Skocz do zawartości

Jasne kozaki pociemniały od tłuszczu. Co robić?


madika89

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłam takie buty:

 

http://ebuty.pl/damskie/buty/kozaki/z9zk5t2

 

_z9zk5t2_szarobrazowy_49badc5.jpg

 

szarobrazowy.html Może nie są one przeznaczone do wędrówek, ale sprzedawczyni w Ryłko doradziła impregnację bezbarwnym tłuszczem. Kupiłam więc takowy w Coccine. I wielkie było moje rozczarowanie, kiedy buty zmieniły kolor na ciemniejszy, bo nie ukrywam, że ich kolor bardzo mi się podobał. Czytałam, że kolor może wrócić po kilku dniach, ale czy będzie taki sam? Patrząc na moje buty nie sądzę... Przyznam, że nie wiem, co robić, bo chciałam chronić buty, a teraz biadolę, że im zaszkodziłam. I nie wiem... Reklamować buty? Tłuszcz? Czy dać sobie spokój i chodzić w jakim stanie są?

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłuszcz przyciemnia skórę i to norma. Sam tłuszcz nie jest winny. To jego natura. Same byty też nie, bo z jasną skórą trzeba ostrożnie. Przed użyciem każdego środka do skór należy wręcz wykonać próbę na małym, niewidocznym skrawku. Jeżeli jest OK, wtedy przystąpić do zastosowania na całości.

 

W tej chwili można spróbować odtłuścić je Renomatem SAPHIR:

https://multirenowacja.pl/renomat-100ml-plyn-czyszczacy-saphir.html

 

Nie widzę informacji na stronie o rodzaju skóry, ale jeżeli jest to delikatna skóra, wtedy na bieżąco pielęgnować ją środkami do skór delikatnych, np Nappa Saphir:

https://multirenowacja.pl/pasta-nappa-do-delikatnej-skory-saphir.html

 

Natomiast Nano Cream Tarrago skutecznie i bez przyciemnienia zabezpiecza skóry przed wilgocią, solą ...:

https://multirenowacja.pl/nano-cream-125ml-krem-balsam-do-skor-tarrago.html

 

Oczywiście środki są bardzo wydajne i wystarczy ich do zajęcia się całą kolekcją butów. Natomiast skóry obecnie są tak różnej jakości i tak różnie wykańczane, że absolutnie zawsze należy przed zastosowaniem każdego środka wykonać próbę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem :lol:

 

Jeżeli chodzi o wiedzę na temat środków impregnujących, farb, renowatorów itd... Pan "nie_problem" wie co mówi, jest prawdziwym EKSPERTEM w tej dziedzinie. -_-

 

ps. czasem tylko zastanawiam się skąd ON to wszystko wie... :huh: i doszedłem do wniosku, że niektórzy ludzie (wybrańcy) rodzą się z jakimś darem, talentem... i chyba tak jest w JEGO przypadku... ;)

 

Przed użyciem każdego środka do skór należy wręcz wykonać próbę na małym, niewidocznym skrawku. Jeżeli jest OK, wtedy przystąpić do zastosowania na całości.

 

... myślę, że w tym konkretnym przypadku takim miejscem jest górna część obcasa po jego wewnętrznej stronie (zazwyczaj) jest to identycznie wyprawiona i wykończona skóra jak na przyszwach butów (wierzchach)

... można też zrobić próbę na wewnętrznej stronie przyszwy... :wacko: (te terminy brzmią chyba trochę enigmatycznie, spróbuję wstawić zdjęcie) :)

 

1.JPG

Edytowane przez Krizg77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEEE tam zaraz ekspertem - wiele spraw konsultuję z ekipą, czasem z Francją lub Hiszpanią ;)

 

Każdy kolejny rok to nauka dla nas, ale ja akurat najbardziej cenię sobie wiedzę praktyczną Szewców i pracujących na co dzień w skórze.

Mam też świadomość, że nie każdy problem da się na odległość rozwiązać. Wiele spraw konsultujemy z szerszym gronie, często wysyłając zapytania do producentów. I tak z czasem zapytania się powielają, podobne problemy wracają, a i wiedza coraz większa :)

 

Natomiast doświadczenie nauczyło nas, że i sam klient potrafi sobie narobić bigosu. Dlatego przestrzegamy, kiedy tylko możemy - robić próby !!! :)

Wcale nie rzadko bywa, iż kremem do skór gładkich ludzie traktują piękne zamszowe buty (o zgrozo) :)

W tego typu przypadkach najlepsze środki nie pomogą :)

 

Super wskazówka dotycząca miejsc, gdzie najlepiej próbę wykonać - dzięki -_-

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.