Skocz do zawartości

Przyciemnianie skóry


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem butów dłuugo. Cena nie gra dla mnie specjalnej roli. Chodzi mi przede wszystkim o styl/krój,

W końcu znalazłem coś takiego, jak w załączniku.

 

Jedyne moje zastrzeżenie do tych butów, to kolor - jest zdecydowanie zbyt jasny. Chciałbym go przyciemnić, zrobić z tego ciemny brąż, może nawet w 2 odcieniach (paski ciemniejsze).

 

Planuję dokonać tego za pomocą oleju rycynowego oraz tłuszczu do butów. Czy jest to właściwe?

Mam również pytanie, czy tłuszcze barwione (np brąż, zamiast bezbarwnego) są warte brania pod uwagę.

 

post-158-0-77456900-1326408420_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tego typu skóra z pewnością ulegnie przyciemnieniu potraktowana tłuszczem lub środkiem zawierającym substancje natłuszczające. Jednak czy osiągniesz w ten sposób pożądany efekt? Trudno powiedzieć. Tu sam bezbarwny tłuszcz zadziała już przyciemniająco. Natomiast każdy środek zawierający brązowy pigment - zabarwi również jasne szwy - weź to pod uwagę.

 

Generalnie do zmiany koloru to radziłbym jednak stosować farby do skór, np Saphir Tinture - i tu pole do popisu spore i cuda można robić.

Potrzebowałbyś tu opakowanie 50ml - no chyba, że faktycznie dwa odcienie to, wtedy dwa różne:

http://www.multirenowacja.pl/tinture-francaise-50ml-farba-do-skor-na-bazie-alkoholu-saphir.html

 

Tu podforum o malowaniu - popatrz, może coś zainspiruje:

http://www.wbutach.pl/forum/222-malowanie-obuwia-skor-i-nie-tylko/

 

Jeżeli nie farba, to zamiast tłuszczu, zastanowiłbym się jeszcze nad Saphir Pommadier Cream:

http://www.multirenowacja.pl/saphir-50ml-krem-do-obuwia-butow.html

 

Posiada również właściwości natłuszczające, ale i nieco większą ilość pigmentu niż tłuszcz w kolorze.

 

Natomiast z tłuszczów w brązie polecam tę pozycję:

http://www.multirenowacja.pl/saphir-sport-outdoor-100ml-dubbin-tluszcz-do-skor-saphir.html

 

Na temat oleju rycynowego się nie wypowiadam - pewnie AXE316 coś Ci tu jeszcze podpowie :)

 

 

Aha, gdybyś jednak malował, to wspomniany wyżej Krem Pommadier - służy do wykończenia, gdybyś chciał uzyskać połysk - mniej więcej na tej zasadzie:

 

Pomalowane farbą w dwóch odcieniach brązu:

przed_pommadier.jpeg

 

Wykończenie kremem Pommadier nr 30:

30.jpg

 

Efekt końcowy:

po pommadier.jpeg

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt imponujący, jak również szcegółowość odpowiedzi. Dziękuję bardzo.

 

Czekając na 3 grosze admina, zapytam jeszcze, czy stosowanie takich barwionych tłuszczy jest bezpieczne, czy jesli efekt będzie niezadawalający, można go później zmienić, oraz czy specyfiki tego typu zakupione np. w sklepach typu CCC w galeriach handlowych są warte uwagi (bo na pewno tańsze, i łatwiej dostępne). Nie chodzi mi tutaj oczywiście o te fatalne samobabłyszczające pasty, ale normalne tłuszcze i pasty woskowe w metalowych puszeczkach.

Edytowane przez lockheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie:

W galeriach też można trafić dobre środki, ale czy na tej niższej półce są dobre? No raczej niezbyt często, chyba, że trafisz na wyprzedaż :)

Ale nie dajmy się zwariować i tak naprawdę zacząć trzeba od butów i jakości skóry. Jeżeli skóra jest wątpliwej jakości, nawet najdroższa chemia jej nie pomoże i jej nie uszlachetni. Dobrą jakościowo skórę warto natomiast traktować dobrymi środkami - dobrze się dogadują :)

 

A tak naprawdę to póki nie spróbujesz, nie będziesz wiedział czy jest sens :)

 

Widzę też, że wiesz, iż nabłyszczacze to nic dobrego. To absolutna podstawa, wiele osób w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy, niszcząc swoje, często naprawdę dobre obuwie każdego dnia :( No, ale szewcy mają co robić. Zatem nie ma tego złego :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu znalazłem w CCC tłuszcz bezbarwny w malutkim słoiczku z metalową nakrętką jakiejś włoskiej firmy (ok.7-9zł). Świetnie się sprawował nakładany na ciepło w stanie półpłynnym. Niestety, nie mogę tego teraz nigdzie znaleźć... Ostatnim razem w CCC zaproponowano mi tłuszcze barwione, o których istnieniu nawet nie wiedziałem.

Trzeba będzie więc poeksperymentować. Chętnie jednak usłyszę opinię n/t oleju rycynowego, bo chociaż podobno skórę ładnie przyciemnia, słyszałem idealnie sprzeczne opinie o jego zbawiennym/fatalnym wpływie na skórę, np. takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5 grosza z mojej strony ...

Kilka tłuszczy przepracowałem - wspomniane przez ciebie efekty zamierzone w dwóch odcieniach to raczej droga ku rozczarowaniu .

CCC kiedyś oznaczało coś o cenie czyniącej cuda .

Tylko co może uczynić równowartość hamburgera ?

Cudu raczej nie uczyni .

No i skąd pomysł na olej rycynowy - buty mają zaparcie ? :D

Ogarnij kilka już tu obecnych treści - nie_problem prawi słusznie i tą drogą raczej proponuję kroczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.