Skocz do zawartości

Coś co zdarzyć się nie powinno...


Krizg77

Rekomendowane odpowiedzi

:rolleyes: Czuwajcie :rolleyes:

 

 

Buty kowbojskie hiszpańskiej firmy SANCHO "Hand made" koszt ok 800 zł

IMG_0885.jpg

IMG_0844.jpg

...na prawdę świetnie wykonane cholewki, skórzane podeszwy, skórzana podszewka...

 

 

...i na tym się kończy bo wewnątrz zamiast skóry lub dzianiny widzimy...

IMG_0845.jpg

... :excl: TEKTUROWE :excl: podpodeszwy z pół wkładką no i w butach robi się BAŁAGAN, nie chodzi tu tylko o względy higieniczne (zdrowotne), w trakcie chodzenia luzuje się stalka zawarta między warstwami podpodeszwy co za tym idzie luzuje się obcas i cała podeszwa i mamy po butach...

Tak wygląda tekturowa podpodeszwa (jest to jakiś kompozyt tektur...) a to wewnątrz to stalka...

IMG_0887.jpg

IMG_0888.jpg

IMG_0889.jpg

 

... jest to IDENTYCZNA podpodeszwa jak w bucie, rozdzielałem ją na sucho... więc wyobraźcie sobie co dzieje się z tą podpodeszwą gdy dodamy do tego wilgoć (podłoże, stopa) i zaczniemy ją zginać... a takie są przecież warunki panujące w butach... :mellow:

:excl: DUŻY MINUS dla producenta bo te buty służyły by 8 lat, z tymi podpodeszwami... może 3 sezony :mad::excl:

Edytowane przez Krizg77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem brakuje mi kawałka papieru w ekstremalnych sytuacjach ... a tu cyk pod nogą zawsze ... i wydrzeć można ... o jak zapisać coś trzeba dla przykładu hahah :)

 

:lol: jeżeli chodzi o papier do pisania...

IMG_0892.jpg

...wybierz tylko, którą chcesz kartkę bo są 4 (te dolne są sztywniejsze - do pisania; a z górnych można robić samolociki...) :lol:

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no to trochę o stalkach (usztywniaczach) :unsure:

 

IMG_0908.jpg

 

 

Stalki męskie od lewej najsłabsza wersja :wacko:

IMG_0909.jpg

 

 

Stalki damskie od lewej najkrótsza, te damskie różnią się od siebie długością moc jest praktycznie identyczna

IMG_0910.jpg

 

 

... tak jak mówiłem, trochę o stalkach... trochę, bo to bardzo obszerny temat :wacko:

Edytowane przez Krizg77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalka to nie wszystko z niebezpiecznych przedmiotów jakie są wpuszczane na pokład wraz z butami .

Bo kuku można zrobić jeszcze skarpetką wypełnioną bilonem lub lodem ,sznurowadłami jak i samym ściągnięciem butów czasami :D

Wg mnie to bzdury do kwadratu z tymi przedmiotami na lotniskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: Czuwajcie :ph34r:

 

 

Buty wysokie botki firmy Venezia koszt ok 400 zł

IMG_0946.jpg

IMG_0940.jpg

IMG_0941.jpg

m temacie

 

Usterka, nie jest niczym tragicznym jednak zamieszczam ją w tym temacie bo uważam, że nie powinna występować w butach za tą cenę (tak między nami, Venezia była firmą produkującą bardzo dobre buty, dzisiaj została cena, marka, design i nic poza tym :excl: (tak jest w większości modeli - drogie, lub b.drogie buble) :excl:

IMG_0937.jpg

IMG_0939.jpg

 

 

... czemu tak się dzieje ? :o bo te buty mają podeszwy pu (podeszwa odlewana ze zintegrowanym obcasem) pusty obcas z "miękkiej gumy" oklejony sztywną skórą

IMG_0948.jpg

IMG_0949.jpg

 

 

Teraz "szybka naprawa" - bo to nie dział "napraw" ale nie chciałem otwierać osobnej galerii -_-

IMG_0952.jpg

IMG_0958.jpg

IMG_0955.jpg

IMG_0963.jpg

 

Pomimo bardzo ciekawych dizajnów i modnych wzorów :excl: NIE POLECAM TEJ FIRMY :excl: (chyba, że za 1/2 ceny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci dobrze wiedza jak zrobi porządny obcas, ale kalkulacja kosztów bierze górę i wstawiają taki badziew. Wiadomo, kasa ponad wszystko. :mad:

 

 

Teraz mały OT

Korzystając z okazji że mamy tu speca od szewskiej roboty to miałbym szybkie pytanko. Jaki klej do butów możesz polecic? Zaczyna mi się odklejać podeszwa na czubie. Chciałbym to podklejc zanim proces posunie się za daleko.

Edytowane przez Fizyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mały OT

Korzystając z okazji że mamy tu speca od szewskiej roboty to miałbym szybkie pytanko. Jaki klej do butów możesz polecic? Zaczyna mi się odklejać podeszwa na czubie. Chciałbym to podklejc zanim proces posunie się za daleko.

 

czuwaj :ph34r:

 

...he he robótki domowe ;)

 

W szewstwie używane są (na ogół) 2 rodzaje klejów:

 

1) polichloroprenowy (chyba tak się nazywa jak chcesz mogę to sprawdzić) zwany BUTAPRENEM, kleimy nim skóry, gumy, dzianiny, tektury itd :excl: nie łączy PU (czyli takich podeszew jak np. w tych venezia-ch)

 

2) poliuretanowy zwany klejem na gorąco lub WINIKOLEM, kleimy nim gumy, również PU (podeszwy poliuretanowe sztywne lub piankowe), skóry, dzianiny tektury itd

 

...uff... To tyle z teorii klejenie (może zdawać się banalną) to dosyć złożona operacja - jeżeli chcemy skleić coś tak żeby się trzymało -_-

... najlepiej zrób fotę bucika to będę mógł powiedzieć jak to zrobić krok po kroku (choć nie obiecuję, że z fotki ustalę rodzaj podeszwy) :)

 

czuwaj :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.