Skocz do zawartości

Moje buty - robię od podstaw


Krizg77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z Twoim projektem mi się skojarzyło :)

 

 

...hmm...mi też :lol::D

 

...WIĘC JEDZIEMY DALEJJJJJ... B)

 

...wyciągnąłem gwoździe i podoklejałem przyszwy

IMG_1644.jpg

 

 

...poprzycinałem "fałdki" na czubach i piętach (dopiero po zaćwiekowaniu pięt) -_-

IMG_1646.jpg

IMG_1648.jpg

IMG_1653.jpg

 

 

...drugi identycznie ćwiekujemy i drasamy (oczywiście ręcznie - unikamy ryzyka podpiłowania przyszwy i znacznego osłabienia jej)...

IMG_1685.jpg

IMG_1686.jpg

IMG_1687.jpg

IMG_1689.jpg

IMG_1692.jpg

 

 

...gotowe...i teraz myślę (rzadko mi się to udaje...no ale czasem...warto spróbować ;) ) lekko zmyłem lico bo myślę o pomalowaniu ich... jeszcze przed podeszwami...

IMG_1698.jpg

 

...podeszwy no właśnie jakie ??? myślę o takich http://www.wbutach.pl/topic/690-cydwoq/ coś w tym stylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak tak skórzane jak w tych :)

 

mcy-sander-06.jpg

 

...i ja tak myślę AXE podeszwy takie jak w tych :rolleyes:

 

ps. dzisiaj skończyłem podeszwy jest to jedna z opcji - ale za "ciężka" do moich

IMG_1805.jpg

jutro wstawię je krok po kroku w galerii #13 (kolory bylejakie ten wyblakły jest w rzeczywistości krwisto-czerwony :mad: )

 

CzuWaj :ph34r:

Edytowane przez Krizg77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzoŁem :)

 

 

Dzisiaj poskładałem moje buciki (prawie - została jeszcze wykończeniówka i opcja podeszew) ale o tym później...

 

 

...drugi też zdrasałem i zagruntowałem następnie ułożę otoki (niestety nie dałem skórzanych bo te którymi dysponowałem były za "płytkie")...

IMG_1809.jpg

IMG_1810.jpg

IMG_1811.jpg

IMG_1812.jpg

 

 

...dobrałem stalkę (odpowiednio długą - żeby polski Mac Gajwer mógł w razie potrzeby zrobić z niej nóż, tasak, śmigło...itd ;) )wyprofilowałem ją zgodnie ze skłonem kopyta

IMG_1813.jpg

 

 

...po zainstalowaniu stalki nałożyłem wypełnienie - szersze i grubsze z tyłu - uzyskam w ten sposób wypukły profil podobnie jak w Cydwoq-ach

IMG_1816.jpg

 

 

...i podeszwy oczywista oczywistość skórzane (3mm skóra podeszwowa - to nie typowy krupon bo to towar deficytowy, a te które dałem wystarczą w zupełności) i zaczynam budować obcasy...

IMG_1819.jpg

IMG_1822.jpg

 

 

...a tak wyglądają buciki NIE WYKAŃCZAŁEM ICH JESZCZE

IMG_1825.jpg

IMG_1828.jpg

IMG_1829.jpg

IMG_1830.jpg

IMG_1836.jpg

IMG_1843.jpg

IMG_1846.jpg

IMG_1845.jpg

IMG_1838.jpg

IMG_1840.jpg

Edytowane przez Krizg77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz szykuj kopyto 42 .

 

he he :lol: , teraz szykuję 39... dla Mojego Kocia (Żony), potem będą jeszcze jedne dla mnie... aż do 20-30 par (po tylu zrobionych butach będę mógł powiedzieć, że coś o tym wiem i mogę zacząć myśleć o innych...

 

 

... przy budowie tych bucików (przecież to w końcu mój debiut) ujawniło się sporo "pytań i odpowiedzi" bo czym innym jest teoretyczna znajomość krok po kroku budowania butów...a czym innym praktyka... -_-

 

PROSZĘ WIĘC O OPINIE :) przypominam, że buciki nie są jeszcze wykończone... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się nie podpalał jeszcze. Najważniejsza w zasadzie kwestia: KOMFORT UŻYTKOWANIA :)

 

Niewątpliwie zaskoczyłeś nas wszystkich tutaj - aż nie chce się wierzyć, że to Twoja pierwsza próba, ale da się w tym chodzić? :) haha

 

Podstawowa zaleta butów ręcznie szytych na miarę - optymalne dopasowanie, dostosowanie do indywidualnej anatomii stóp. Musisz teraz szczerze wyznać jak to jest z tym komfortem :) Czy miarę stóp ściągałeś w ogóle, bo na fotkach nie wiedziałem? Czy też użyłeś standardowego kopyta 44?

 

Jakby Ci tu delikatnie to przekazać ... hmmm .... zielenieję z zazdrości i teraz żadna bezpośrednia pochwała nie przejdzie przez moje usta. Muszę ochłonąć :blush::)

 

Z totalną krytyką wstrzymam się jeszcze do zakończenia prac. Postaram się jeszcze zasięgnąć opinii jakiegoś autorytetu w temacie miarowego szycia, ale tu nie obiecuję, że się uda. Zobaczymy :)

 

Generalnie zazdrość to zupełnie obca sprawa dla mnie, ale zmieniam się pod Twoim wpływem. Oj będę zły :):ph34r::lol:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzoŁem :lol:

 

Dzięki Nie_Problem, zeszliśmy na ziemię...

 

Ja tam bym się nie podpalał jeszcze. Najważniejsza w zasadzie kwestia: KOMFORT UŻYTKOWANIA :)

 

Niewątpliwie zaskoczyłeś nas wszystkich tutaj - aż nie chce się wierzyć, że to Twoja pierwsza próba, ale da się w tym chodzić?

 

...zrobienie butów od podstaw dla siebie było moim marzeniem (może dla kogoś to zbyt przyziemne dla mnie nie :) ) i pod tym względem jestem z siebie dumny -_- ...dumny to mało powiedziane jestem szczęśliwy :lol: ...

 

...co nie oznacza, że poczułem się na tyle mocny żeby od jutra skończyć z naprawą obuwia i otworzyć MANUFAKTURĘ SZYCIA MIAROWEGO :huh: ...jeżeli chodzi o samoocenę swoich umiejętności w tej dziedzinie to w skali od 1 - 10 TO OCENIAM SIĘ NA 1 :) (jestem wobec siebie krytyczny, w szyciu miarowym mam 1, w naprawie mam...hmm dużo wyższy poziom bo zajmuję się tym od 15 lat :rolleyes: )

 

...nie mam ambicji być "FORUMOWYM BOHATEREM" ;) ...bardziej zależałoby mi na tym żeby ściągnąć tu ludzi, którzy kochają ten fach tak jak ja ...żeby było z kim pogadać jak zrobić to czy tamto, jakiego używam kleju, jakiej Ktoś używa skóry, czy ją nawilża, czy ciągnie na sucho... :unsure:

 

...bo trochę śmieszy mnie gdy czytam na innym forum, że Ktoś chętnie poszedłby na naukę do Tadeusza Januszkiewicza (moim zdaniem to jest EKSPERT i w skali od 1 - 10 ma 20) ale tylko w soboty bo wtedy ma czas... :huh: Gdy sam Pan Januszkiewicz mówi o 3 latach - ciągłej pracy i nauki (bo żeby osiągnąć poziom 10 potrzeba do tego serca i pracy... pracy...i pracy... i serca :)...

...na dzień dzisiejszy myślę, że żebym mógł pojechać na szkolenie do KORONYA (pomijając aspekt finansowy) musiałbym być przynajmniej na poziomie 5 (a żeby go osiągnąć to daleka droga...)

 

ps. da się w nich chodzić...i są wygodne (dzięki zaoblonym obcasom i skórzanej podpodeszwie) ze zrobieniem podeszew nie mam problemu (zrobiłem ich dużo w różnych konfiguracjach przy naprawie - wymianie całych spodów) gorzej jest z uszyciem cholewek (1 raz robiłem) i obciągnięciem na kopyto (2 raz robiłem)... kopyto standard 44 bo branie miary (0 raz robiłem)...

 

... :lol: ALE SPODOBAŁO MI SIĘ I BĘDĘ KLEPAŁ NASTĘPNE (albo dla mnie albo Mojego Kocia) :)

 

ps. a cha TE muszę jeszcze wykończyć spodziewaj się dzisiaj zamówienia i KILKU PYTAŃ O PATYNĘ :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał być herosem ale został skubany :D

 

...o kuuurde przejrzałeś mnie AXE... :blink:

 

...chciałem się śliznąć jak...ten...no...jak JANEK

 

...znaczy się jak HANS KLOSS...

 

HANS.jpg

 

 

...jednak widzę, że będziemy musieli porozmawiać inaczej AXE...

 

...znaczy się BRUNER... bo chyba tak na prawdę się nazywasz...

 

HANS 1.jpg

 

...NO RĄCZKI. . . RĄCZKI BRUNER...

 

 

CzuWaj :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzoŁem :lol:

 

Dzięki Nie_Problem, zeszliśmy na ziemię...

 

 

 

 

 

...zrobienie butów od podstaw dla siebie było moim marzeniem (może dla kogoś to zbyt przyziemne dla mnie nie :) ) i pod tym względem jestem z siebie dumny -_- ...dumny to mało powiedziane jestem szczęśliwy :lol: ...

 

...co nie oznacza, że poczułem się na tyle mocny żeby od jutra skończyć z naprawą obuwia i otworzyć MANUFAKTURĘ SZYCIA MIAROWEGO :huh: ...jeżeli chodzi o samoocenę swoich umiejętności w tej dziedzinie to w skali od 1 - 10 TO OCENIAM SIĘ NA 1 :) (jestem wobec siebie krytyczny, w szyciu miarowym mam 1, w naprawie mam...hmm dużo wyższy poziom bo zajmuję się tym od 15 lat :rolleyes: )

 

...nie mam ambicji być "FORUMOWYM BOHATEREM" ;) ...bardziej zależałoby mi na tym żeby ściągnąć tu ludzi, którzy kochają ten fach tak jak ja ...żeby było z kim pogadać jak zrobić to czy tamto, jakiego używam kleju, jakiej Ktoś używa skóry, czy ją nawilża, czy ciągnie na sucho... :unsure:

 

...bo trochę śmieszy mnie gdy czytam na innym forum, że Ktoś chętnie poszedłby na naukę do Tadeusza Januszkiewicza (moim zdaniem to jest EKSPERT i w skali od 1 - 10 ma 20) ale tylko w soboty bo wtedy ma czas... :huh: Gdy sam Pan Januszkiewicz mówi o 3 latach - ciągłej pracy i nauki (bo żeby osiągnąć poziom 10 potrzeba do tego serca i pracy... pracy...i pracy... i serca :)...

...na dzień dzisiejszy myślę, że żebym mógł pojechać na szkolenie do KORONYA (pomijając aspekt finansowy) musiałbym być przynajmniej na poziomie 5 (a żeby go osiągnąć to daleka droga...)

 

ps. da się w nich chodzić...i są wygodne (dzięki zaoblonym obcasom i skórzanej podpodeszwie) ze zrobieniem podeszew nie mam problemu (zrobiłem ich dużo w różnych konfiguracjach przy naprawie - wymianie całych spodów) gorzej jest z uszyciem cholewek (1 raz robiłem) i obciągnięciem na kopyto (2 raz robiłem)... kopyto standard 44 bo branie miary (0 raz robiłem)...

 

... :lol: ALE SPODOBAŁO MI SIĘ I BĘDĘ KLEPAŁ NASTĘPNE (albo dla mnie albo Mojego Kocia) :)

 

ps. a cha TE muszę jeszcze wykończyć spodziewaj się dzisiaj zamówienia i KILKU PYTAŃ O PATYNĘ :):):)

 

Rozpisałbym się tu na stron z 12, ale kto to przeczyta haha :)

 

Zamieszczę więc tylko podsumowanie - jestem pewien, że osiągniesz co zechcesz, bo podejście masz zdrowe, serce do pracy i CHĘCI OGROMNE.

 

Szczerze gratuluję Krizg77 - my tu czasem próbujemy coś rozsądnego napisać w temacie, ale prawda jest taka, że Ty tu jesteś autorytetem. Mam nadzieję, że z czasem pojawi się tu jeszcze grupa dobrych Szewców, z którymi będziesz mógł podyskutować na poziomie ... bo z nas to się pośmiać co najwyżej możesz haha :):lol::DB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krizg77 pozwoliłem sobie pokazać Twoją robotę i zasięgnąć opinii o niej u Kogoś, o kim napisałeś:

 

 

...kurtka na wacie !!! :unsure:

 

stara szkoła... drewniane kołkowanie...PRAWDZIWY MASTER...

 

...a ja się uczę i uczę -_-

 

Wielkie dzięki :rolleyes:

 

 

Oto krótka, ale wiele mówiąca odpowiedź:

 

Obucar Bane

19 lutego 19:32

Hi ...i see that ,and i think your friend make good job ,its nice pair of shoes ,and he is very talented man.Good luck ...

 

 

:)

 

Tak trzymać :)

 

pozdrawiam

 

 

 

 

Oto odpowiedź:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.