Skocz do zawartości

Malowanie damskich butów po raz kolejny


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczę się bawiło, kombinowało i wymodziło :)

 

Przed malowaniem

 

przed.JPG

 

 

Po malowaniu:

 

po.JPG

 

 


 

PROCES STEP BY STEP:

 

1. Oczyszczenie obuwia z kurzu brudu i takich tam:

1.JPG

 

2. Saphir Decapant - odtłuszcza totalnie i ściąga stare wykończenie skóry (lico) - ze skóry licowej robimy nubuk:

2.JPG

 

3. Saphir Tinture kolor 19 - farba na bazie alkoholu

3.JPG

 

4.JPG

 

 

4. Saphir Tinture kolor 04 - farba na bazie alkoholu o ciemniejszym odcieniu

5.JPG

 

5. Po malowaniu:

6.JPG

 

7. Wykończenie kremem Saphir Pommadier kolor 30 - w celu uzyskania połysku i ponownego "zlicowania skóry" oraz uzyskania efektu końcowego

30.jpg

 

7.JPG

 

Dziękuję za uwagę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee, to proste - przeprowadź trochę crashtestów, szybko złapiesz. Naprawdę fajne przejścia tonalne i patyny można przy odrobinie wprawy osiągać. Na początku pewnie kilka efektów niezamierzonych osiągniesz, ale czasem ciekawszych niż zamierzone :) No, ale wiadomo każda kolejna praca wzbogaca :)

 

Powtarzam co mi mówią Ci, którzy malują, bo ja sam to wiadomo - łapki lewe obie mam :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Żony z całym szacunkiem.

 

Moja Żona wstała dzisiaj wcześniej do pracy, a ja hop do kompa (musiałem przecież wstawić fotki do mojego SUBFORA - kurde ale to brzmi MOJEEEE SUBFORUMMMMMM... -_- ) Mój Kociu wraca po 3 godzinach ja na kompie... i tak od tygodnia...

i w końcu mówi do mnie "ja wychodzę on na kompie...ja wracam on na kompie... normalnie pogięło go... chodzi do pracy z aparatem... potem coś kopiuje... pyta, które ujęcie lepsze... coś pisze... coś czyta... sam się do siebie śmieje normalnie dach mu zerwało..."

 

a ja po prostu wpadłem w "pozytywną pętlę forowych pasjonatów" i ja już widzę jak będę sobie malował buciki, Mojemu Kociowi też pomaluję, przecież nie musi od razu o wszystkim wiedzieć... a na czymś ćwiczyć trzeba... -_- (przecież to dla dobra ogółu, ŻEBY WSZYSTKIM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ) -_-

 

Jak patrzę na te buciki przed i po operacji to są takie małe ARCYDZIEŁA...

 

dobra nie męczę ucha dalej... chociaż nie, jeszcze jedno pytanie: CZY NA TE BUCIKI MOŻNA POŁOŻYĆ KOLOR NP. FIOLETOWY i zostawić je w lekkim macie ? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha :) No ładnie tam do siebie mówicie :)

 

Ja tu na forum osobiście to się wiele uczę, zatem to najlepsza inwestycja z możliwych, bo w siebie :)

Można zatem spokojnie powiedzieć, Żono moja - co ja robię? ROZWIJAM SIĘ :)

 

Odnośnie kolorów - z kolorami możesz zrobić wszystko - zerknij tu:

 

http://saphir.pl/img/tinture_mieszanie.pdf

Sposób mieszania barw na drugiej stronie dokumentu:

 

Tu inne karty kolorów:

http://www.wbutach.pl/topic/159-palety-barw-srodkow-do-pielegnacji-i-malowania-skor/page__p__863__hl__+karty++kolor%C3%B3w__fromsearch__1#entry863

 

Możesz pozostawić w macie, ale to już musiałbyś jednak chyba trochę crashtestów wykonać, żeby przekonać się jak to działa.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.