Skocz do zawartości

Naprawa: damskie trapery Ecco - naprawa podeszew


Krizg77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :lol:

 

 

Dziś zajmiemy się damskimi trekkingami ECCO ("stary" wypust ECCO - dziś już takich nie robią, mam wrażenie, że wykonali ten sam manewr co Venezia -przenieśli produkcję do ciajlandji: jakość spada a cena rośnie :excl: )

 

ps. galeria jest CENZUROWANA :rolleyes: bo to buciki mojej Kochanej Żony :)

 

Tak wyglądają buciki...

IMG_1609.jpg

IMG_1610.jpg

IMG_1611.jpg

 

 

Otrzymałem WEZWANIE -_- do tego przypadku z powodu:

IMG_1612.jpg

podciętych "obcasów"...

IMG_1617.jpg

...i pękniętych podeszw

 

 

Zaczniemy od ścięcia bieżników, ujawniają się pustki w podeszwach (podeszwy są hybrydą pianki z kratownicą)

IMG_1618.jpg

IMG_1635.jpg

 

 

...równamy "pięty", wypełniamy pustki i nakładamy wzmocnienie integrujące...

IMG_1636.jpg

IMG_1639.jpg

IMG_1642.jpg

 

 

...nakładamy podeszwę - guma z domieszką kauczuku, typ sport - trekking :)

IMG_1643.jpg

 

 

...podeszwy przyklejone, zabieramy się więc za wierzchy bucików (usuwamy piasek, kurz itp.) materiał przyszew to olejowany nubuk...po oczyszczeniu przetarłem je lekko papierem ściernym (granulacja 120) i skóra znów jest chłonna...

PRZED CZYSZCZENIEM

IMG_1609.jpg

PO CZYSZCZENIU

IMG_1655.jpg

 

 

...są to buty trekkingowe, do zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi możemy użyć impregnatów (spreje) lub tłuszczów (osobiście wolę tłuszcze)... -_-

W tym przypadku użyjemy OURALINE Dubbin 250ml - tłuszcz do skór SAPHIR http://multirenowacja.pl/ouraline-dubbin-250ml-tluszcz-do-skor-saphir.html

IMG_1662.jpg

IMG_1664.jpg

 

 

...wierzchy są lekko ciemniejsze i trochę połyskujące - nie straszna im teraz nawet "nawałnica" :lol:

...no i podeszwy... komfortowe i bezpieczne (pasują do bryły i przeznaczenia bucików) jedyną wadą tego materiału jest trudna i czasochłonna obróbka i wykończenie, szczególnie na takich "zygzakach"

IMG_1667.jpg

IMG_1669.jpg

 

NO I GOTOWE...MÓJ KOCIU BĘDZIE ZADOWOLONA...no mam taką nadzieję... ;)

IMG_1678.jpg

IMG_1679.jpg

 

 

-_- BARDZO PROSZĘ O OPINIE, DZIĘKI TEMU MOGĘ SPOJRZEĆ NA MOJĄ PRACĘ Z INNEJ PERSPEKTYWY :rolleyes:

Edytowane przez Krizg77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelka. Zastanawiałem się właśnie, co Ty wymyślisz z tą podeszwą, a tu proszę :)

 

Myślę, że Szanowna Małżonka ich długo nie zedrze, ale właśnie - czy dla 100 kilogramowego Outdoorowca też byłyby właściwe?

Czy wtedy decydowałbyś się na inne rozwiązanie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jednak rodzaj użytej przez Ciebie podeszwy. Czy ten "bieżnik" nie zetrze się za szybko, pozostawiając gładką i ślizką gume?

 

To jest jeden z moich ulubionych materiałów - jest bardzo wytrzymały, antypoślizgowy i podoba mi się jego faktura; sporą wadą jest trudna obróbka (wykończeniówka) szczególnie w takich przypadkach jak ten... :rolleyes:

 

 

 

czy dla 100 kilogramowego Outdoorowca też byłyby właściwe? Czy wtedy decydowałbyś się na inne rozwiązanie?

 

...podstawowym kryterium jest rodzaj butów i ich podeszew; w tym przypadku zastosowałem 4mm, mam również 6mm w 3 kolorach. ale 100 wytrzyma spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krizg77 zmienił(a) tytuł na Naprawa: damskie trapery Ecco - naprawa podeszew

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.