Skocz do zawartości

Naprawa: męskie wojskowe - wymiana spodów


Krizg77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :lol:

 

 

Dziś zajmiemy się wymianą spodów w butach wojskowych. Obuwie jest fabrycznie nowe, ostatnie 20 lat spędziły w jakimś domowym zakamarku i odnalazły się przy przeprowadzce. Podarowano mi je około miesiąca temu... i jakież było moje rozczarowanie gdy okazało się, że są na mnie za małe (1,5 numeru), na szczęście pasują na Jędrzeja - mojego siostrzeńca i to on będzie "zmuszony" testować moje spody - typ traper ;)

 

 

Buty wykonane są w dawnym (wysokim) standardzie wojskowym: najlepszy gatunek skóry na wierzchach, skórzane podszewki i skórzane podpodeszwy (co w dzisiejszych czasach jest rzadkością). Logo producenta mówi chyba samo za siebie...

IMG_1451.jpg

IMG_1454.jpg

IMG_1455.jpg

IMG_1452.jpg

 

 

...tak wyglądają z boku (mniejsza o kształt podeszwy :wacko: ) jest problem materiał stracił wartość (tak jak w g.#8)

IMG_1456.jpg

IMG_1457.jpg

IMG_1459.jpg

...drugi na razie się trzyma ?...nie, nie... wystarczy go "dotknąć" i też się pokruszy...

IMG_1462.jpg

 

 

...zdejmujemy stare podeszwy, drasamy oczywiście ręcznie (bardzo trudno usuwa się stare powłoki podeszew i kleju PU). Gruntujemy, powlekamy i układamy otoki... :)

IMG_1738.jpg

IMG_1740.jpg

IMG_1743.jpg

IMG_1745.jpg

 

 

...następnie dopasowujemy wyłożenie i pierwszą warstwę podeszwy -_-

IMG_1748.jpg

 

...hehe :D a teraz prezent od wujka... jako, że Jędrek to młody Ziomal dodamy mu trochę "ognia" do butów, uzyskamy w ten sposób "dziarski pazur" ;) od wujka a co... niech ma młody... :lol:

IMG_1750.jpg

IMG_1751.jpg

IMG_1752.jpg

 

...nakładając gumę w tym kolorze (choć to bardziej pracochłonne) uzyskujemy trwały efekt (może godzinami stać lub chodzić po wodzie nawet solankach i nic) malowanie zmyje się po kilkunastu "ostrych" przejściach -_-

IMG_1753.jpg

 

...teraz trzeba te paski "wtopić w podeszwę... -_-

IMG_1761.jpg

IMG_1762.jpg

IMG_1763.jpg

IMG_1764.jpg

 

 

...to mają być MoCnE BuTy TaKtYcZnE damy więc 3mm poligumu (świetna baza do podeszew traper) B)

IMG_1769.jpg

IMG_1767.jpg

 

 

...i budujemy obcasiki i żeby nie było... przełamiemy je czerwienią... -_-

IMG_1770.jpg

IMG_1772.jpg

 

 

...no i podeszwy zgodnie z "obietnicą" damy TrApErY

IMG_1807.jpg

IMG_1793.jpg

IMG_1796.jpg

IMG_1805.jpg

IMG_1800.jpg

IMG_1794.jpg

IMG_1791.jpg

 

...nie zajmowałem się jeszcze cholewkami (są w dobrym stanie)... zaimpregnuję je i zrobię lekki połysk :)

 

 

:) BARDZO PROSZĘ O OPINIE, DZIĘKI TEMU MOGĘ SPOJRZEĆ NA MOJĄ PRACĘ Z INNEJ PERSPEKTYWY :rolleyes:

Edytowane przez Krizg77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła robota. Buty kompletnie odmienione. Mam nadzieje że właścicielowi się podobają. Ja bym sobie jednak te czerwone wstawki podarował. Buty zatraciły przez nie swój militarny charakter. Teraz wyglądają jak zwykłe glany. Ale jeżeli właścicielowi się podobają to świetnie.

 

Co do nietypowej oryginalnej podeszwy. Były to prawdopodobnie buty przeznaczone dla pilotów, którym duży, "agresywny" bieżnik w butach mógłby przeszkadzać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest klient - chce takie same spody jak w tych traperach i koniecznie z czerwienią

 

...dobra Nie_Problem dawaj pacjenta... tylko powiedz mu, że nie robię na poczekaniu, nawet z dopłatą... -_-

 

...chociaż co ja mówię... z jaką dopłatą... to chyba biedak jakiś... <_<

 

Człowiek z baraku a ty się nabijasz .

 

...masz rację AXE, co za różnica z baraku czy nie... -_- a ty Nie_Problem zastanów się nad sobą - jak możesz.. -_-

 

...przyprowadź tego biedaka zrobię zelówy gratis... ale bez czerwieni... ;):D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To ja, głupi, tyle fajnych butów wyrzuciłem. Na ogół podeszwa mi pada, a cholewka jeszcze dobra. Żal mi zwłaszcza takich fajnych z koziej skóry.

Do głowy mi nie przyszło, że takie spody można odtworzyć :(

Jak żaden, z lokalnych szewców się nie podejmie to chyba pocztą wyślę paczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzoŁem :lol:

 

Do głowy mi nie przyszło, że takie spody można odtworzyć

 

...można, można i to w różnych opcjach - pooglądaj galerie i " Moje buty - robię od podstaw" (co prawda nie podejmę się naprawy lub dorobienia spodów w każdych butach to zależy od rodzaju systemu montażu...) -_-

 

Jak żaden, z lokalnych szewców się nie podejmie to chyba pocztą wyślę paczkę

 

...ładuj do wora i przysyłaj ;):D :D

 

 

CzuWaj :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołączać do wątku po 3 latach, to może i przesada, ale tak to jest, jak się nadrabia zaległości i wertuje forum.

 

Często widuję dorobione przez szewców spody i rzadko mi się podobają. A te są świetnie zrobione i ze smakiem. Gratulacje.

Jeśli komuś nie podpasują te czerwone szlaczki ze styrogumu (są OK) to wystarczy je przeciągnąć czernidłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krizg77 zmienił(a) tytuł na Naprawa: męskie wojskowe - wymiana spodów

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.