Jump to content

Jasne kozaki pociemniały od tłuszczu. Co robić?


madika89

Recommended Posts

Zakupiłam takie buty:

 

http://ebuty.pl/damskie/buty/kozaki/z9zk5t2

 

_z9zk5t2_szarobrazowy_49badc5.jpg

 

szarobrazowy.html Może nie są one przeznaczone do wędrówek, ale sprzedawczyni w Ryłko doradziła impregnację bezbarwnym tłuszczem. Kupiłam więc takowy w Coccine. I wielkie było moje rozczarowanie, kiedy buty zmieniły kolor na ciemniejszy, bo nie ukrywam, że ich kolor bardzo mi się podobał. Czytałam, że kolor może wrócić po kilku dniach, ale czy będzie taki sam? Patrząc na moje buty nie sądzę... Przyznam, że nie wiem, co robić, bo chciałam chronić buty, a teraz biadolę, że im zaszkodziłam. I nie wiem... Reklamować buty? Tłuszcz? Czy dać sobie spokój i chodzić w jakim stanie są?

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Tłuszcz przyciemnia skórę i to norma. Sam tłuszcz nie jest winny. To jego natura. Same byty też nie, bo z jasną skórą trzeba ostrożnie. Przed użyciem każdego środka do skór należy wręcz wykonać próbę na małym, niewidocznym skrawku. Jeżeli jest OK, wtedy przystąpić do zastosowania na całości.

 

W tej chwili można spróbować odtłuścić je Renomatem SAPHIR:

https://multirenowacja.pl/renomat-100ml-plyn-czyszczacy-saphir.html

 

Nie widzę informacji na stronie o rodzaju skóry, ale jeżeli jest to delikatna skóra, wtedy na bieżąco pielęgnować ją środkami do skór delikatnych, np Nappa Saphir:

https://multirenowacja.pl/pasta-nappa-do-delikatnej-skory-saphir.html

 

Natomiast Nano Cream Tarrago skutecznie i bez przyciemnienia zabezpiecza skóry przed wilgocią, solą ...:

https://multirenowacja.pl/nano-cream-125ml-krem-balsam-do-skor-tarrago.html

 

Oczywiście środki są bardzo wydajne i wystarczy ich do zajęcia się całą kolekcją butów. Natomiast skóry obecnie są tak różnej jakości i tak różnie wykańczane, że absolutnie zawsze należy przed zastosowaniem każdego środka wykonać próbę.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Czołem :lol:

 

Jeżeli chodzi o wiedzę na temat środków impregnujących, farb, renowatorów itd... Pan "nie_problem" wie co mówi, jest prawdziwym EKSPERTEM w tej dziedzinie. -_-

 

ps. czasem tylko zastanawiam się skąd ON to wszystko wie... :huh: i doszedłem do wniosku, że niektórzy ludzie (wybrańcy) rodzą się z jakimś darem, talentem... i chyba tak jest w JEGO przypadku... ;)

 

Przed użyciem każdego środka do skór należy wręcz wykonać próbę na małym, niewidocznym skrawku. Jeżeli jest OK, wtedy przystąpić do zastosowania na całości.

 

... myślę, że w tym konkretnym przypadku takim miejscem jest górna część obcasa po jego wewnętrznej stronie (zazwyczaj) jest to identycznie wyprawiona i wykończona skóra jak na przyszwach butów (wierzchach)

... można też zrobić próbę na wewnętrznej stronie przyszwy... :wacko: (te terminy brzmią chyba trochę enigmatycznie, spróbuję wstawić zdjęcie) :)

 

1.JPG

Edited by Krizg77
Link to comment
Share on other sites

EEEE tam zaraz ekspertem - wiele spraw konsultuję z ekipą, czasem z Francją lub Hiszpanią ;)

 

Każdy kolejny rok to nauka dla nas, ale ja akurat najbardziej cenię sobie wiedzę praktyczną Szewców i pracujących na co dzień w skórze.

Mam też świadomość, że nie każdy problem da się na odległość rozwiązać. Wiele spraw konsultujemy z szerszym gronie, często wysyłając zapytania do producentów. I tak z czasem zapytania się powielają, podobne problemy wracają, a i wiedza coraz większa :)

 

Natomiast doświadczenie nauczyło nas, że i sam klient potrafi sobie narobić bigosu. Dlatego przestrzegamy, kiedy tylko możemy - robić próby !!! :)

Wcale nie rzadko bywa, iż kremem do skór gładkich ludzie traktują piękne zamszowe buty (o zgrozo) :)

W tego typu przypadkach najlepsze środki nie pomogą :)

 

Super wskazówka dotycząca miejsc, gdzie najlepiej próbę wykonać - dzięki -_-

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.