Jump to content

Powitanie, opinie, sugestie i pytania


AXE316

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

:lol: DZIEŃ DOBRY :rolleyes:

 

 

Serdecznie witam w moim kąciku, zapraszam do przeglądania zamieszczonych galerii moich prac. Prowadzę Usługowy Zakład Szewski w Słupsku; zajmuję się głównie naprawą obuwia (kompleksową), choć moim marzeniem jest zrobić sobie buty od podstaw... i czuję, że to się spełni... :)

 

Bardzo proszę o OPINIOWANIE moich prac - to dla mnie bardzo CENNA WSKAZÓWKA, w którym kierunku mam się rozwijać.

 

Oczywista oczywistość, że przyjemniej czyta mi się opinie POZYTYWNE :rolleyes: , jednak cenniejsze (może mniej przyjemne) są dla mnie opinie KRYTYCZNE :unsure: - pozwalają mi spojrzeć na temat z innej perspektywy.

 

 

:)ZAPRASZAM WIĘC DO OGLĄDANIA I OPINIOWANIA:lol:

Edited by Krizg77
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam

 

Widzę, że nikt w tym miejscu nie zadaje pytań więc będę pierwszy, który to zrobi :)

Przeglądałem Twoje prace i nie znalazłem typowego obuwia sportowego ( nie licząc butów trekingowych ) więc postanowiłem zadać pytanie.

 

Czy w tego rodzaju butach jest możliwa naprawa podeszwy?

Buciki służyły mi aż jeden sezon ;/ o szkoda by było je wyrzucać...

 

Poniżej przesyłam zdjęcia moich butów i problem przetartej podeszwy:

 

[/url]

 

 

 

Czy jest jakiś środek do nubuku usuwający zmechacenia?

 

Pozdrawiam

Adrian

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cZoŁeM :smiling:

 

...niestety coraz częściej logo ADIDAS, NIKE... i inne wcale nie oznacza wysokiej jakości za wcale nie niską cenę... :no

 

Czy jest jakiś środek do nubuku usuwający zmechacenia?

...ze zdjęcia wygląda mi to na zamsz nie nubuk i niestety nie ma na to rady (to jest wynik użycia tańszych materiałów do budowy butów)

 

...co do pytania podeszwy (to też wynik użycia słabszej - tańszej mieszanki) można naprawić, skleić i dać całe podeszwy lub wstawki

 

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Mam pytania dotyczące materiałów jakich używają szewcy. W ogóle jaki procent szewców jest w stanie zrobić takie cuda z butami jak Ty Krizg77 pokazujesz.:good: Gdybym wiedziała to niejedne moje wygodne, ulubione buty dostałyby kolejne życie nawet za cenę nowych, wiecie: wygoda, sentyment, te sprawy... Ale nie o to, nie o to B)

1. Czego szewcowie używają do zelowania i flekowania butów? Gotowe fleki i zelówki na rozmiar czy wycinanie z płyt? Jest jakaś zależność kiedy stosują gotowe zelówki a nie wycinają z płyt? Są między tymi materiałami jakieś różnice w wytrzymałości czy tylko cena i deseń? Jak stosują gotowe zelówki to w jakich przypadkach? zależy to od butów, od dostępności materiałów?

2. Skąd takie różnice w wytrzymałości fleków. Jeden szewc zrobi takie że po dwóch przejsciach połowy nie ma albo odpadnie a drugi jak już zrobi to, jak to było tu gdzieś napisane, "prędzej zęby zje". Czy na oko widać u szewca że flek jest z dobrego materiału? Albo jak to sprawdzić?

3. Czy po zakupie nowych butów ze skóry licowej od razu je pastujemy, zabezpieczamy, coś robimy? Czy możemy zapastować dopiero po przejsciu i wyczyszczeniu? Czy takie buty nowe są czymś zabezpieczane?

4. Podklejanie kolorowych spodów do butów - często robi się coś takiego? np czerwona podeszwa do glanów, czerwona do eleganckich męskich albo martensów. Jaki jest przedział cenowy takiej usługi? 

5. Jak przywrócić urok czarnym bucikom ze skóry licowej, które mają starte i matowe pięty od dywaników w samochodzie:( skóra jest szorstka w tym miejscu. Czy wystarczy jakiś dobry krem czy trzeba to wygładzić wcześniej jakąs masą szpachlową?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Czołem w_sorze,  fajnie, że dołączasz do forum :good:

 

postaram się, odpowiedzieć na Twoje pytania, choć będzie tu sporo uogólnień i niedomówień bo to bardzo szeroki temat... jeżeli zależy Ci na dokładnym dobraniu materiałów i techniki naprawy to dołącz fotki konkretnych bucików.

 

8 godzin temu, w_skorze napisał:

Czego szewcowie używają do zelowania i flekowania butów?

gdy rozpoczynałem moją szewską karierę było kilka dostępnych materiałów na zelówki i fleki, dziś jest ich kilkadziesiąt... jest więc w czym wybierać

 

8 godzin temu, w_skorze napisał:

Gotowe fleki i zelówki na rozmiar czy wycinanie z płyt?

osobiście większość zel i fl docinam z płyt, choć mam również gotowe

 

8 godzin temu, w_skorze napisał:

Jest jakaś zależność kiedy stosują gotowe zelówki a nie wycinają z płyt?

biorę pod uwagę kilka aspektów np.: jakie to buty - męskie czy damskie (gotowe częściej stosuję do męskich);  przeznaczenie butów - np. eleganckie, trapery,...(w tych najczęściej instaluję gotowe); cena usługi - gotowe zazwyczaj są droższe - to "zazwyczaj" zależy od materiału z którego są wykonane.......itd

 

8 godzin temu, w_skorze napisał:

Skąd takie różnice w wytrzymałości fleków

trwałość wierzchników zależy od kilku składowych między innymi:  materiał z którego są wykonane i kąt obcasa (nachylenie płaszczyzny na której ma być mocowany flek względem podłoża), 

 

8 godzin temu, w_skorze napisał:

Jeden szewc zrobi takie że po dwóch przejsciach połowy nie ma albo odpadnie a drugi jak już zrobi to, jak to było tu gdzieś napisane, "prędzej zęby zje"

to najczęściej zależy od filozofii jaką wyznaje fachowiec, choć czasem zależy to od konstrukcji buta i mimo szczerych chęci nie da się tego zmienić,  jeżeli trafiam na taki przypadek to tłumaczę klientowi-tce powód mojej decyzji...

 

...cdn bo :sleeping:

Edited by Krizg77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.04.2018 o 15:25, w_skorze napisał:

Czy po zakupie nowych butów ze skóry licowej od razu je pastujemy, zabezpieczamy, coś robimy? Czy możemy zapastować dopiero po przejsciu i wyczyszczeniu? Czy takie buty nowe są czymś zabezpieczane?

zajrzyj tutaj: https://www.wbutach.pl/forum/27-sztuka-pielęgnacji-i-nie-tylko/

 

Dnia 19.04.2018 o 15:25, w_skorze napisał:

Podklejanie kolorowych spodów do butów - często robi się coś takiego? np czerwona podeszwa do glanów, czerwona do eleganckich męskich albo martensów.

rzadko, choć tendencja jest zwyżkowa :), ja osobiście lubię tuning

 

Dnia 19.04.2018 o 15:25, w_skorze napisał:

Jaki jest przedział cenowy takiej usługi? 

brak danych w tej kwestii do każdego przypadku należy podejść indywidualnie 

 

Dnia 19.04.2018 o 15:25, w_skorze napisał:

Jak przywrócić urok czarnym bucikom ze skóry licowej, które mają starte i matowe pięty od dywaników w samochodzie:( skóra jest szorstka w tym miejscu. Czy wystarczy jakiś dobry krem czy trzeba to wygładzić wcześniej jakąs masą szpachlową?

 optymalnie zanieść je do specjalisty lub zajrzeć tu: 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.