spód.jpg

 

Drugi był juz lepszy ale błędów dalej popełniłem mnóstwo. Tutaj już miałem maszynę do szycia skóry więc elementy są przyszyte.

brązowy bok.jpg

W między czasie zabrałem się za poszerzanie kopyta dla osoby, która ma dość nie typową stopę - bardzo szeroką.

Kopyto przeróbka podeszwa.jpg

Po przerobieniu kopyta okazało się, że tworzywo, którym poszerzałem kopyto jest zbyt twardę i nie można wbić gwoździa przy ćwiekowaniu.

Teraz robię 3 but i jak go zrobię prawie bez błędu to zacznę już robić parę czarnych dla siebie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze to było zacząć. Skóra na wierzch z pokrowca od fotela, podszewka ze starej kurtki, pas z fartucha spawalniczego. Próbowałem szyć elementy wierzchu ręcznie, ale to porażka, więc je przykleiłem. But zakończyłem na wszyciu pasa bo nie chciałem

 

Autentycznie uwielbiam takie klimaty. Jak będę kiedyś zamawiał miarowe buty, to poproszę o wkomponowanie w cholewkę czegoś mojego właśnie :)

AXE316 - nie nie, nie będzie to wycinek z łydki :)

 

Niesłabnącego zapału i wytrwałości życzę :)

 

P.S. aSi - daj proszę znać, czy chcesz mieć swój kącik na forum, w którym zachcesz się dzielić swoją pasją?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ty słabowity jesteś - jak będzie opór - sam coś wydumam :D

Ale jak nazwać kobietę szewc ? Czy szewcowa ? :D

A skad się wzięła ta kobieta szewc? aSi to akronim z mojego imienia i nazwiska. Jestem męskiego rodzaju :rolleyes:

a

 

Wypada zapytać jak ma się nazywać :) ?

 

A co z tym "jak ma się nazywać"? Przecież juz mam nazwę - aSi.

 

 

P.S. aSi - daj proszę znać, czy chcesz mieć swój kącik na forum, w którym zachcesz się dzielić swoją pasją?

 

Dziękuję bardzo za pochwały.

Z tym kącikiem, to nie za szybko? Przecież ja się dopiero uczę. To ja cały czas zadaję pytania.

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam :)

 

Aczkolwiek kącik to nie tylko dla Superbohaterów jest - po prostu dla ludzi z pasją i chęciami, którzy chcą się tym dzielić :)

Chodzi też o to, by stosunkowo rozsądnie kompletować materiał w jednym miejscu - będzie przejrzyście i łatwo :)

 

Poczujesz się pewniej to i innym pomożesz. Tak jak nadmieniłem. Nic na siłę :)

 

Przemyśl - daj znać. Twoja decyzja :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.