Skocz do zawartości

Powitanie


AXE316

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie się skuszę i przywitam się, a może w niedalekiej przyszłości zacznę więcej udzielać się na tym forum  ;)

Przeglądam forum odkąd tylko się zarejestrowałem, aczkolwiek jego poziom i baza jaką dysponuje jest totalnie nie do ogarnięcia w miesiąc :)

Od czerwca br. pilnie przyglądam się pracy mojego taty,

(szewstwo naprawkowe od dobrych nastu lat, teraz dopiero czuję ból, że przestał robić buty..., no ale jednak rodzina na utrzymaniu i to nie mała, zaraził mojego brata, któremu pomógł otworzyć zakład, a ten wyjeżdża więc zaraża i mnie co chyba niewątpliwie mu się udało)

a od stycznia zaczynam działać już sam, przyspieszony kurs praktyczny, patenty itp itd, teorię starać się chłonąć sam i nie spodziewałem się, że jest ona tak fascynująca! A pomyśleć, że jeszcze rok temu studiowałem biotechnologię  :D

tyle tytułem wstępu  ;)  pozdrawiam wszystkich!

 

ps. wymyśliłem, że jako świeżak chciałbym przypieczętować jakoś swoje wdrożenie i noszę się z zamiarem zrobienia butów...

dla półrocznej dziewczynki w klimacie mikołajkowym! Ale skąd ja wezmę takie kopytko? :D wystrugać z ołówka  :rofl: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Szewstwo od pokoleń w rodzinie, a Tata szył kiedyś buty? SZCZĘŚCIARZ!

Chłoń od Taty, póki ma ochotę i siłę dzielić się wiedzą. Konfrontuj to wszystko z "Ekipą z Forum", a na efekty nie będzie trzeba czekać długo.

Co do kopyt, to czasem można coś trafić na aukcjach, można zmontować samemu:

http://www.wbutach.pl/topic/2247-jak-zrobi%C4%87-szewskie-kopyta-konstruowanie-kopyt/

 

Można też ogłosić się z zapotrzebowaniem na wypożyczenie w wątku:

http://www.wbutach.pl/topic/2242-baza-forumowych-kopyt-szewskich/

 

Może jakaś dobra dusza wesprze :)

 

Można też zamówić/kupić ... ale na starcie rozumiem, że nie chcesz pakować się w koszty.

 

Co do zrobienia pierwszych butów, to już trzymam za słowo.

Trzymam kciuki i mam nadzieję, że będziesz dzielił się swoimi fotodoświadczeniami na Forum :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, życie płata figle, czasem strach pomyśleć co będzie kiedyś :D ale generalnie moim zamiłowaniem jest chemia i to powinienem studiować. :) ale tu nie o tym :)

 

@nie_problem, no dokładnie, mój dziadek ŚP też szył buciaksy, tyle, że śmiało mogę twierdzić, że był bardziej stereotypowym szewcuniem. No a doskonale wiemy, że aktualnie szewstwo jako szewstwo zanika, nad czym zaczynam ubolewać! I pełno tego madeinchińskiego szmelcu :(

Edytowane przez bakoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrobiłem w sobie taki nawyk, który bardzo lubię, że gdy w czymś jestem fatalny, podejmuję kroki by być wejść na chociaż dobry poziom. Obecnie obok próby zostania zdolnym tancerzem (;)) zacząłem dbać o obuwie, które dotychczas traktowałem jak jednorazówki. Jest to w sumie konsekwencja większego przykładania wagi do wyglądu. Lepszy styl - lepsze ubrania - lepsze buty. A jak już się kupi lepsze buty to nie chce się ich wyrzucać do kosza po roku. Kupuje się kolejne pary i inwestuje się w nie, prawda?
Zdobyłem tłuszcz, krem do obuwia, renowator i środki do czyszczenia, po weekendzie szarpania się z każdym butem jaki znalazłem w domu, ożywiłem kilka par - niektóre wyglądają wręcz jak z pudełka. Temat mnie wciągnął i chcę znacznie rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności, a to jest, jak myślę, najlepsze miejsce w polskim necie, żeby sobie sprawę ułatwić.

Witam więc wszystkich. Zamierzam czerpać garściami z Waszej wiedzy i doświadczenia, a z czasem przestać być tylko pasożytem ;). Spadam wertować forum - a Was serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich jako nowy i od razu zapytuję o wątek o środkach do butów z nubuku i jakiś sprawdzony sklep do ich zakupu (nie banujcie mnie od razu, ale na dziś nie mam aż tyle czasu na przejrzenia całego forum, a wyjście w górki już tuż tuż). (post do edycji lub usunięcia jak by co :)).

Pozdr. botx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.