Skocz do zawartości

Moje buty - robię od podstaw


Krizg77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :lol:

 

 

Szyję i składam moje pierwsze buty (do niedawna byłem przekonany, że nie jestem w stanie uszyć cholewek).

 

...tak szyję cholewki... sam jestem tym zaskoczony (bardzo pozytywnie) jednak jak mówi stare powiedzenie: "dla chcącego nie ma nic trudnego"... :D

 

...nie bez znaczenia była tu też "cicha" presja tych "bezwzględnych" Administratorów Forum... ;):D:D

 

Zacząłem od znalezienia butów, które mógłbym rozłożyć żeby pozyskać formy... już chciałem :ph34r: "pociąć" buty mojej Żony - jednak przyłapała mnie :blush: i plan spalił na panewce - w końcu znalazłem...moje stare buty "robocze" :lol:

IMG_1315.jpg

IMG_1317.jpg

...łezka się w oku zakręciła bo bardzo lubiłem te buty -_-

 

 

...trach prach... i formy gotowe

IMG_1323.jpg

IMG_1314.jpg

...tak bardzo się śpieszyłem, że wyciąłem je z kalendarza (był wystarczająco duży i sztywny) :)

 

 

...powycinałem elementy i zacząłem je składać (wierzchy były zamszowe - będą licowe, podszewka była dzianinowa - będzie skórzana, podpodeszwy były tekturowe - będą skórzane, podeszwy były styrogumowe - bedą... hmm no właśnie cały czas się zastanawiam -_-

IMG_1324.jpg

IMG_1325.jpg

 

 

...pokleiłem i pozszywałem cholewki z podszewkami...

IMG_1328.jpg

IMG_1332.jpg

IMG_1334.jpg

 

 

...teraz zostało połączenie przyszew z obłożynami i mam moją pierwszą cholewkę... :lol:

IMG_1341.jpg

ładny kapeć nieprawdaż?... :D

IMG_1342.jpg

IMG_1336.jpg

...teraz oczka (może niepotrzebnie ?) :huh: ale będą mocniejsze -_-

IMG_1353.jpg

 

 

Mam już kopyta i podpodeszwy oczywiście skórzane...

IMG_1318.jpg

IMG_1356.jpg

IMG_1360.jpg

...podpodeszwy już na kopytach... :)

 

 

...ufffffffffffffffff na dziś to tyle... CDN :p

Edytowane przez Krizg77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie jestem pewien, ale chyba motyw z rysikiem mógłby wyjść nienaturalnie. W ogóle chyba trudne byłoby to do wykonania. Chociaż, jak widzę dla Ciebie nie ma misji niemożliwych :)

 

Chyba faktycznie złóż buciora, a później i tak można kombinować z kolorami, jeżeli tylko uznasz to za stosowne.

 

Tak czy inaczej zbieram szczenę z podłogi - RESPECT

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie złóż buciora, a później i tak można kombinować z kolorami, jeżeli tylko uznasz to za stosowne.

 

...czy uznam za stosowne? :blink: z całym szacunkiem (nie wiem czy się orientujesz -_- ) ale ja mam dostęp do całej palety SAPHIR-a: farby, woski, kremy itd, B)

 

...te buty robię jako ćwiczebne, mam też inne - jasne... wciąż chodzi mi po głowie PATYNOWANIEEEEEE !!!!!! :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha :)

 

No tak :), zatem tym bardziej czekamy na efekty.

 

Powiem szczerze, że nie mogę się doczekać, kiedy zaprezentujesz gotową bryłę buta.

Kurczę na ostatnich targach dostaliśmy wysokiej jakości, fajne skórzane podeszwy z Italii bodajże, ale chyba wszystkie rozdaliśmy. Przewalimy szafki, jak coś zostało to widzę już gdzie one powinny trafić :)

 

Czy wiesz już jaką podeszwę tu wstawisz?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie mogę się doczekać, kiedy zaprezentujesz gotową bryłę buta.

 

Boleję nad tym...z dalszym etapem - "obciąganiem" ...(HEJ...ZARAZ ZARAZ...nie o takie obciąganie chodzi no co WY !!!)

...muszę czekać do soboty wtedy wygospodaruję trochę czasu...

 

a podeszwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz już jaką podeszwę tu wstawisz?

 

Spody zrobię systemem klejone otoki i podeszwy; dodatkowo ćwiekowane (przybijane w newralgicznych miejscach: czub, śródstopie i pięta) -_- tak jak tutaj:

 

26 grudnia 2009 przez koronya

 

139 (1).jpg

141.jpg

147.jpg

 

...ten system zastosowałem w "galerii #8" różni się tylko użytymi materiałami :)

 

Jeżeli chodzi o dobór materiałów i ostatecznego wyglądu spodów to wstawię kilka opcji i poproszę o opinie...

...to jakie dam spody zależy też od tego w jakich warunkach buty mają "pracować"... w tym konkretnym przypadku mogę dać od skóry poprzez mikrogumę do traperów... :lol:

 

CzoŁem :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wszyscy gotowi ? ;):D

 

...no to JEDZIEMY ^_^

 

 

...cholewka na kopytko i łapiemy nos...

IMG_1573.jpg

IMG_1574.jpg

 

 

...teraz pięta...

IMG_1576.jpg

IMG_1577.jpg

IMG_1581.jpg

IMG_1583.jpg

 

 

..."spódnica" do góry i nakładamy nosek (dałem podwójne płótno żeby osiągnąć sztywność i lekko podnieść sam szpic)

IMG_1585.jpg

IMG_1586.jpg

IMG_1587.jpg

IMG_1588.jpg

 

 

...i mamy bryłę moich pierwszych bucików :wub:

IMG_1589.jpg

IMG_1605.jpg

IMG_1606.jpg

IMG_1601.jpg

IMG_1590.jpg

IMG_1593.jpg

IMG_1598.jpg

 

-_- Przyznaję się bez bicia, są niedociągnięcia i ujawniło się kilka błędnych założeń: przy wykroju, szyciu cholewek, doborze kleju (tu muszę koniecznie znaleźć nowy - "długo aktywny"), doborze gwoździ (za grube), noskach (dzianina, którą dałem - ma swoją sztywność jednak czy wystarczającą okaże się potem po zdjęciu z kopyta)... itd :unsure:

 

BARDZO PROSZĘ O OPINIĘ I SUGESTIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co mam gadać - szczena opada i zaczynam szukać chyba skóry na te swoje buty .:)

To twoje buty i wg mnie wszystko jest ok - bo robisz je sam dla siebie wiedząc czego chcesz .:)

U mnie oczka będą mosiężne bo nie lubię jak z nich farba złazi , budowa też lekko będzie inna - język w całości razem z cholewką i całość z jednego kawałka skóry .

Ja tylko czekam jak sam skończysz i znajdziesz to kopytu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...teraz to mi szczena opada jak czytam Twoją specyfikację... :blink:

 

U mnie oczka będą mosiężne bo nie lubię jak z nich farba złazi , budowa też lekko będzie inna - język w całości razem z cholewką i całość z jednego kawałka skóry .

 

... :wacko: zbieram koparę z podłogi... JA JESTEM W TEJ DZIEDZINIE AMATOREM ;) no może nie do końca, jednak zanim podejmę się robienia pierwszych butów na miarę... upłynie jeszcze spooooooooooooro czasu :) (zrobię najpierw buty całej mojej rodzinie, potem znajomym... dostaną je gratisowo więc nie będą narzekać... bo jak będą... to biorę buty do poprawki: obcas instaluję z przodu w podeszwę 10 gwoździ na wylot... i teraz mają powód do narzekań :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

 

Nie czuję się kompetentny, by oceniać robotę. Ale ... no ja laik to z krzesła spadłem .

Obawiam się, że jesteś prekursorem. Mam wrażenie, że to pierwsza tego typu polska fotorelacja.

 

Nie wiem, czy się uda, ale może spróbujemy zasięgnąć opinii u kogoś, kto naprawdę zna się na rzeczy? :)

 

Krizg77 - podzięki raz jeszcze za dzielenie się swoją pasją.

 

Trzymam kciuki za efekt finalny i niecierpliwie czekam na kolejne odcinki mojej ulubionej fotonoweli :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy się uda, ale może spróbujemy zasięgnąć opinii u kogoś, kto naprawdę zna się na rzeczy?

 

Trzymam za słowio ;) to byłoby BARDZO POMOCNE szczególnie jeżeli chodzi o wykroje, sztuki szycia cholewek i KLEJÓW używanych przy "obciąganiu" cholewki na kopyto (te których używam zbyt szybko łączą - dlatego namarszczyła mi się cholewka z tyłu; była też inna przyczyna ale o tym potem)

 

w tym tygodniu zaćwiekuję pięty i będę "kładł" podeszwy (myślę jeszcze na opcją podeszwy - wieczorem wstawię kilka opcji...

 

CzuWaj :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma zajmująca się szeroko pojętymi maszynami i środkami dla obuwnictwa, garbarstwa itd.

 

http://www.leibrock.pl/srodki-chemiczne-keck-do-produkcji-obuwia,51

 

są tam kleje, które mnie interesują (musiałbym zrobić próbę, teoria sobie praktyka sobie...)

 

KECK-PREN 809 (1-składnikowy)

Klej montażowy, także do stosowania w ćwiekarkach

obuwniczych, o czasie wiązania ok. 60 minut.

 

KECK-PREN 832/45

Bardzo dobry klej ćwiekujący, o długim czasie wiązania,

także do wklejania zakładek i wkładek obuwniczych.

 

...jednak z tego co widzę to sprzedaż hurtowa... muszę tam zadzwonić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.