Skocz do zawartości

Naprawa - damskie kozaki - wymiana stalek (podpodeszew)


Krizg77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

 

Dziś zajmiemy się dosyć często występującym uszkodzeniem - połamanymi stalkami - szczególnie w przypadkach gdy zamontowane są takie obcasy (warto zwrócić uwagę na ten "drobny" szczegół kupując buty) :rolleyes:

IMG_1113.jpg

IMG_1115.jpg

IMG_1114.jpg

:excl: proszę nie zwracać uwagi na kształt i obciągnięcie - chodzi o WYSUNIĘTĄ PODSTAWĘ OBCASA :excl:

 

 

Tak wyglądają buciki

IMG_1076.jpg

IMG_1077.jpg

 

 

Całkiem nieźle... gdyby nie ten "drobny" szczegół

IMG_1078.jpg

IMG_1079.jpg

 

 

To tyle z ciekawostek i porad, bierzemy się do pracy... wybrałem trudniejszą i bardziej pracochłonną opcję - wymianę całych podpodeszw - nie tylko stalek

Wybrałem ją przez wzgląd na kształt obcasów (bez wydłużonej podstawy - łamacze stalek) i osadzenie w butach (wysunięte maksymalnie do tyłu) te "drobne" szczegóły sprawiają, że stalki są bardzo podatne na złamania (to tylko kwestia czasu...) -_-

IMG_1080.jpg

IMG_1086.jpg

 

 

... wyjęliśmy całą podpodeszwę (główny i w tym przypadku jedyny stabilizator butów) i but... hmm... sami zobaczcie... ;)

IMG_1083.jpg

IMG_1085.jpg

 

 

... oryginalne podpodeszwy... są w kiepskim stanie (mówiąc delikatnie) ;)

IMG_1096.jpg

 

 

... dorobimy więc nowe 3-warstwowe + wklejona stalka = to znacznie zwiększy ich moc

 

IMG_1105.jpg

IMG_1106.jpg

 

 

BARDZO WAŻNE aby nowe podpodeszwy były IDENTYCZNYM odwzorowaniem "starych" (powieszchnia, grubość i kąt nachylenia stalki)

IMG_1108.jpg

IMG_1109.jpg

 

 

... nowe podpodeszwy wstawione i zaćwiekowane...

IMG_1121.jpg

IMG_1119.jpg

 

 

... przykręcimy obcasy, amortyzator i wkładka...

IMG_1124.jpg

IMG_1126.jpg

IMG_1128.jpg

 

 

... teraz sprawdzimy ustawienie obcasów

IMG_1134.jpg

IMG_1131.jpg

IMG_1132.jpg

 

 

... są równe... więc to wszystko :lol:

IMG_1129.jpg

IMG_1138.jpg

 

 

:) BARDZO PROSZĘ O OPINIE, DZIĘKI TEMU MOGĘ SPOJRZEĆ NA MOJĄ PRACĘ Z INNEJ PERSPEKTYWY :rolleyes:

Edytowane przez Krizg77
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Krizg77 zmienił(a) tytuł na Naprawa - damskie kozaki - wymiana stalek (podpodeszew)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.