Skocz do zawartości

Czyszczenie i pielęgnacja butów ze skóry licowej


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Powielające się pytania w mailach, zatem raz jeszcze:

PASTA DO BUTÓW, nie jest wbrew pozorom tak naprawdę środkiem czyszczącym. Ma poprawić wygląd butów, przywrócić barwę, nadać połysk, ale przed nałożeniem pasty czy kremu buty należy dokładnie oczyścić, czy to mydłem do skór, płynem do czyszczenia skór, kremem, balsamem - czymkolwiek co ma właściwości czyszczące.

Zasady Ogólne:
pielegnacja obuwia.png

Trochę informacji, wskazówek + tutorial

1_skory_licowe.jpg

2_lustrzany_polysk.jpg

4_skory_delikatne.jpg

tutorial.jpg

Generalnie w totalnym uproszczeniu pielęgnacja gładkich skór sprowadza się do 2-4 kroków:

  • CZYSZCZENIE (mydło do skór, płyny do czyszczenia skór)
  • NATŁUSZCZENIE SKÓRY / KOLORYZACJA / POŁYSK (Krem lub/i Pasta do butów)
  • ZABEZPIECZENIE SKÓRY (Protector)

Przekładając to na produkty SAPHIR


Najbardziej uproszczony zestaw SAPHIR dla początkujących to:

  1. Renovateur Cream Saphir - czyszczenie, głębokie odżywienie i regeneracja skóry
  2. Pommadier Cream Saphir - natłuszczenie, regeneracja koloru skóry i pierwsza warstwa ochronna
  3. Pate de luxe Saphir pasta do butów (na noski i pięty) - połysk i kolejne twardsze warstwy ochronne

 

Przekładając to na produkty TARRAGO

Najbardziej uproszczony zestaw TARRAGO dla początkujących to:

  1. Universal Cleaner Tarrago- czyszczenie
  2. Shoe Cream Tarrago - natłuszczenie, regeneracja koloru skóry i pierwsza warstwa ochronna
  3. Shoe Polish Tarrago pasta do butów (na noski i pięty) - połysk i kolejne twardsze warstwy ochronne

 

Mniej więcej tak:

 

Lub tak:






Oczywiście rodzaj obuwia, przeznaczenie ma tu znaczenie. Trekking jak wiadomo warto impregnować tłuszczowo, ale to już w innych wątkach przerobione

pozdrawiam
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czasem samo zastosowanie Renowatora do skór licowych daje właściwy efekt. Tu człowiek ze styleforum zrobił dziewczynie jednego buta (a niech się wkurza) :)

 

DSC02326.jpg

 

DSC02316.jpg

 

DSC02330.jpg

 

DSC02332.jpg

 

DSC02314.jpg

 

DSC02331.jpg

 

 

http://www.styleforum.net/t/228153/the-official-shoe-care-thread-tutorials-photos-etc/45#post_4181329

 

 

Tak, więc jeżeli chcemy kogoś zmotywować do zadbania o swoje buty, trzeba jednego doprowadzić do porządku - wtedy nie ma wyjścia :) haha

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem takie informacje na stronie Conhpol:

Ze skóry licowej:

Zabrudzone wierzchy obuwia zmyć szmatką zwilżoną w wodzie i wysuszyć w temperaturze pokojowej. Następnie stosować pasty lub kremy zgodnie z kolorem wierzchu. Po przeschnięciu delikatnie polerować miękką tkaniną lub szczotką.

 

Może będą pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Szybkie odświeżenie nieco zajechanych Jordanów z licówki :)

 

PRZED:

IMG_9046.JPG

 

 

PO:

IMG_9112.JPG

 


 

FOTORELACJA:

 

Trochę się zaniedbały (same oczywiście) :)

IMG_9046.JPG

 

Renomatem Saphir oczyszczony i odtłuszczony prawy but (po lewej na fotce)

IMG_9055.JPG

 

Baume 1789 Saphir w kolorze black zaimpregnowany prawy but (po lewej na fotce) - lewy but już oczyszczony, ale przed "baumowaniem" :)

IMG_9061.JPG

 

Baume 1789 to o tyle fajny produkt, że jednocześnie odżywia skórę, chroni ją przed wilgocią i dzięki pigmentowi, regeneruje kolor.

IMG_9068.JPG

 

IMG_9111.JPG

 

IMG_9112.JPG

 

Jeszcze przydałoby się je dopieścić, ale to była szybka akcja i brakło czasu :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Produkty o bardzo podobnych właściwościach czyszczących. W mojej ocenie Renomat jest nieco mocniejszy, ale znam takich, którzy mają inne zdanie na ten temat :) Poza tym RanoMAT pozostawia skórę całkowicie matową po użyciu. Mydło w zasadzie też to potrafi, ale tu Renomat jest o krok do przodu :)

 

Tu możesz trochę podejrzeć na przykładach:

http://www.wbutach.pl/topic/788-przygotowanie-skor-do-malowania/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam do skóry czarnej cielak stosuje tylko i wyłacznie prosty sposób myje buty dzień wcześniej następnie stosuje pastę czarną o nazwie BUWI lub nawet kiwi ale tylko i wyłącznie twardą w metalowym pudełeczku potem czekam około 15 minut i poleruje miękka szczotka do uzyskania odpowiedniego polysku i to wszystko bez fajerwerków. mam buty przez pare lat i wyglądają świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety poraz pierwszy widze coś takiego nie mialem nigdy do czynienia z tym producentem ani a życiu prywatnym ani zawodowym choc mam duzo do czynienia ze środkami do wykończenia obuwia i do konserwacji :)

 

Jak moge prosić troszke wiecej info o tych produktach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć

 

Mam takie pytanie odnośnie butów z licówki - dziś trochę odświeżyłem buty Mamy. Najprostszy zestaw, czyli Renomat -> Tłuszcz -> Krem z kolorem i lekki poler szmatką. A gdzie powinienem umieścić Baume? Bo przyznam szczerze, że jeszcze tego nie stosowałem, a ciekaw jestem jak to ugryźć.

Na opakowaniu napisali, że skóra musi być odtłuszczona. Czyli zaraz po renomacie?

Renomat mam bezbarwny, ze względu na uniwersalność taki zakupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Z góry przepraszam, za to, że kolejny raz poruszam pewnie dla was ten sam temat, ale uwierzcie mi, że wątków na ten temat jest dużo, każdy pisze coś od siebie a ja wraz nie wiem jak mam postępować. Od dłuższego czasu poszukiwałam coś na temat jak impregnować nowe skórzane kozaki i prosiłabym o pomoc.

Zacznę od początku a mianowicie: Zakupiłam ostatnio nowe skórzane kozaki czarne (materiał wierzchowy skóra licowa) i od kilku dni szukam na temat jak impregnować buty?, co powinnam uczynić przed założeniem ich pierwszy raz?, i jakich preparatów używać już w codziennym użytkowaniu butów?

Liczę na pomoc i Ślicznie dziękuję: ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór :)

 

Generalnie w totalnym uproszczeniu pielęgnacja gładkich skór sprowadza się do 2-3 kroków:

  1. CZYSZCZENIE (mydło do skór, płyny do czyszczenia skór)
  2. NATŁUSZCZENIE SKÓRY / KOLORYZACJA / POŁYSK (Krem lub/i Pasta do butów)
  3. ZABEZPIECZENIE SKÓRY (Protector)

Przekładając to na produkty SAPHIR

  1. CZYSZCZENIE - Renomat
  2. NATŁUSZCZENIE SKÓRY / KOLORYZACJA / POŁYSK - HP Dubbin / Pommadier Cream / Pate de Luxe
  3. ZABEZPIECZENIE SKÓRY - Saphir Nano Invulner

Przekładając to na produkty TARRAGO

  1. CZYSZCZENIE - Universal Cleaner
  2. NATŁUSZCZENIE SKÓRY / KOLORYZACJA / POŁYSK - Dubbin Tarrago / Shoe Cream Tarrago / Shoe Polish Tarrago
  3. ZABEZPIECZENIE SKÓRY - Nano Protector Tarrago

 

Więcej w pierwszym poście tego wątku :)

 

W razie wątpliwości proszę śmiało dopytywać. Czarne skóry licowe są dość proste w pielęgnacji i utrzymaniu. Nie powinno być większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Również mam pytanie dotyczące czyszczenia/impregnacji butów. Posiadam od prawie dwóch lat dobre buty trekkingowe, z jednego kawałka skóry licowej (dosyć grubej - ok. 2,5 mm), a w środku syntetyczną wyściółkę. Buty są bez membrany. "Traktowałem" je "na ciepło" kremem Zamberlan Hydrobloc oraz czarną pastą kiwi do krycia uszkodzeń, obtarć itp. Jednak po tych zabiegach "oddychalność" nie jest na "zadawalającym" poziomie. Buty co prawda dzięki temu nie przemakają zimą w górach, latem w strumieniach (o ile woda nie wleje się górą), ale są wilgotne w środku przez pot, parę wodną, która najczęściej skrapla się pod wkładką, gdyż jest pod nią wklejony plastikowy stabilizator utrzymujący sztywność całego buta. W zimie jest najchłodniejszym elementem, więc tam para wodna skrapla się najbardziej...czasem mocno.

 

Chciałbym ten "efekt" zminimalizować najbardziej jak się da, dlatego zwracam się do Was o pomoc. Sporo materiałów odnośnie impregnacji można odnaleźć w internecie - na tym forum, jak i typowo "górskich", ale bardzo mało jest informacji "co po" takiej kompleksowej renowacji dzieje się w zakresie "oddychalności". Bo raczej trudno jest mi uwierzyć, że po zmyciu starej chemii z butów i nałożeniu nowej w postaci tłuszczy, kremów, past, impregnatów itp. buty zachowają swoją "oddychalność"...może się mylę dlatego wolę zapytać. Czy warto jest zabierać się za te buty w celu poprawy "oddychalności"? Ma ktoś z Was doświadczenie w tym zakresie i może coś powiedzieć/napisać na ten temat?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.