Skocz do zawartości

Skóra podeszwowa


aSi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś wie, która garbarnia w Polsce produkuje skóry podeszwowe?

 

Kiedyś porządne produkowała garbarnia z Kalisza. Ale już nie produkuje.

 

Podejrzewam, że nic ciekawego w Polsce nie produkuje się skoro np. TJ robi na podeszwach bodajże hiszpańskich.

Chcesz kupić dla siebie prywatnie czy chcesz produkowac buty ? :)

 

ja moje najbliższe zamówienia przestawiam na podeszwy z Trier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś porządne produkowała garbarnia z Kalisza. Ale już nie produkuje.

 

Podejrzewam, że nic ciekawego w Polsce nie produkuje się skoro np. TJ robi na podeszwach bodajże hiszpańskich.

Chcesz kupić dla siebie prywatnie czy chcesz produkowac buty ? :)

 

ja moje najbliższe zamówienia przestawiam na podeszwy z Trier.

Chcę kupić dla siebie prywatnie, ponieważ moje nowe hobby to ręczne szycie butów.

Co to są podeszwy z Trier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rendenbach, z miejscowości Trier

 

 

ale jeżeli jesteś na początku kariery to proponowałbym próbować z nieco tańszymi materiałami. Najlepiej odkupić kawałek skóry na podeszwy od szewca, bo w hurtowniach to sprzedają cały krupon a tyle zapewne nie potrzebujesz.

 

Zobacz tutaj:

http://www.sklep.drizzt.pl/krupon-podeszwowy-najtwardasza-skora-p-197.html (są tam tez inne)

 

przy czym ten krupon jest raczej za cienki - zależy jakie buty chcesz zrobić (TJ używa 5-6 mm) - cena dość wysoka, ale to w końcu detaliczna ilość .... nie musisz inwestowac w zapas. Co do jakości tego kawałka to maltretuj sprzedawcę o pochodzenie

 

pozdr

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda sytuacja na Podhalu. Wiem, że dużo skór produkuje się np. w rejonie Nowego Targu (to chyba takie "zagłębie skórzano-obuwnicze" w tym rejonie, ale nie mam pojęcia, czy na podeszwy też tam się coś robi.

Musiałbym Hanzela zapytać, albo koleżanki, która pracuje w Wojasie, może coś wiedzą, hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie ale nie sądzę by Ci się nadała ze względu na to jak została potraktowana (woskiem)

http://allegro.pl/show_item.php?item=2124842721

Zastanawia mnie opis

Płaty wycięte są z grubej na około 5 mm (4 mm – 6 mm), naturalnej bydlęcej skóry licowanej, garbowanej roślinnie typu “Jucht”, zaimpregnowanej w naturalnym wosku pszczelim, co zwiększyło jej wytrzymałość, nadało pięknego brązowego odcienia i ładnego zapachu;) Do garbowania tej skóry używa się wyciągu z jednego z najtwardszych drzew świata - Quebracho, co w tłumaczeniu oznacza: "łamiące siekierę", dzięki temu skóra jest wyjątkowo twarda i wytrzymała a także bardzo ładna i mimo, że jakość towaru znacznie została zwiększona, cena wciąż pozostaje ta sama! Dodam jeszcze, że ta właśnie skóra jest stosowana przez większość odtwórców do najważniejszych części ekwipunku;)

Bo o ile mi wiadomo sam garbnik ma wpływ już najmniejszy na twardość, a wpływ ma kwestia warsztatu mokrego przed garbowaniem właściwym - garbnik ma również wpływ do końca nie neguję - ale nie aż tak istotny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś porządne produkowała garbarnia z Kalisza. Ale już nie produkuje.

 

Podejrzewam, że nic ciekawego w Polsce nie produkuje się skoro np. TJ robi na podeszwach bodajże hiszpańskich.

Chcesz kupić dla siebie prywatnie czy chcesz produkowac buty ? :)

 

ja moje najbliższe zamówienia przestawiam na podeszwy z Trier.

Wiem, że garbarnia w Kaliszu nie produkuje skór podeszwowych. Produkuje skóry podpodeszwowe, blankowe i welury. Zamówiłem u nich krupon skóry blankowej i bok cienkiej podpodeszwowej.

 

Rendenbach, z miejscowości Trier

 

 

ale jeżeli jesteś na początku kariery to proponowałbym próbować z nieco tańszymi materiałami. Najlepiej odkupić kawałek skóry na podeszwy od szewca, bo w hurtowniach to sprzedają cały krupon a tyle zapewne nie potrzebujesz.

 

Zobacz tutaj:

http://www.sklep.drizzt.pl/krupon-podeszwowy-najtwardasza-skora-p-197.html (są tam tez inne)

 

przy czym ten krupon jest raczej za cienki - zależy jakie buty chcesz zrobić (TJ używa 5-6 mm) - cena dość wysoka, ale to w końcu detaliczna ilość .... nie musisz inwestowac w zapas. Co do jakości tego kawałka to maltretuj sprzedawcę o pochodzenie

 

pozdr

d

Na ten pomysł już wpadłem. Odkupiłem od emerytowanego szewca, który kiedyś szył buty, pół kruponu. Ale za jakiś czas problem się pojawi.

Pozdrawiam

 

Zerknij sobie ale nie sądzę by Ci się nadała ze względu na to jak została potraktowana (woskiem)

http://allegro.pl/show_item.php?item=2124842721

Zastanawia mnie opis

 

Bo o ile mi wiadomo sam garbnik ma wpływ już najmniejszy na twardość, a wpływ ma kwestia warsztatu mokrego przed garbowaniem właściwym - garbnik ma również wpływ do końca nie neguję - ale nie aż tak istotny .

W poszukiwaniu tej skóry przeglądałem dość często Allegro, ale tam ten produkt się nie pojawia, oprócz gościa, który sprzedaje kawałki na podeszwy dla bractw rycerskich. Raz, że bardzo drogo, to jeszcze w dodatku starają się robić te swoje buty w technologiach jak najbardziej przybliżonych do tamtej epoki. Dlatego nie zaryzykuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Rendenbach, z miejscowości Trier

 

Witam wszystkich. Prześledziłem forum pod kątem boków podpodeszwowych i czy nie ma miejsca hurtowni, garbarni gdzie mógłbym kupić 10-15 boków?

 

Czy ta niemiecka garbarnia handluje z kimś w Polsce?

Rozumiem, że mały klient to pryszcz na przysłowiowej ... ale 1,5 tygodnia bez odzewu z Kalisza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Prześledziłem forum pod kątem boków podpodeszwowych i czy nie ma miejsca hurtowni, garbarni gdzie mógłbym kupić 10-15 boków?

 

Czy ta niemiecka garbarnia handluje z kimś w Polsce?

Rozumiem, że mały klient to pryszcz na przysłowiowej ... ale 1,5 tygodnia bez odzewu z Kalisza?

 

Wiem z natury ,że jeśli ktoś ma stronę i jakiś kontakt via e-mail to wcale nie oznacza ,że czyta albo pamięta .

Dzwoń i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Prześledziłem forum pod kątem boków podpodeszwowych i czy nie ma miejsca hurtowni, garbarni gdzie mógłbym kupić 10-15 boków?

 

Czy ta niemiecka garbarnia handluje z kimś w Polsce?

Rozumiem, że mały klient to pryszcz na przysłowiowej ... ale 1,5 tygodnia bez odzewu z Kalisza?

Zamówiłem ostatnio w garbarni z Kalisza skórę blankową i podpodeszwową. Zamówienie u nich to jest droga przez mękę.

Trzeba dzwonić do nich co 3 - 4 dni przypominać się, upominać. Jak się ich zmęczy to to raczą sprzedać. Towar przyszedł ale nie w tych wymiarach. Podane na ich stronie tolerancje grubości to jest ich pobożne życzenie. Jak zareklamowałem towar to się na mnie obrazili i wpisali mnie na czarną listę. Odmawiają ze mną handlowania. Zamierzam niedługo poświęcić im na tym forum oddzielnny temat.

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ostatnio w garbarni z Kalisza skórę blankową i podpodeszwową. Zamówienie u nich to jest droga przez mękę.

Trzeba dzwonić do nich co 3 - 4 dni przypominać się, upominać. Jak się ich zmęczy to to raczą sprzedać. Towar przyszedł ale nie w tych wymiarach. Podane na ich stronie tolerancje grubości to jest ich pobożne życzenie. Jak zareklamowałem towar to się na mnie obrazili i wpisali mnie na czarną listę. Odmawiają ze mną handlowania. Zamierzam niedługo poświęcić im na tym forum oddzielnny temat.

a

 

 

Jako społecznośc forumowa możemy pomyśleć o wywarciu jakiejś "lekkiej" presji na garbarnię z Kalisza.

 

Proponuję roboczą nazwę akcji: "wygarbować Kalisza" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako społecznośc forumowa możemy pomyśleć o wywarciu jakiejś "lekkiej" presji na garbarnię z Kalisza.

 

Proponuję roboczą nazwę akcji: "wygarbować Kalisza" :)

Bardzo mi się podoba pomysł, a jeszcze lepszy jest tytuł. Wygarbować garbarnię. Przednie.

Ale radziłbym dopracować tą roboczą nazwę akcji, bo skąd inąd bardzo sympatyczny Pan Kalisz z SLD mógłby się poczuć zaniepokojony, że jacys ludzie z Forum o butach chcą mu wygarbować skórę. :rolleyes:

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba pomysł, a jeszcze lepszy jest tytuł. Wygarbować garbarnię. Przednie.

Ale radziłbym dopracować tą roboczą nazwę akcji, bo skąd inąd bardzo sympatyczny Pan Kalisz z SLD mógłby się poczuć zaniepokojony, że jacys ludzie z Forum o butach chcą mu wygarbować skórę. :rolleyes:

a

 

Osobiście nie podzielam sympatii do Pana Kalisza, gdyż jego wizja świata jes mało sympatyczna - ale to tak na marginesie.

 

Opcjonalnie daj sobie spokój z Kaliszem i uderz bezpośrednio do Trier - dostaniesz topowy towar z niemieccką jakością i obsługą.

 

pozdr

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Prześledziłem forum pod kątem boków podpodeszwowych i czy nie ma miejsca hurtowni, garbarni gdzie mógłbym kupić 10-15 boków?

 

Czy ta niemiecka garbarnia handluje z kimś w Polsce?

Rozumiem, że mały klient to pryszcz na przysłowiowej ... ale 1,5 tygodnia bez odzewu z Kalisza?

 

Napisz mi proszę co to znaczy dokładnie "10-15 boków"(jakieś parametry? grubość ?) - wówczas moze będę mógł pomóc.

 

D

Edytowane przez damiance
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie podzielam sympatii do Pana Kalisza, gdyż jego wizja świata jes mało sympatyczna - ale to tak na marginesie.

 

Opcjonalnie daj sobie spokój z Kaliszem i uderz bezpośrednio do Trier - dostaniesz topowy towar z niemieccką jakością i obsługą.

 

pozdr

D

Może nie doczytałem dokładnie , ale wydaje mi się, że garbarnia Rendenbach robi skóry podeszwowe. A Bananetti chce kupić skórę podpodeszwową.

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz. Tego materiału używamy również na zakładki.

 

 

Badam sprawę skóry która poszukujesz. Przy okazji czy mozesz mi zdradzić jakie buty szyjesz - jesteś szewcem czy producentem gotowych butów?

.. chciałem wysłać PW, ale chyba nie masz podczepionego adresu mailowego w swoim profilu na forum?

 

pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji czy mozesz mi zdradzić jakie buty szyjesz - jesteś szewcem czy producentem gotowych butów?

Wykonujemy obuwie ortopedyczne. Boki nie są w prawdzie idealnym materiałem dla nas jednak używaliśmy ich od początku. Jednak chyba czas poszukać materiałów na zakładki chemoutwardzalnych, może skóry wtórne. Po weekendzie będziemy sprawdzać kilka pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wykonujemy obuwie ortopedyczne. Boki nie są w prawdzie idealnym materiałem dla nas jednak używaliśmy ich od początku. Jednak chyba czas poszukać materiałów na zakładki chemoutwardzalnych, może skóry wtórne. Po weekendzie będziemy sprawdzać kilka pomysłów.

 

Tylmanowa

 

http://haskip.w.interia.pl/

 

Tu kupiłem krupon,blankowy 4mm(grzbiet wołowy) oraz jucht(bok włowy)2mm.

 

A tak apropo? czym usztywniacie noski ,z czego robicie usztywnienie pięty?.

Edytowane przez difer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.