Skocz do zawartości

Naprawa: sztyblety męskie - zelówki


Krizg77

Rekomendowane odpowiedzi

:) Witam :rolleyes:

 

 

Na wstępie wyjaśnienie; zamieszczam tą krótką galerie (mimo, że zelówki uznaję za naprawę "standardową") aby pokazać, że profilaktyczne zabezpieczenie skórzanej - szytej podeszwy - zelówką, nie oznacza zmiany wyglądu czy profilu buta. :)

 

 

Tak wyglądają przed operacją

IMG_0825.jpg

IMG_0854.jpg

IMG_0828.jpg

 

 

Tak po operacji

IMG_0855.jpg

IMG_0859.jpg

IMG_0861.jpg

 

 

I z powrotem do kartonika... :)

IMG_0867.jpg

 

 

:rolleyes: BARDZO PROSZĘ O OPINIE, DZIĘKI TEMU MOGĘ SPOJRZEĆ NA MOJĄ PRACĘ Z INNEJ PERSPEKTYWY :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się elegancko ;)

 

Cześć eleganckich Panów co prawda zelowanie skórzanej podeszwy uznaje za świętokradztwo, ale wielu z nich nie wyobraża sobie życia bez tego :)

 

Jeżeli chodzi o eleganckie obuwie i zelówki, polecam lekturę:

http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=9&t=831&hilit=zelowanie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem :rolleyes:

 

Proszę przyjrzeć się dokładnie zdjęciom po skończonej operacji - o tym, że są zainstalowane zelówki wiem ja i właściciel. w tym przypadku zainstalowane zelówki 1,7mm - lekka fala; po konsultacji z klientem (zależało mu na mocy, "antypoślizgowości" i estetyce). Mam przynajmniej 5 opcji materiałowych (rodzaj mieszanki) , 10 (od 1 do 10mm) opcji grubości i z 8 rodzajów faktury wierzchniej (gładkie, kratka, fala, sport...) w różnych kolorach.

 

Tak że liczba dostępnych kombinacji jest duża w zależności od rodzaju butów i upodobań klienta.

 

:excl: Jednak nie jestem zdania, że należy instalować zelówki we wszystkich butach ze skórzanymi podeszwami. Nic podobnego, skóra w kontakcie z podłożem wydaje charakterystyczny dźwięk - on daje butom ekstrawaganckiego charakteru. Jeżeli chodzi o względy zdrowotne i higieniczne, to obszerny temat... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zimą już jeździłem na skórzanych podeszwach i niejedną glebę zaliczyłem :) Nie miałem oczywiście czasu, ale jak nie zapomnę to i ja odwiedzę zakład szewski :) Sezon jesienno-zimowy na skórze to ciężki temat i kości bolą :)

 

Wiosna-lato natomiast bajka, choć wiadomo, że siła tarcia robi swoje i but szybciej się eksploatuje.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką funkcję spełnia takie wykończenie podeszwy?

 

Czołem :)

 

Trudno wywnioskować ze zdjęć nie trzymając butów w rękach :mellow:

 

Nie widziałem jeszcze takiego rozwiązania (sądząc po wyglądzie to buciki z wyższej półki)

 

Jednak myślę (przynajmniej ja bym tak zrobił), podeszwy (ciemna ich część ryflowana) wykonane są z miękkiej mieszanki kauczuku (funkcja antypoślizgowa i komfortowa), myślę, że przy takim założeniu - sztywny - skórzany czubek spełnia funkcję zabezpieczającą miękką podeszwę przed odklejaniem i wykruszaniem (wskazuje na to szycie czubka przez podeszwę do otoki, dodatkowo przybicia gdzie przeszycie jest niemożliwe. :huh:

 

... czemu taka cisza... no zdałem... czy nie... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natural plantation crepe double

outsoles with fitted leather tip

 

Ja tam mało anglojęzyczny jestem, ale wychodzi na to, że wbrew pozorom jest to rozwiązanie jednak dość wytrzymałe, nie ogranicza zbytnio właściwości oddychających skóry i spokojnie może być użytkowane również w wilgotnych warunkach.

 

Tu kilka opinii:

http://www.styleforum.net/t/78818/alden-plantation-crepe-soles

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: zdałem, zdałem... zdałem??? :blink: ... :lol:

 

Materiał, który nazywają KREPĄ to kompozyt kauczuku, a to są buty z wyższej półki :)

 

http://www.theshoemart.com/alden-shoes/men-shoes/b-ald-mxs.html

 

Podeszwy z bardzo podobnego materiału naprawiałem w CAMEL-ach odklejone i wykruszone czuby, więc myślę,że trafiłem -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do zelówek...

 

Oto następna opcja materiałowa: 4mm podeszwa "sport" bardzo elastyczna, dobra przyczepność na nawierzchniach szutrowych ;) i na prawdę komfortowe - to są zdjęcia moich butów więc osobiście je przetestowałem... :)

 

IMG_0897.jpg

IMG_0899.jpg

IMG_0900.jpg

IMG_0901.jpg

IMG_0902.jpg

IMG_0904.jpg

 

... no i jak się widzi podeszwa "ultra sport" na lekkich mokasynkach ??? :o

 

:rolleyes: BARDZO PROSZĘ O OPINIE, DZIĘKI TEMU MOGĘ SPOJRZEĆ NA MOJĄ PRACĘ Z INNEJ PERSPEKTYWY :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krizg77 zmienił(a) tytuł na Naprawa: sztyblety męskie - zelówki

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.