Skocz do zawartości

Czyszczenie i konserwacja starej skóry


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, mam problem ze starymi ładownicami i kaburami z których chcę pozyskać skórę. Namoczyłem je, myłem mydłem glicerynowym saphira, lecz nadal nie są do końca takie jak powinny, a szczególnie przeszkadza zapach zatęchłej skóry. Macie pomysł czym to można jeszcze potraktować aby usunąć stary zapach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się jednak ,że i tak może być problem .

Po pierwsze to ten zapach ...

Świadczyć to może o dwóch kierunkach .

Albo skóra jest niedogarbowana albo do formowania skóry użyto kleju . :(

Zrób tak ...

Wytnij kawałek i przygotuj roztwór kwasku cytrynowego .Namocz przez około trzy dni w temp do 30oC następnie daj płukanie czystą wodą (jeden dzień ) ,a następnie rozpuść wapno ( jedna tabletka na 5l wody - czyste bez vit C) moczysz 4 dni .

Teraz potrzebny ci będzie 1% kwas mlekowy - do czystej wody o temp 35oC mieszasz około godziny .

Wolne suszenie .

 

Czynisz to na własną odpowiedzialność . Ponieważ jest to całkowite gdybanie bez organoleptyki .

 

Końcowe celem zmiękczenia - natłuszczanie .

Hp oil może być za słaby - proponuję focze sadło ;)

 

Cóż jak znam życie - dasz sobie spokój i zmienisz źródło skóry co wydaje mi się bardziej praktyczne .

 

No właśnie a co to za środek to axe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się jednak ,że i tak może być problem .

Po pierwsze to ten zapach ...

Świadczyć to może o dwóch kierunkach .

Albo skóra jest niedogarbowana albo do formowania skóry użyto kleju . :(

Zrób tak ...

Wytnij kawałek i przygotuj roztwór kwasku cytrynowego .Namocz przez około trzy dni w temp do 30oC następnie daj płukanie czystą wodą (jeden dzień ) ,a następnie rozpuść wapno ( jedna tabletka na 5l wody - czyste bez vit C) moczysz 4 dni .

Teraz potrzebny ci będzie 1% kwas mlekowy - do czystej wody o temp 35oC mieszasz około godziny .

Wolne suszenie .

 

 

Cię Cholera :) Znęcasz się nad człowiekiem w potrzebie :) Niiiieeeee dobry jesteś, teraz już wiem na pewno :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.