Jump to content

Naprawa: męskie Ecco - naprawa podeszwy


Krizg77

Recommended Posts

Witam :lol:

 

 

Dziś zajmiemy się męskimi trekkingami firmy ECCO - niestety pękły podeszwy i zaczęły przeciekać - sklep nie uwzględnił reklamacji więc trafiły do mnie. Warto je naprawić bo wierzchy są bardzo "mocne" i przy odpowiedniej konserwacji służyć będą jeszcze dłuuugo... :)

 

Tak wyglądały gdy trafiły do mnie; tak na marginesie - logo ECCO oznaczało kiedyś produkt bardzo wysokiej jakości...a dziś...różnie z tym bywa :excl::huh:

IMG_1620.jpg

IMG_1623.jpg

 

 

I byłoby pięknie...gdybyyyy... :blink:

IMG_1627.jpg

 

...nie wygląda to tragicznie ? no niby nie -_- jednak to pęknięcie to tylko wierzchołek góry lodowej bo jak spiłujemy bieżnik...

 

IMG_1629.jpg

IMG_1630.jpg

IMG_1631.jpg

IMG_1632.jpg

 

...piłujemyyy i piłujemyyyyyy... -_-

 

IMG_1713.jpg

IMG_1715.jpg

 

...wcięcie ma ok 1cm głębokości, a to zielone, to usztywnienie (taka plastikowa stalka) konstruktorzy tych butów prawdopodobnie dobrali za sztywny materiał (lub zesztywniał podczas użytkowania) i od niego wszystko się zaczęło...

 

...najpierw zajmiemy się pęknięciami usztywnienia (nałożymy materiał na tyle sztywny żeby zapobiegł pęknięciom i na tyle elastyczny żeby but się zginał... -_- )

IMG_1717.jpg

IMG_1718.jpg

 

 

...na to nałożymy wstawki wzmacniające i wyrównujące z materiału zbliżonego do pianki (szary kolor na zdjęciu)

IMG_1721.jpg

 

 

na to polewa czekoladowa :blink: ...znaczy się podeszwy styrogumowe 6mm (ten model ECCO ma spody zbyt elastyczne żeby dać MATERIAŁ SPORT z galerii #11)

IMG_1734.jpg

 

 

...podeszwy przyklejone, zabieramy się za wierzch bucików... :) zaczynamy od oczyszczenia szczotką następnie

...użyjemy Renomat 500ml - płyn czyszczący SAPHIR http://multirenowacja.pl/renomat-500ml-plyn-czyszczacy-saphir.html

IMG_1725.jpg

IMG_1723.jpg

zmyty jest but po prawej :rolleyes:

 

 

...teraz je natłuścimy (środek idealny do trekkingów) :)

OURALINE Dubbin 250ml - tłuszcz do skór SAPHIR http://multirenowacja.pl/ouraline-dubbin-250ml-tluszcz-do-skor-saphir.html

IMG_1731.jpg

IMG_1733.jpg

IMG_1727.jpg

 

 

:) BARDZO PROSZĘ O OPINIE, DZIĘKI TEMU MOGĘ SPOJRZEĆ NA MOJĄ PRACĘ Z INNEJ PERSPEKTYWY :rolleyes:

Edited by Krizg77
Link to comment
Share on other sites

Jestem w ciężkim szoku, nie spodziewał się że może to tak dobrze wyjść.

 

Nie wiem na ile ciężko buty były użytkowane, ale i tak smutno że za takie pieniądze buty robią takie psikusy.

 

Na końcu jeszcze doszlifowałeś podeszwę ? bo różnica jest wyraźna na 4 zdjęciu od końca, a potem jakby niweluje się chyba że wystarczyło zamalować?

Link to comment
Share on other sites

CzoŁem :lol:

 

Dzięki za opinię :) to dla mnie ważne i pomocne -_-:)

 

...to zdjęcie zrobiłem po przyklejeniu podeszwy i wstępnym wykończeniu (ręczne wycięcie "zębatek") przy obcinaniu nałożonej podeszwy zawsze zostawiam ok. 1 - 2 mm szerzej niż podeszwa - w ten sposób przy dalszej obróbce (maszynowej - zczyszczarka) mogę uzyskać pożądany kształt: podcięty, pionowy lub wypuszczony...

IMG_1725.jpg

 

 

...a to jest po obróbce maszynowej: szlifowanie + woskowanie (maszynowe) + malowanie ręczne =

IMG_1727.jpg

 

...w razie pytań WAL JAK W DYM :)

 

CzuWaj :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

A to żadna nowość ...

Firma X tworzy markę ...

Wcale nie produkuje butów ( jak w tym przykładzie ) .

Kilka razy do roku są targi branżowe - w rzeczywistości wykłada się tam z ofertą kilkadziesiąt małych firm z propozycjami i okazaniem możliwości technicznych lub profilu . Masz np siano do inwestycji i zawierasz z nimi umowę co do kształtu ,materiału ,koloru etc etc .Oczywista oczywistość to LOGO '"sponsora" i jadą z koksem - kilkaset tysięcy par butów danego modelu - sprzedaż nie stanowi wielkiego problemu jeśli bo firmy takie jak ECCO zaczynają tworzenie marki od [beeep]y strony czyli od sieci sprzedaży - to naprawdę nie jest nowatorskie rozwiązanie TAK POWSTAŁO IMPERIUM NIKE.

Facet zaczynał od masowego handlu trampkami Chińskimi w US.

Reszta to już tylko marketing i ślizganie się na tym ,oraz ciągłe wmawianie nam że to jest takie dobre nadal ,a okrutna prawda leży jeszcze w czymś innym - w rzeczowym znawstwie nie tylko rynku ale i przedmiotu sprzedaży .

Może i są tam ludzie którzy znają się na przedmiocie - ale ktoś na górze ma to generalnie w [beeep]ie obliczając tylko wskaźnik inwestycji do zysku co musi owocować sumarycznie utratą jakości w takim albo śmakim elemencie buta.

To niestety czasami i drugie dno wcale nie mniej sławnych firm które za centy produkują buty np w Malezji a sprzedają je za nawet tysiące dolarów - przy czym te chociaż pilnują podniesionych standardów ( bo lipy drugi raz nikt nie kupi ).

 

Pół biedy co do firm które działają na komponentach ( bo trudno by było inaczej - garbowanie ,wykańczanie ,nici kleje ,podeszwy etc) a i tak zdarzają się wpadki .

Po marudziłem sobie :)

Jednak nic wg mnie nie zastąpi takiego kierunku jaki ty obierasz dzisiaj - to zwyczajnie ma sens i procentuje na całe pokolenia .

Nike i inne pozostawiam dla dzieciaków które zachłystują się noszeniem nazwy tylko czasami włożonymi marketingowo ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naprawdę dajesz drugie życie butom, które standardowo kończą w koszu na śmieci. Ile to pieniędzy zaoszczędziłbym, gdybym miał świadomość, że pęknięta podeszwa to nie problem dla Dobrego Szewca :)

 

Wygląda to bardzo dobrze i jestem pewien, że eksploatuje się jeszcze lepiej. Good Job.

 

Apropos Ecco - tu trochę o firmie i jej historii (lubię czytać od czego się zaczęło) :)

http://www.ecco.com/pl-PL/About-ECCO/Who-we-are/History/A-Man-and-His-Dream

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj na początku drogi wszystko jest jak trzeba - pasja, serce, ideologia, jakość. W momencie, kiedy firma staje się globalną korporacją, ekonomiści i marketingowcy mają coraz więcej do powiedzenia i jest jak jest :)

 

Nie wiem dokładnie jak sprawa obecnie wygląda jeżeli chodzi o Ecco, ale faktycznie jeszcze kilka lat wstecz dawało się odczuć zadowolenie klientów z jakości obuwia. Wypadałoby podpytać kogoś, kto marką handluje. % reklamowanych butów w stosunku do sprzedawanych jest tu jakimś wyznacznikiem. Zdezelowana podeszwa w jednej parze za wiele nam o jakości nie mówi. Są fachowcy, którzy najlepsze buty w 3 m-ce potrafią zajeździć :) Taki ja :) haha

 

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Po całej lekturze żałuje że nie oddałem w dobre ręce moich alpinusów może dało by się je odratować.

 

Niby człowiek wie że płci za magie marki a nie za jakość, ale mimo wszystko spodziewa się czegoś więcej niż po no name owych chińskich wyrobach. Gdy buty przeznaczone do trekkingu rozsypują się po niezbyt intensywnym użytkowaniu miejskim, a ponadto producent próbuje wmówić człowiekowi że to uszkodzenie mechaniczne a nie wina niskiej jakości materiałów czy złej konstrukcji pozostaje zwyczajny niesmak.

 

Niestety człowiek głupi i nawet jak zrezygnuje z jednej „dobrej” marki idzie do drugiej z ta samą nadzieją. Nie daj żeby okazało że rzeczywiście buty są dobrej jakości i doza naiwności powraca ze zdwojoną do wszystkich markowych butów powraca 

 

Ale to tak w ramach marudzenia i offtopu. Szkoda że nie posiadam żadnego wyzwania obuwniczego, ale może i dobrze :rolleyes:

Edited by Denik
Link to comment
Share on other sites

Taaa....

Dało się kilka stów to człowiek chce pomarzyć :)

Jest jak jest i bardzo często w cenie jest korporacyjna marża jak w butelce wody mineralnej .

Polecam film "Biznes w butelkach" - otwiera japy na oścież :D

Korporacje nie są Św mikołajami - kreują dosłownie tylko nasze potrzeby - w sumie lepsze to od wojen które czynią skok postępu .

Dobra starczy marudzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Ja z koleji trochę pomarudze. To są drugie "treki" w których wymieniasz podeszwy i w obu przypadkach zastosowałeś takie w których niema praktycznie bieżnika. Jeżeli buty są użytkowane w mieście to niema problemu, takie rozwiązanie zapewne zda egzamin. W terenie jednak bym na to nie liczył. Może lepiej było by zastosować takie podeszwy jak w galerii #13. Pewnie trudniej było by z obróbką i nie wyglądało by to tak rewelacyjnie, ale but zachował by właściwości terenowe.

Link to comment
Share on other sites

Ja z koleji trochę pomarudze. To są drugie "treki" w których wymieniasz podeszwy i w obu przypadkach zastosowałeś takie w których niema praktycznie bieżnika. Jeżeli buty są użytkowane w mieście to niema problemu, takie rozwiązanie zapewne zda egzamin. W terenie jednak bym na to nie liczył. Może lepiej było by zastosować takie podeszwy jak w galerii #13. Pewnie trudniej było by z obróbką i nie wyglądało by to tak rewelacyjnie, ale but zachował by właściwości terenowe.

 

CzoŁem :lol:

 

NAJWAŻNIEJSZE: TO NIE ŻADNE MARUDZENIE - to opinia, za którą BARDZO DZIĘKUJĘ !!! :)

 

...aby zamocować zelówki i fleki z galerii #13 (traktor), trzeba mieć odpowiednio sztywną bazę - do której można je przykleić, gdybym nakleił je na któreś z tych trekingów jest duże prawdopodobieństwo, że pękną w miejscu łączenia zelówki z flekiem.

 

Przyznaję, to nie są wersje wyczynowe tylko miejskie (hurtownie szewskie nie oferują alternatywy) - informuję o tym klientów (którym głównie chodzi przeciekanie butów).

 

Dzięki za opinie :) ...i proszę bez krępacji z opiniami :lol:

 

CzuWaj :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że i Vibrama mógłbyś wmontować gdybyś się uparł, ale nie wiem czy klient zaakceptowałby cenę usługi :)

 

Prawda jest taka, że większość jednak klientów Ecco użytkuje obuwie w warunkach miejskich.

Prawdziwy Outdoorowiec pewnie sprecyzowałby dość dokładnie swoje oczekiwania, a nawet przyniósł swoją podeszwę :)

Link to comment
Share on other sites

A czy problem techniczny nie siedzi jeszcze w kleju ?

Pytam bo ostatnio kilka razy miałem klej dwuskładnikowy którym przykleja się gumę dosłownie do wszystkiego i powiem Ci że jestem zaskoczony jak to "wściekle" trzyma.

Odnośnie do twojej wypowiedzi śmiem stwierdzić że baza niema tu zupełnie żadnego znaczenia bo połączenie jest niebywale elastyczne .

Link to comment
Share on other sites

Skąd mi wiedzieć ?

Telefony nawet podane - dzwoń co ci szkodzi ?

Twoja sztuka polegać ma na mądrym łączeniu talentu i coraz lepszych materiałów .

 

"CEZAR" Sp. z o.o.

ul. Dominikańska 9

02-738 Warszawa

Tel./Fax.:

+48 (22) 853 31 61

+48 (22) 853 03 04

+48 (22) 853 30 84

e-mail: sekretariat@cezar.com.pl

 

Walił bym w drzwi marketingu najmocniej .

Marketing i Sprzedaż

Marketing and Sale

Piotr Rejnowski

Tel./Fax: +48 (22) 853 03 04

mobile: + 48 512 344 344

e-mail: prejnowski@cezar.com.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

:excl: :excl: NIE MAM POJĘCIA GDZIE KUPIĆ vibramy BO BYM SOBIE KUPIŁ TAK DLA SIEBIE do s się prawdzenia - trzeba rozwijać -_-

Masz namiar na sklep mający zelówki i obcasy i co tam jeszcze :) między innymi vibram:

http://server4.gs-shop.de/200/cgi-bin/shop.dll?SESSIONID=0856671547051519&AnbieterID=13952

Niestety nie jestem biegły w tym barbarzyńskim narzeczu. Sądzę, że nie powinno być problemu z wysyłką do Polski i może być prościej niż przez naszych dystrybutorów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.