Skocz do zawartości

Powitanie


AXE316

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Jestem Michał, bawię się w odtwórstwo średniowieczne, przez co zacząłem również grzebać przy tkaninach i skórze. Lubię robić dla siebie ciuchy z epoki i ekwipunek, między innymi buty, kaletki, torby. Dlatego trafiłem na to forum, żeby dowiedzieć się w temacie czegoś więcej. Widzę, że mam sporo lektury do poczytania. Świetnie, że taka inicjatywa powstała, gratuluję pomysłodawcom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Trafiłem na to zacne Forum zupełnie przypadkowo.Z tego co tu czytam,cześć z Was trafiła tu w dość podobny sposób.Forum postrzegam jako " kopalnię wiedzy",dla takiego początkującego naprawiacza butów ,jak ja.Jestem na etapie zakupu podstawowego sprzętu do samodzielnej,ręcznej  naprawy  butów swoich i ewentualnie bliskiej rodziny.Szewca prawie nie uświadczysz,tak zawód szybko znika.Znam jednego,ale cóż,jest to szewc prawie przysłowiowy........ja też za kołnierz  niby nie wylewam,ale jakiś umiar jednak mam.Mam dość  wyrzucania kolejnych par butów,w których nawet laik widzi.ze można by było je skleić ,zeszyć i by mogły trochę jeszcze służyć.Po ojcu,który w czasie wojny zajmował się naprawą butów zostało mi żelazne zakurzone,używane kopyto,które po tylu latach w końcu się doczekało honorowego miejsca w małym warsztaciku,bardziej dla wspomnień,niż dla jego funkcji użytecznej,choć kto wie,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również i dziękuję za powitanie, które choć pewnie jest automatyczne to jednak miłe. 

Zapisałem się do Waszego forum bo lubię mieć czyste, a przede wszystkim zadbane obuwie. Mimo, że nie niszczę butów 

to jednak przyznaję się po przeczytaniu kilku postów doszedłem do wniosku, że nie mam zielonego pojęcia o prawidłowym dbaniu o buty, która to pielęgnacja do tej pory polegała na umyciu butów i zapastowaniu pastą "kiwi" :) a i oczywiście prawidła. 

Odnowiłem swoją pasję do chodzenia po górach i w związku z tym zainwestowałem w dobre buty, które chciałem dobrze przygotować do wędrówek i w ten sposób trafiłem na to forum. 

Pozdrawiam Wszystkich - Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  serdecznie  :)

Przypadkiem  szukając  w  necie  wiadomości  na  temat  jak  naprawiać  buty  znalazłam   to  forum.  Mam  nadzieję,że   zaglądając  tutaj  wiele  się  nauczę.  "Męskie"  zawody  nigdy  nie  były  mi  obce  więc  i  szewcowania  się  nie  boję. Fleczki  wymieniałam  sobie  w  butach  od  lat   i  gotowce" i  takie  które  trzeba  było  wyciąć  z  gumy i  obrobić. A  teraz  los  sprawił  że  podjęłam  pracę  w  punkcie  gdzie  naprawia  się  obuwie. Podoba  mi  się  ta  praca, na  początku był  stres i  nerwy bo  przecież to  nie  swoje  buty  naprawiam  i  jak  popsuję, jak  mi  się  nie  uda to  będzie  wpadka.  Wiem,że  aby  dobrze  wykonywać  pracę  potrzebna  jest   praktyka , ale  też i teoria . Nie  wiem  w  jakich  działach  forum  mogę  pytać  i  pytać o  to  czego  nie  wiem,  a  mam  tych  pytań  naprawdę  dużo. Gdzie  znajdę  tutaj kogoś  kto  zechce  odpowiedzieć  na  moje  pytania bym  mogła  pogłębić  wiedzę  Jak  na  razie to  głównie  naprawiam  fleki,  kleję  buty bo  to  najbardziej  się  psuje,  ale  i  w  tym  temacie  wielu  rzeczy  pewnie  jeszcze  nie  wiem.  Dajcie  namiary  na   kogoś  z  forum kto  mnie  bardziej  dokształci. Proszę.  pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witamy ciepło smile.gif

 

Cieszymy się ,że wstąpiłeś do nas smile.gif

Tu masz okazję krótko się przedstawić i przywitać z innymi .

 

Witam i proszę o poradę , pomoc :) lakierowane Martensy, mające niespełna rok . Popękał lakier  i skóra nie tylko na zgięciach. Można to jakoś załatać???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

obawiam się, że jeżeli to skóra lakierowana to niewiele da się zrobić - można coś tam maskować za pomocą Vernis Rife, ale to raczej pomoże na rysy czy odbarwienia, a nie pęknięcia. 

Jeżeli to natomiast dwoina wykończona poliuretanem to może jakiś szewc coś wymyśli, ale też chyba nie będzie łatwo. Tu mała dyskusja na podobny temat:

http://www.wbutach.pl/topic/3121-drmartens-1460-dziwne-wypuk%C5%82e-rysy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.