Skocz do zawartości

tytłem wstępu


kooniu

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszy.JPGMoja przygoda z batami zaczęła się gdzieś w połowie lat 80-tych , pewnego deszczowego lata nad Soliną. Zmuszony aurą do bezczynności, z nudów splotłem mój pierwszy bat z nylonowej linki i resztę wakacji poświeciłem na doskonalenie jego obsługi. Umiałem tylko 2 cracki ale nie odbierało mi to radości z jego używania i towarzyszył mi On (piszę z duzej litery bo o zmarłych nalezy z szacunkiem ;) ) przez chyba 18 lat. Swoje istnienie zakończył na Szwajcarsko -Włoskiej granicy gdzie przez słuzby celne został potraktowany jako niebezpieczna broń i został zniszczony ......

Przez te 18 lat bat stał się częścią mnie i jego brak był bardzo dotkliwy . Postanowiłem więc nabyć porządny, profesjonalny bacior i korzystając z pomocy forumowych przyjaciół znalazłem pierwsze strony australijskich whip makerów. Cena mnie powaliła na pysk i postanowiłem że skoro mnie nie stać to sam sobie zrobię bat. B)

Kupiłem skórę bydlęcą, znalazłem pierwszy prosty tutorial ( w tamtych czasach właściwie nie istniały tutoriale w sieci) i tak to się zaczęło.

od tamtej pory zrobiłem ponad 150 rożnych batów, biczy, nahajek, pletni i innych ustrojstw ale ten pierwszy skórzany bat, choć przeszedł kilka przeróbek i nie wygląda już tak jak kiedyś to ciągle mi towarzyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Czy pasja stała się zawodem?

 

.....

 

nie, nigdy choć kilka batów sprzedałem i czasem jeszcze robie na zamówienie to nigdy nie był to sposób na zycie. moze dlatego ze robię tylko takie baty jakie lubię?? ;) że mam dzięki temu komfort nieprzyjęcia zlecenia? a może po prostu dlatego ze jednak to trudny kawałek chleba i cięzko z tego wyżyć. Rynek jest stosunkowo mały, bat jest towarem ekskluzywnym, to nie czasy dzikiego zachodu kiedy kazdy wozak, pocztylion, kowboy poganiacz miał bat bo był on narzędziem EDC . dlatego wynik 150 przez 9 lat i tak uważam za niezły . B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W istocie specjalizacja dość wąska, ale ciekaw jestem czy tak trudno byłoby zrobić z tego swoistą modę :) Już wyobrażam sobie współczesną młodzież z batami na podwórkach :)

 

ehhh - może lepiej nie :(

Może lepsza byłaby jednak moda na książkę :)

 

Właśnie przeglądałem sobie to i owo, aż tu nagle ... nie wiem dlaczego skojarzyło mi się z ... :)

 

nike-total-griffey-max-99-dark-grey-soar-cyber-04.jpg

 

nike-total-griffey-max-99-dark-grey-soar-cyber-03.jpg

 

http://www.solecollector.com/niketraining/?p=6618

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW buty do whipcrakingu!!!!!! :D

 

a jesli o modę czy propagowanie chodzi to w USA czy Australii jest to sport dosyć popularny, regularnie odbywaja się tam pikniki rodzinne połączone z zawodami, oficjalne Competition i inne tego typu imprezy.

Na naszym podwórku też jest nas kilku ale do stworzenia rynku droga daaaaaaleka , za to ma się [poczucie elitarności jkeśli chodzi o hobby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - sam fakt istnienia waszego forum jest świadectwem elitarności tego hobby .Powiem jeszcze inaczej - chyba trzeba się jednak troszkę zestarzeć by zrozumieć że w życiu sprawdzają się rzeczy proste czyli w swoim prymitywizmie ( nie najlepsze określenie ) ale genialne jak nóż ,siekiera, łuk czy bat właśnie .Bo ten nie tylko do strzelania służyć może - ba nawet lepszy jest chyba od złącza z Matrixa i rozumu potrafi dodać szybko i skutecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.