Skocz do zawartości

Krizg77 szyje pierwsze buty


Krizg77

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno z moich marzeń......

 

... wziąć sobie rok urlopu.... -_-

 

... pojechać tam i móc szkolić się i pracować w TAKIM WARSZTACIE (warsztat, to chyba nieodpowiednie słowo bo to jest jak fabryka Ferrari)...... mmmm....

 

... no ale kiedyś trzeba się obudzić .... :wacko:

 

... i wrócić do robienia "swoich" chińczyków.... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Obawiam się, że to nie takie hop siup jednak i nie uciekałbym od solidnych podstaw na najwyższym poziomie.

W Polsce mamy dosłownie kilku Rzemieślników, Artystów, którzy są w stanie szyć tak, że dech zapiera.

I Oni właśnie kochają to co robią i da się to wyczuć w rozmowie z nimi.

 

Ale może niech sam zainteresowany się wypowie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwórz coś chłopie - resztę zostaw opiniom na podstawie twego dzieła - jak zaskoczy pozostanie darzenie do doskonałości .

 

... AXE316 czy posiadasz zdolności telepatyczne lub coś w tym rodzaju ;) dosłownie jak byś czytał w moich myślach :lol:

 

... co prawda plan zrobienia sobie butów noszę w sobie od dłuższego czasu (oprócz obszycia cholewki - to jest zajęcie dla cholewkarza - tego jeszcze nie robiłem, ale mam na stanie jakieś uszyte cholewki i na początek powinny wystarczyć) z pozostałymi operacjami (typowo szewskimi) poradzę sobie. Dwa lata temu ćwiczyłem składanie butów przed egzaminem na tytuł Czeladnik Obuwnik, co prawda nie skończyłem ich (zostały mi jeszcze do zrobienia spody) jutro zrobię foty....

 

Dzięki :) bardzo fajny temat...

 

ps. ja mam już nawet plan na jaki kolor je POPATYNUJE -_- bo te foty dzieła wspólnika nie_problem-a to istne arcydzieło

 

http://www.wbutach.pl/topic/148-patynowanie-obuwia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuwajcie :ph34r:

 

może z czasem zrobię z tego osobny temat... jednak rozwijał by się bardzo powoli bo luźniejszy czas mam dopiero w lecie... i nie chcę robić w nowym temacie falstartu... :rolleyes:

 

jednak żeby nie być gołosłownym kilka fotek z mojego "debiutu": :rolleyes:

IMG_0967.jpg

IMG_0968.jpg

IMG_0969.jpg

IMG_0964.jpg

IMG_0970.jpg

IMG_0971.jpg

IMG_0972.jpg

IMG_0974.jpg

IMG_0977.jpg

IMG_0978.jpg

 

... początki bywają trudne, jednak ta praca (choć nie skończona) daje mi dużo satysfakcji :)

 

... i pomyślcie tylko jasne otoki, jasne skórzane podeszwy i zapatynowane wierzchy na... -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krizg. Nie masz wrażenia robiąc sobie te buty że dla samego siebie robi się najtrudniej ? ;)

 

...hmm... -_- może nie najtrudniej, myślę, że najdłużej bo zawsze znajdzie się coś pilniejszego do zrobienia (nie chodzi mi o pogoń za pieniądzem) z stąd wzięło się powiedzenie: SZEWC BEZ BUTÓW CHODZI, w czasach kiedy nie było manufaktur zajmujących się produkcją obuwia na masową skalę, każde buty trzeba było zrobić "indywidualnie" i na zrobienie butów dla siebie nigdy nie było czasu (nie z lenistwa po pewnym czasie robienia butów po 12, 14 16 godzin dziennie 6 dni w tygodniu po prostu ma się dosyć mimo, że kocha się jakąś pracę)... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha :)

 

No nieźle, nie żartowałeś :)

Jestem pod wrażeniem, choć w przyszłości będę Cię namawiał do wykonania czegoś klasycznego, bo klasyka to jest to, jeżeli chodzi o ręczną robotę ! :)

 

 

Dla przykładu:

p_modele%20048.jpg

 

WIEDENKI, podstawowy model typu Oxford, niezbędny w zestawieniach z klasycznym garniturem. Od ponad stu lat uważany za najelegantszy całodzienny but męski. Szyty w wielu odmianach, od zupełnie gładkich po bogato zdobione perforacją na skórze.

 

 

p_modele%20049.jpg

WIEDENKI, wersja ozdobiona wzorzystą perforacją.

 

 

p_modele%20098.jpg

LOTNIKI. Piekny w swojej prostocie model z lat czterdziestych XX wieku. Wierzch każdego buta wykrojony jest z jednego kawałka skóry i zszyty w okolicach piety. Zdjęcie przedstawia odmiane Lotników na grubej, trzykrotnie szytej podeszwie.

 

Więcej inspiracji:

http://kielman.pl

 

 

Jeżeli chodzi o patynę, to czy czarne wykończenie skóry da się ściągnąć, tak by dotrzeć do jej naturalnego koloru? Czy resztki czarnego pigmentu jednak zostaną? Po mojemu, na czarnej skórze ciężko o patynę. Co najwyżej połysk.

 

Patynę najłatwiej się robi na wysokiej jakości jasnych, najlepiej w naturalnym kolorze skórach, np:

 

ssl20744-1600x1200.jpg

 

ssl20748-1600x1200.jpg

 

ssl20751-1600x1200.jpg

 

 

I kolejne - Etapami:

IMAG0046.jpg

 

SSL20008.jpg

 

SSL20605.jpg

 

SSL20606.jpg

 

SSL20613.jpg

 

SSL20608.jpg

 

 

 

Po wykończeniu Pommadierem i woskiem, efekt mniej więcej taki:

 

SSL23730.jpg

 

SSL23732.jpg

 

W ogóle polecam blog:

http://blog.patina-shoes.nl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha :)

 

Próbuj, on ma tyle wolnego czasu, że ja sam go nie widuję praktycznie :)

 

Dwójka dzieci, dwa etaty, tylko żona jedna haha :)

 

Nick jego na forum: daann

http://www.wbutach.pl/user/4-daann/

 

Przegląda forum systematycznie, ale raczej się nie udziela, zatem jak masz pytania to poprzez PW najlepiej, albo mail.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem jak będziesz w Słupsku to wcześniej daj znać telef. :) (pokażę Ci mój warsztat... i nauczysz mnie patyny - żartuję ;) )

a co do rodziny jeżeli będą chcieli skorzystać z usług szewskich - niech tylko powołają się na Ciebie - od dziś mają u mnie BONUSY (cena, termin, wykończeniówka) :)

 

Wielki szacunek, jesteś GOŚĆ B) dla mnie Dzieło sztuki:

 

po_1.jpg

 

czuwaj :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oni się tu tak rozpychają :rolleyes::D

No proszę i daann ożył ( pojawia się i znika ) :D.

Wy kolegi Krizg obstalujcie dla mnie kopyto bo już wiem ,że przypadnie mi chyba zaszczyt zamówienia u ciebie ślicznych botków o których śnię od pewnego czasu :)

A na wolny czas to jest taki patent - bierze sobie człowiek na łeb dwa inne G warte zajęcia na łeb i ...rezygnuje - mamy lukę w postaci wolnego czasu .

Ale mi się cholera nie sprawdziło jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na wolny czas to jest taki patent - bierze sobie człowiek na łeb dwa inne G warte zajęcia na łeb i ...rezygnuje - mamy lukę w postaci wolnego czasu .

Ale mi się cholera nie sprawdziło jeszcze :D

 

he he :D kurcze nie sądziłem, że to takie proste - masz gotowy patent - trzeba go dopracować (bo chodzi o jakiś drobny szczegół, jak sądzę) :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o...

 

Wy kolego Krizg obstalujcie dla mnie kopyto bo już wiem ,że przypadnie mi chyba zaszczyt zamówienia u ciebie ślicznych botków o których śnię od pewnego czasu

 

...ja również marzę o ślicznych botkach zrobionych własnoręcznie (i to nawet nie wiesz jak bardzo) :rolleyes:

 

Jest jednak kilka przeszkód: ja nie szyję cholewek - tym zajmuje się cholewkarz - zadanie szewca to zmienić...

 

PŁASKĄ (dwuwymiarową) CHOLEWKĘ:

IMG_0969.jpg

 

 

W BRYŁĘ PRZESTRZENNĄ ( modne dzisiaj 3D ):

IMG_0974.jpg

 

Oczywista, oczywistość, oczywiście jest opis b. skrócony... następnie budujemy podeszwy i takie tam ;)

 

 

Powód najważniejszy, może brzmi to banalnie jednak BRAK MI CZASU :wacko: aby zająć się budowaniem zaplecza w tym kierunku :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.