Skocz do zawartości

Zamówienie skóry w garbarni


aSi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamówiłem w jednej z garbarń w Polsce krupon skóry blankowej o grubości 3,0 - 3,5 mm. Jest to przedział grubości podany przez producenta. Dzisiaj dostałem ją i zmierzyłem suwmiarką jej grubość w różnych miejscach na obwodzie. Wyszły mi następujące pomiary: 4,0 3,7 3,8 3,7 3,65 3,25 3,4 3,6.

Poza tym zamówiłem bok skóry podpodeszwowej o grubości 2,5 - 3,0. Producent podaje przedział grubości 2,0 - 3,0. Dostałem skórę o grubościach na obwodzie: 3,1 3,5 3,25 4,0 3,95 4,0 3,4 3,15 3,4 3,3. Zanim złożę reklamacje chciałbym się poradzić, czy przypadkiem Polskie Normy nie dopuszczają takich odchyłek.

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzenie na brzegach da mało dokładny wynik. Takie odstające kawałki i brzegi zawsze maja nieregularna grubość.

 

Zazwyczaj grubość jest zawyżona, jak zamawiałem kiedyś 2.2mm to zazwyczaj dostawałem 2.7-3. taka uroda veg tanów. Grubość skóry jest raczej ustawiana na maszynie i jak płat źle przeleci albo jest źle ustawiona to nie jest równy. Odchyłka na granicy mm jest zasadniczo mała i dla kaletnika niema zbytnio znaczenia, ale jeżeli to dla Ciebie ważny parametr możesz to zgłosić, choć wątpię żeby w najlepszym wypadku kazali odesłać.

 

Niestety wiem że w wielu wypadkach to mało realne, ale najlepiej jednak samemu odbierać skórę.

 

Jak zamawiałem w szewexie to były dość równe

Edytowane przez Denik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denik ma zupełną rację.

No właśnie podaj linka przy okazji - powiedz ile dałeś szczerze za ta skórę ?

Czasami niestety cena tez ma znaczenie ( gatunek ) to tyle jako laik .

Skóre zamawiałem w garbarni z Kalisza "Kalskór"

http://www.kalskor.pl/index.php

 

Zmierzyłem ponownie w technologicznych nacięciach i wyszło mi 3,7 i 3,8 mm.

Jeżeli producent podaje przedział 3,0 - 3,5 to chyba mogę oczekiwać grubości w tej tolerancji.

Jak się produkuje dwoiny tolerancja jest tam 0,2 mm i ją przy tych skórach zachowują.

Zapłaciłem za nie 460 zł. i jest w tym wysyłka kurierem. Niestety nie mogę powiedzieć jaka jest powierzchnia skóry blankowej i ciężar podpodeszwowej bo nie raczyli mi przysłać jeszcze rachunku. Zgłosiłem to dzisiaj - odebrała to miła pani i obiecała, że rozpozna sprawę. W ogóle to zamawiamie tych skór to trwało z dobre 2 miesiące - a to nie mieli na magazynie, a jak juz mieli to zapomnieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - klient detaliczny to ciągle bolączka jak widzę dla producentów (czyt.zawracanie [beeep]y) .

Czasami jednak są oznaki prawdopodobieństwa mało udanego zakupu .

Co do grubości skór i jej obróbki to zwyczajnie jeszcze zależy chyba od maszyny jaką się posiada jak i topografii skóry.

No szkoda, że tak poszło falstartem - dawaj znać na bieżąco czy sprawa załatwiona na plus,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.