Skocz do zawartości

Naprawa: damskie kozaki - wymiana platform


Krizg77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :lol:

 

 

Dziś zajmiemy się wymianą "bali" w damskich kozaczkach, priorytetem dla Klientki jest wymiana uszkodzonego elementu bez utraty wyglądy nominalnego - to bardzo istotne (wartość sentymentalna) :rolleyes:

 

Przekonacie się również, że szewstwo to nie tylko żmudna, nudna praca - są tu również elementy modelarstwa... rzeźby... ;)

 

 

Tak wyglądają buciki...

IMG_1861.jpg

IMG_1862.jpg

 

 

...i wszystko byłoby ok, gdyby nie to...

IMG_1863.jpg

...wygląda niegroźnie <_< ...

 

 

...tak to ten sam but po odklejeniu podeszwy :blink:

IMG_1864.jpg

IMG_1866.jpg

IMG_1867.jpg

 

 

...drugi jest w podobnym stanie, nawet gdyby nie był też go wymienimy (takie elementy wymieniamy parami) -_-

IMG_1870.jpg

IMG_1871.jpg

 

 

...teraz elementy MODELARSTWA - muszę posklejać bal - uzyskamy w ten sposób "formę"... :)

IMG_1873.jpg

IMG_1875.jpg

IMG_1876.jpg

 

 

...no i zaczynamy budować bale...

IMG_1877.jpg

IMG_1878.jpg

IMG_1879.jpg

 

 

...teraz elementy artystyczne - RZEŹBA - bardzo czasochłonne i precyzyjne -_-

IMG_1880.jpg

 

 

...i wyrzeźbionesmile.gif... (jest to o tyle trudne, że miałem tylko jedną formę...unsure.gif) obciągniemy bale skórą - mizdrą - w oryginale była dzianina z imitacją zamszu...

IMG_1882.jpg

IMG_1885.jpg

IMG_1886.jpg

 

 

...teraz "chwila prawdy" bale są obciągnięte skórą - nie można ich już piłować, wyginać ani rozciągaćdry.gif... jeżeli coś źle wymierzyłem to przekonamy się o tym właśnie teraz unsure.gif...

IMG_1889.jpg

 

 

 

...uff wink.gif pasują tongue.gif

IMG_1892.jpg

 

IMG_1893.jpg

IMG_1894.jpg

IMG_1896.jpg

IMG_1898.jpg

IMG_1899.jpg

 

 

...acha i żeby nie było... pozostałe elementy do zwrotu sleep.gif

IMG_1905.jpg

 

 

:) BARDZO PROSZĘ O OPINIE, DZIĘKI TEMU MOGĘ SPOJRZEĆ NA MOJĄ PRACĘ Z INNEJ PERSPEKTYWY :rolleyes:

Edytowane przez Krizg77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiałem czym te podeszwy wypełnione - kamieniami? hehe :) Bo Ci Mistrzowie to już ustaliliśmy, że korę sypią, a tu kamienie - to chyba za karę co? :))))))))))

 

A tu się okazuje, że puzzle - no pięknie :)

 

Świetna robota, jeszcze czarnym Suede Renovatorem pociągnij cholewki i będą jak nowe :)

 

pozdrawiam i czekam na jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam laugh.gif

 

Bardzo dziękuję za opinię smile.gif

 

A co to za materiał? Jakaś pianka??:)

 

...ten materiał to STYROGUM zwany również "mikrogumą" - wykorzystałem go dlatego, że jako jedyny daje się tak "rzeźbić"... ma odpowiednią sztywność i jest lekki - oczywiście "obłożony" jest zamszem...smile.gif

 

Jeżeli interesują cię materiały lub techniki napraw pytaj ŚMIAŁO sleep.gifbiggrin.gif

 

 

Pozdrawiam ph34r.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio jak już się palisz do pomocy Majster, to może tu coś zaradzisz, bo nam kompetencji brakuje :)

 

http://www.wbutach.pl/topic/756-reczne-szycie-klejenie-butow-i-duzo-pytan/

 

pozdrawiam

 

No i tak sobie pomyślałem, że może Ty, albo Szanowny Tata coś na temat szydła dublowego wiedzą?

 

Wątek nam się rozwinął, a o tym dublowym jakby nikt nie słyszał :)

 

http://www.wbutach.pl/topic/549-narzedzia-dla-dlubiacych-w-skorze/page__view__findpost__p__5792

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krizg77 zmienił(a) tytuł na Naprawa: damskie kozaki - wymiana platform

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.