Jump to content

Warsztat whipmakera


kooniu

Recommended Posts

jest sprawa oczywistą że do roboty w skórze potrzebujemy narzędzi. dla whipmakera kluczową sprawą jest wycinanie rzemieni i dobry cuter jest wart każdych pieniędzy. ja uzywam trzech w zalezności od potrzeb. podstawowym jest australijski zakładany na palec(ten metalowy jak pierscionek) . genialna maszynka, ma mozliwość wycinania rzemieni od 3-20mm 15mm ze skóry własciwie kazdej grubości.

Zanim stałem się posiadaczem tego ustrojstwa zrobiłem sobie z drewna wycinacz podejrzany u Morgana ale pomysł jest staaary i uzywany w Australii od dawien dawna. (na zdjęciu taki drewniany klocek)

 

d8706a23fd30fd7dmed.jpg

 

Do roboty w grubej skórze potrzebyję rzemieni o przekroju rąbu, mozna docinać prostokątne rzemienie ale to strata materiału lepiej od razu ciąć pod kontem - mam do tego taki stolik w którym moge zamocować nóż lub zyletkę pod kątem 45 stopni.

 

6d24cf1b4c677e07med.jpg

 

oprócz tego przydają się inne narzędzia. podstawowym jest dłuuuga igła służaca mi do zaplatania wszystkich turków, oprócz tego małe ostrze w wiktorinoksie sprawdza się swietnie jako podręczny skalpel, gwózdki i mlotek tez bywa w uzyciu ;) a po zapleceniu bata najważniejszym narzędziem jest kawałek dechy którym na podlodze dokładnie walcuję bat ,dzięki czemu jest równy i gładki B)

 

poprawiłem możliwosci cutera ;) trochę przesadziłem z szerokościa rzemienia :p

Edited by kooniu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.