Skocz do zawartości

Ręczne szycie, klejenie butów i dużo pytań


Gość Ele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu "nowa":). Szyje, kleję, projektuję buty na własny użytek. Zawsze brakował mi oryginalności w obuwiu powszechnie dostępnym, z tej potrzeby zrodziła się moja pasja. Mam dużo pytań, ale widzę, że dobrze trafiłam. Swoje buty robię głównie z połączenia skóry i tkanin, niestety mam luki w swojej wiedzy na ten temat, w związku z tym proszę o pomoc:) i gdyby ktoś przypadkiem znał odpowiedzi na moje pytania, to bardzo proszę o podzielenie się.

Moje pierwsze pytanie; jakiego kleju użyć do sklejenia tkaniny do skóry? tak jak te buty:DSC_1250.JPG

DSC_1249.JPG

 

 

lub jak te buty, klejenie różnych materiałów:

DSC_1261.JPG

 

DSC_1258.JPG

Edytowane przez Ele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow :)

 

Witamy serdecznie - uwielbiamy ludzi z pasją. Od razu prośba o więcej fotek obrazujących prace :)

 

Strasznie ciekaw jestem jak powyższe będą prezentowały się z podeszwami.

Czy w dorobku znajdują się również męskie modele obuwia? :)

 

Jeżeli chodzi o kleje, to musimy chyba poczekać, aż któryś z Majstrów nam podpowie.

Krizg77 poleca zazwyczaj specjalistyczne zakupy tu:

http://www.hurtszewski.com/index.php?cPath=73

 

Ja ze swojej strony polecam tę przesympatyczną hurtownię szewską:

http://www.flek.pl/index/1/3/kleje/id

 

:)

 

Jeżeli chodzi o konkret wypada poczekać na sugestię lub zapytać w samej hurtowni.

 

pozdrawiam i proszę oczywiście czuć się jak u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzoŁem laugh.gif

 

SUPER BUCIKI laugh.giflaugh.giflaugh.gif ŚWIETNA "ROBOTA" Ele - SZACUNEK sleep.gifsmile.gif

 

...fajnie, że trafiłaś na forum, sama projektujesz, sama szyjesz - dlatego te buciki mają DUSZĘ i niepowtarzalny styl, podziwiam Cię i mam nadzieję, że w przyszłości udzielisz mi kilku lekcji z projektowania i szycia - bo cholewki to moja "pięta Achillesowa"smile.gif z podeszwami idzie mi trochę lepiejwink.gif...

 

Moje pierwsze pytanie; jakiego kleju użyć do sklejenia tkaniny do skóry?

 

 

...tu kiepska wiadomość - musisz przygotować się na to, że te kleje mają bardzo intensywny zapach (delikatnie rzecz ujmując)dry.gif

 

 

W szewstwie używa się najczęściej 2 rodzajów klejów:

- polichloroprenowe (np. popularny Butaprenem)

http://www.hurtszews...roducts_id=1044

- poliuretanowe (PU)

http://www.hurtszews...roducts_id=1046

 

...oczywiście jest to tylko jedna z wielu hurtowni i nazw klejów (każdy producent stosuje inną nazwę skład jest identyczny)

 

Jeżeli chodzi o Twoje Dzieła to zastosowałbym ten pierwszy ( polichloroprenowe) idealnie nadaje się do klejenia tekstyliów, skór i gum...acha widziałem też korkowe podpodedszwy - idealny klejsmile.gif

Edytowane przez Krizg77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAle! !troszkę się zawstydziłam z tych podziwów!! :wacko:

Przepraszam, że dopiero odpisuję, ale komputer miałam w serwisie..

Dziękuję za miłe przyjęcie i wszystkie odpowiedzi.

Co do moich zbiorów obuwniczych to niestety jeszcze jedne są ale tak naprawdę całkiem niedawno zaczęłam bawić się na poważnie w "obuwnictwo". Długo zbierałam narzędzia materiały i wogóle :rolleyes: .To co zrobilłam wcześniej.. wolę się nie chwalić.

Nie_problem, dobre pytanie z tym męskim obuwiem. Właśnie wczoraj przyszły kopyta dla mojej połówki i zaczynam pracę nad pierwszymi męskimi :rolleyes: i chyba pęknę z dumy jak je zrobię.

Co do klejów dziękuję za szczegółową odpowiedź, coś już na temat zapaszków wiem. Póki co mam dobry klej do skóry "Renia Multi-colle". Ale do gumy niekoniecznie.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzoŁem laugh.gif

 

...hmm...myślałem, że jesteś amatorką (z całym szacunkiem dla amatorówsmile.gif) a u Ciebie "produkcja idzie pełną parą...wink.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

 

Ale do gumy niekoniecznie

 

 

...do gumy polecam kleje polichloroprenowe (np. popularny Butapren) - to nie jest zbieg okoliczności te kleje są uniwersalne (oprócz klejenia PU którego przy ręcznym budowaniu butów nie używamy) smile.gif

 

...i czekam na TE MĘSKIE smile.gif jeżeli będziesz chciała zbudować podeszwy (i będą pytania) to daj znać...smile.gif

 

 

CzuWaj ph34r.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż właśnie chciałabym zbudować podeszwy, czekam na materiały. Chciałabym żeby te buty miały gumowo - podobne podeszwy, coś jak tenisówki, dość miękkie.

Czekam narazie na próbki różnych gum, pianek itp. I wtedy myślę będę miała trochę pytań ^_^

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa męskich wygląda nieciekawie..jak na pierwszy raz użyłam zdecydowanie zbyt grubej skóry i miałam problem żeby ją dobrze naciągnąć i jestem BARDZO nie zadowolona z efektu. Szczerze mówiąc wstydzę się tego pokazać, ale powiedziałam już "A" to i cały alfabet muszę ;) .

To jedziemy:

DSC_1276.JPG

DSC_1277.JPG

DSC_1278.JPG

DSC_1280.JPG

 

DSC_1282.JPG

Ten but jest całkiem ok, ale z drugim będzie jeszcze gorzej <_<

DSC_1284.JPG

DSC_1285.JPG

<_<

DSC_1286.JPG

DSC_1290.JPG

Ale zapiętka dobrze wyszła:

DSC_1288.JPG

No i ten fatalny:

DSC_1289.JPG

 

I co o tym sądzicie??Macie jakiś pomysł na uratowanie tej parki? :unsure:

Wszelkie komentarze mile widziane :rolleyes:

Pozdrawiam.

Edytowane przez Ele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z byłym szewcem, który robił buty. Ortopedyczne ale buty. Taka pomarszczoną skórę (nie wiem czy aż tak pomarszczoną) radził podgrzać nad palnikiem spirytusowym, a następnie obijać młotkiem. Wszystko na kopycie, rzecz jasna. Ponoć skóra pod wpływem ciepła się kurczy, a młotkowanie ją kształtuje. Jak pytałem o szczegóły to powiedział, że "cza wzionć skórem, kopyto, palnik i młotka i próbować". I chyba ma racje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzoŁem laugh.gif

 

radził podgrzać nad palnikiem spirytusowym, a następnie obijać młotkiem

 

Pod wodę z nią i oklepać zwyczajnie .

 

...i tu trafiacie w sedno...smile.gif...ja też tak myślę...sleep.gif

 

...związać dziadasleep.gif... podpiekać boki palnikiemdry.gif...jak nie zacznie gadać - oklepać młotkiemsleep.gif...

 

...jak to nic nie dajeangry.gif...za łeb i podtopić w klozeciesleep.gif...

 

...a potem to już standardsleep.gif...do wora i do jezioracool.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

 

...a tak na poważnie, buciki do uratowania - trzeba je lekko rozmontować i naciągnąć przyszwy trochę do "tyłu". Lepiej ich nie grzać nad palnikiem bo zanim skóra zacznie być "plastyczna" okopci się i będzie kłopot z tym kolorem - błękit (jeżeli już koniecznie trzeba podgrzewać to tylko delikatnie dmuchawą)...

 

ps. sobota jest aktualna? weź je ze sobą - pokażę Wam jak zrobić w nich podeszwy "trampkowe"smile.gif

 

POZDRAWIAMsmile.gifsmile.gifsmile.gif

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.