Jump to content

Jony srebra i inne antybakteryjne patenty oraz technologie


nie_problem
 Share

Recommended Posts

agion.gif

 

Agion - opatentowana technologia stworzona w oparciu o jony srebra, zapewniająca optymalne antybakteryjne działanie. Technologia hamuje rozwój bakterii, drobnoustrojów, pleśni, grzybów, zapewniając ochronę 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Agion w naturalny sposób, bezpieczny dla środowiska i zdrowia minimalizuje nieprzyjemne zapachy i rozwój mikroorganizmów, gwarantując jednocześnie komfort użytkowania obuwia nawet w trakcie długotrwałej eksploatacji.

 

 

 

http://www.agion-tech.com

 

 

Przykładowy model, w którym wykorzystano technologię AGION:

 

ADIDAS Terrex Mid Lea FM

G03125

 

dsc_0313.jpg

 

dsc_0318.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tu zacytuję tekst na który mam pozwolenie i taką publikacje już czyniłem w sieci .

 

Oczywiście raz jeszcze podziękowania Panu Dr Eugeniuszowi Siwikowi.

 

 

SREBRO KOLIDALNE A ANTYBIOTYKI

 

Słowa kluczowe: mikroelementy a zdrowie, antybiotykoterapia- powikłania, inne rozwiązania, srebro koloidalne a antybiotyki, sposoby przyjmowania, dawkowanie, gruźlica, AIDS, lecznicze efekty, dzienna dawka, przeciwwskazania

 

FAKTY STAN OBECNY

 

Zakażenia tzw. wewnątrzszpitalne są zmorą wszystkich szpitali , klinik, domów opieki społecznej. Stanowią również ogromne koszty, czyli straty finansowe dla danej jednostki medycznej.

W dzisiejszych czasach antybiotyk „bierze się na wszystko” . Ale do czego zmierzamy tym działaniem? Okazuje się ze konsekwencje takiego postępowania są przerażające. Oto niektóre z faktów: od 1985 roku zanotowano w Stanach Zjednoczonych 286 000 przypadków gruźlicy. Niektóre ze szczepów prątka gruźlicy uodporniły się na wszystkie antybiotyki.

Ciągłe stosowanie antybiotyków, co jest zalecane w takich przypadkach jak np.: borelioza (choroba wywołana przez ukąszenia kleszczów), prowadzi do poważnego zakażenia drożdżami lub grzybami. Wstrzymuje się wiec podawanie antybiotyku na czas potrzebny do opanowania drożdżycy, a wtedy powracają objawy boreliozy i cykl zaczyna się od nowa.

28 marca 1994 roku ukazała się numer Newsweeka zawierający artykuł zatytułowany „Antybiotyki – koniec cudownych leków”. W doniesieniu tym autorzy piszą o nie notowanym dotąd w historii wzroście liczby bakterii odpornych na antybiotyki. Penicylina i terramycyna przestały działać na gronkowce już w latach 50-60-tych. Obecnie gronkowce odporne na metycylinę występują powszechnie w szpitalach i domach opieki. Lepszą strategią byłaby być może częściowa rezygnacja z antybiotyków na korzyść innych specyfików.

Time z roku z 1995 roku zamieścił artykuł zatytułowany „Zemsta zabójczych mikrobów”.

 

„W obliczu AIDS, oraz ciągle rosnącej liczby bakterii odpornych na działanie antybiotyków lekarze byli zmuszeni przyznać, że medycyna w zasadzie przegrywa w walce z zarazkami. Pytanie, które, teraz sobie zadajemy nie brzmi już kiedy choroby zakaźne zostaną unicestwione, ale gdzie pojawi się kolejna choroba? Pojawiające się nowe plagi i AIDS nie są tu wyjątkiem. Starsze choroby takie jak gruźlica szybko ewoluują w formy odporne na działanie antybiotyków…. W 1992 13 330 pacjentów przebywających w szpitalach zmarło w wyniku infekcji, które oparły się wszystkim lekom stosowanym przez lekarzy”.

 

MIKROELEMENTY A ZDROWIE

 

Aby być zdrowym potrzebujemy ponad 90 składników odżywczych, w tym 16 witamin, 60 minerałów, 12 podstawowych aminokwasów, 3 kwasy tłuszczowe, oraz 7 minerałów „ziem rzadkich”. Minerały stanowią około 5% masy ciała człowieka i dziłąją jak katalizatory w wielu reakcjach biologicznych, w tym skurczach mięsni, przenoszeniu informacji przez system nerwowy, trawieniu oraz metabolizmie. Działanie minerałów jest między sobą powiązane, często również łączy się z działaniem witamin, aby dopełnić procesy biochemiczne. Cambell wymienia 7 MAKROELEMENTÓW: wapń, chlor, fosfor, potas, żelazo, sód i siarka. Minerały te SA obecne w organizmie w stosunkowo wysokich ilościach, mierzonych w miligramach(mg). Inne minerały uważa się za MKROELEMNTY (pierwiastki śladowe), obecne w tkankach organizmu w ilościach śladowych czyli bardzo małych ilościach mierzonych w mikrogramach(mcg). SA to m.in.: chrom, kobalt, złoto, miedź, fluor, jod, mangan, molibden, nikiel, selen, srebro, krzem, stront, wanad i cynk. Pierwiastki te SA kluczem do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Postać w jakiej większość naturalnych nieorganicznych czynników odżywczych jest asymilowana przez zwierzęta i rośliny składa się z materiału w stanie koloidalnym. „Pierwiastki śladowe działają jako aktywatory, jako katalizatory, wewnątrz żywej komórek, czy to roślinnej, zwierzęcej, czy ludzkiej; leżą one u podstaw wszystkich procesów życiowych, a ich wpływ przewyższa nieskończenie ich rozmiary”(Dr Melchior Dikkers, The Story of Trace Minerale).

 

RYS HISTORYCZNY

 

Bakteriobójcze właściwości srebra znano już tysiące lat temu. Nawet w staroobiegać chorobom i móżytności stosowano je, aby zapwiło się, ze choroby nie mogą być przekazywane, jeśli pije się ze srebrnego naczynia. Aby zapobiec szerzeniu się chorób starożytni Grecy pokrywali naczynia srebrem, których używali do jedzenia i picia, podobnie jak czyniły to inne kultury na całym świecie(Encyklopedia Brytannica, 1910).

W XIV wieku około 25% mieszkańców Europy zmarło na dżumę dymieniczą. Wtedy to bogaci rodzice dawali swoim dzieciom do ssania srebrne łyżeczki jako sposób na zarazę. Dało to początek popularnemu angielskiemu powiedzeniu „Urodzić się ze srebrną łyżeczką w ustach”.

W roku 1884 dr Crede, niemiecki położnik, zauważył, że łagodny roztwór srebra zapuszczany do oczu noworodka zapobiega zapaleniu śluzówki oka. Praktykę tę szybko zaczęto zalecać i jest ona jeszcze obecnie wykonywana w wielu szpitalach na świecie.

W 1915 roku dr Laggeroe przeprowadził próby na dorosłych. Stwierdził, że jest to najbardziej użyteczny środek oftalmologiczny na infekcje oczu, z jakim się kiedykolwiek zetknął.

Przez długi czas srebra używano w implantacjach przy chirurgicznej reperacji kości. W latach 20 – 30 tych bardzo drobno zmielone srebro w postaci mączki aplikowano doustne jako lekarstwo na wiele infekcji i chorób, miejscowo stosowano je w oparzeniach i zakażeniach grzybiczych. W rok 1938 wiele chorób wywoływanych przez ponad 650 rodzajów baterii, wirusów i grzybów uznawano za wyleczalne przy użyciu roztworu srebra. Koloidalne srebro było w powszechnym użyciu do późnych lat 30-ych, kiedy to koszty jego wytwarzania stały się zbyt wysokie. Srebro w tej postaci jest lekiem klasycznym. Było wielokrotnie testowane laboratoryjnie z rewelacyjnymi efektami. Dane laboratoryjne potwierdziły, że wykazuje wspaniałe działanie antytoksyczne.

W latach 70-tych dr Carol Moyer, przewodniczący Wydziału Chirurgii na Uniwersytecie Waszyngtońskim, otrzymał dotację na oparcowanie lepszych metod leczenia ofiar oparzeń. Dr Moyer współpracował z dr H.Margrafem, jako głównym biochemikiem i innymi chirurgami, aby wynaleźć środek antyseptyczny, który można by bezpiecznie stosować na dużych powierzchniach ciała. Po zapoznaniu się z literaturą medyczną znalazł opisy srebra jako katalizatora upośledzającego enzymy, od których zależy „oddychanie” organizmów. W efekcie tego mechanizmu mikroorganizmy te giną.

Wraz z odkryciem i opatentowaniem produkcji antybiotyków srebro wycofano z użycia w Stanach Zjednoczonych, a także w większości innych krajów, pomimo, ze antybiotyki działają jedynie na arterie, a nie na bakterie, wirusy, drożdże i grzyby tak jak ma się to w przypadku srebra.

 

 

SREBRO KOLOIDALNE CZYM JEST?

 

Srebro koloidalne nie jest związkiem chemicznym zawierającym srebro, ale czystym srebrem metalicznym zawieszonym w czystej wodzie. Cząstki srebra nie opadają na dno naczynia ani nie unoszą się na powierzchni, ponieważ posiadają jednakowy ładunek elektryczny, co powoduje ze odpychają się wzajemne pozostając w ciągłym ruchu. Srebro koloidalne jest więc aktywne.

Cząsteczki koloidalnego srebra można obserwować przez mikroskop elektronowy. Im mniejsza cząsteczka, tym lepsza będzie skuteczność roztworu. OPTYMALNA WIELKOŚĆ CZĄSTECZKI to 1,5 do 5 nM. Dla porównania wirusy maja wielkość od 15 do 150 nM, przy czym wielkośc ta u większości z nich wacha się w przedziale 20-40 nM. Bakterie mają wielkość od 350 do 1000 nM. Dlatego też srebro koloidalne może swobodnie wnikać do wnętrza patogenów i niszczyć je.

Wszystko co żyje istnieje w postaci koloidalnej. W strumieniu przepływającej krwi znajduje się wiele elektrolitów, takich jak wapń, potas i sód. Mają one również postać koloidalną i posiadają ładunek elektryczny.

Srebro, oprócz tego jest metalem szlachetnym, jest również pierwiastkiem śladowym, niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Działanie śladowych ilości srebra ma naturę profilaktyczną, czy też ochronną i pomaga wzmocnić system immunologiczny. W miarę starzenia się organizmu, spada jego zdolność asymilowania srebra. Prowadzi to do niedoborów srebra i upośledza układ odpornościowy. Istnieje wysoka zbieżność pomiędzy niskim poziomem srebra a zachorowalnością na różnego rodzaju choroby.

 

Dane oparte na pracach dr Rudolpha Abderhaldena, dyrektora Laboratorium na rzecz Diagnozy Endokrynologicznej i Enzymatycznej w Bazylei i prof. Biochemii na uniwersytecie Halle, potwierdzają, że „choroba jest zakłóceniem harmonijnego modelu aktywności enzymów, aktywności zależnej od obecności pierwiastków śladowych. Załamanie systemu enzymatycznego powoduje chorobę lub śmierć komórki. Wielu dietetyków i lekarzy jest obecnie zgodnych że tak naprawdę istnieje tylko jedna choroba – złe odżywiane, ze wszystkie pozostałe choroby z niej się wywodzą”.

 

Ponieważ nasza gleba została wyjałowiona przez intensywną gospodarkę rolną i nawozy sztuczne, nasza żywność praktycznie nie zawiera srebra w charakterze pierwiastka śladowego. W wyniku nadmiernej eksploatacji gruntów rolnych, wyrzucania ścieków do rzek i mórz, pozbawiamy glebę srebra oraz innych naturalnych minerałów, podczas gdy w zamian dostarczamy jedynie potas, fosfor i azot. Jeśli w organizmie wystąpi niedobór srebra, następuje uszkodzenie systemu immunologicznego. Koloidalne srebro jest t jedyny bezpieczny sposób, w jaki można dodatków pozyskać srebro. W takiej postaci jest ono bioprzyswajalne, co oznacza, ze wnika bezpośrednio do tkanek ciała.

 

Minerały, a szczególnie pierwiastki śladowe, są dla organizmu ważniejsze niż witaminy, ponieważ bez ich obecności witaminy nie mogą być wykorzystywane. Badania wskazują na bezpośredni związek między niedoborami minerałów i witamin a chorobami. Dla uzupełnienia ich braków zwykle używa się minerały CHELATOWANE (w postaci tabletk), które jednak są wchłaniane tylko w 40-60%, podczas gdy minerały KOLOIDALNE są wchłaniane w ok. 98%.

 

Koloidalne srebro jest całkowicie naturalnym środkiem leczniczym.

 

W 1940 r. średnie dzienne spożycie owoców i warzyw dostarczało 50 do 100 mikrogramów srebra jako pierwiastka śladowego. Według Earth Summit Report (Raportu Szczytu Ziemi) z roku 1992 poziom minerałów wydobywanych z Ziemi obniżył się o 85% w ciągu ostatnich 100 lat, czyli o około 0,85% rocznie. Jedna łyżeczka koloidalnego srebra o stężeniu 10 PPM dostarcza 50 mikrogramów tego mikropierwiastka.

 

SREBRO KOLOIDALNE A ANTYBIOTYKI

 

Współczesne antybiotyki zabijają tylko niektóre bakterie i grzyby – nie zaś wirusy, takie jak wirus grypy, czy zwykłego przeziębienia, czy też o wiele od nich groźniejsze wirusy: HIV, ospy wietrznej, świnki, odry, wścieklizny, wirusowego zapalenia płuc, zapalenia istoty szarej rdzenia kręgowego, paraliżu dziecięcego, opryszczki, wirusowego zapalenia wątroby. A AIDS? A nowotwory? Infekcje wywołane drożdżakami?

Tutaj żadne antybiotyki nie mają zbyt wielkiego zastosowania i nigdy nie miały. Z pewnością wydaje się to wątpliwe, aby inna substancja mogła rozwiązać wszystkie te wspomniane problemy. A jednak niektórzy badacze mówią nam, ze srebro może to zrobić.

W przeciwieństwie do antybiotyków, koloidalne srebro jest substancją bezpieczną, nietoksyczną, nie akumulującą się. Zabija ono patogeny i ich mutacje- czego antybiotyki nie potrafią. Istnieje wiele farmaceutycznych antybiotyków, każdy z nich ma własne „specjalne” działanie i przeznaczenie. Średnio każdy z nich może sam unicestwić do sześciu organizmów chorobotwórczych, podczas gdy koloidalne srebro zabija ponad 650 różnych patogenów. Niestety, współczesne nauki medyczne pozostają wciąż pod wpływem złudnej teorii i praktyki, że aby „zabić” chorobę trzeba użyć trucizny, nie widząc większych wartości w medycynie naturalnej.

Każdy lek reklamowany w telewizji leczy obawy, ale nie chorobę. Staliśmy się tak dobrzy w maskowaniu bólu i objawów choroby, ze wydaje się, iż jesteśmy zdrowi. Spiker mówiąc o wspaniałym specyfiku likwidującym ból, nie mówi żeby udać się do lekarza celem ustalenia właściwej przyczyny bólu a tym samym choroby. Cóż za cudotwórca uśmierzył ból i wyleczył chorobę. Słowem musimy dotrzeć do korzeni, do przyczyn powstawania chorób. Srebro koloidalne zabija przyczynę – nie maskuje jej. Robi to bez szkody dla organizmu.

Inne powody skuteczności srebra:

- Koloidalne srebro ma silny ładunek dodatni; większość antybiotyków nie posiada tak silnego ładunku dodatniego. Sprawia to, że srebro dosłownie wyszukuje i niszczy patogeny, zamiast tylko dryfować aż przypadkiem wpadną na siebie. To działanie zostało dość trafnie określone przez dr Roberta Becka jako efekt „srebrnego pocisku”.

- Srebro zabija od razu utleniając patogen. Antybiotyki w ogóle nie działają na wirusy, a jeśli chodzi o bakterie – antybiotyk zabija bakterię w momencie, gdy zaczyna się ona dzielić (antybiotyki typu penicylina), lub zapobiega podziałowi bakterii (antybiotyki typu tetracykliny). W pierwszym przypadku może upłynąć kilka dni zanim bakteria zacznie się dzielić, w drugim przypadku bakteria w ogóle nie ginie, a jedynie blokowana jest jej replikacja. W obu przypadkach system immunologiczny musi sam sobie poradzić z większością wszystkich patogenów. W przypadku srebra zabijane są one wszystkie i natychmiast.

- Srebro jest katalizatorem. Tak wiec, gdy tylko srebro utleni patogen, traci on swój ujemny ładunek i po prostu odpływa, a srebro Mozę zaatakować kolejny chorobotwórczy organizm. Antybiotyki zazwyczaj wiążą się z patogenami i na każdy wyeliminowany patogen zużyta zostaje jedna cząsteczka czy też molekuła antybiotyku.

 

CECHY SREBRA KOLOIDALNEGO

 

Srebro koloidalne jest:

- Bezpieczne

- Nietoksyczne

- Działa jak antybiotyk

- Zabija ponad 650 patogenów

- Niszczy grzyby i pleśń

- Zabija pasożyty

- Wspomaga rozwój komórek

- Nie akumuluje się w organizmie

- Nie podrażnia błon śluzowych

- Nie uzależnia

- Nie zawiera wolnych rodników

- Oczyszcza wodę

- Działa przeciwzapalne

- Odkaża powierzchnie zewnętrzne

- Jest bio-przyswajalne

- Nie podrażnia śluzówek oczu

- Nie reaguje z lekami

- Wzmacnia odporność organizmu

- Jest bezpieczne dla kobiet w ciąży i matek karmiących

- Bezbarwne, bez zapachu

 

Ze względu na silne działanie bakteriobójcze, srebro koloidalne okazało się wysoce skuteczne w zapobieganiu i leczeniu infekcji i chorób, łącznie z AIDS, gronkowcami i paciorkowcami. Jest to zalecany środek wzmacniający przy przypadku wybranych chorób, np.: przeziębienia, można stosować je miejscowo w przypadku chorób skóry, jako środek odkażający wodę pitną, jak również środek odkażający do użytku w gospodarstwie domowym. Srebro posiada zdolność dezaktywowania bakterii, ponieważ jest silnym katalizatorem w procesie utleniania, hamuje wiec reprodukcję bakterii. Badania naukowe nie wskazują na żadne efekty uboczne doustnego lub dożylnego podawana prawidłowo sporządzonego roztworu koloidalnego srebra. Nigdy nie zanotowano negatywnej reakcji na koloidalne srebro ani żadne jego pochodne w postaci leków.

Według współczesnych zaleceń, terapii lekami nie można stosować bez wcześniejszej porady specjalisty medycznego. Jednak terapia Srebrem Koloidalnym nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności czy dużej wiedzy medycznej, co nie zwalnia nas od wizyty lekarskiej we wstępnej fazie rozpoczynającej się choroby.

 

LECZNICZE DZIAŁANIE SREBRA KOLOIDALNEGO

 

Lecznicza wartość srebra koloidalnego – według literatury medycznej- polega na tym, że jest ono naturalnym antybiotykiem upośledzającym układ enzymatyczny, który wszystkie jednokomórkowe patogeny wykorzystują w swoim metabolizmie tlenowym.

Sprawia to, że owe patogenne mikroorganizmy i ich wielopostaciowe zmutowane formy giną w sześć minut przy bezpośrednim kontakcie ze srebrem. Jony srebra posiadają ogromną zdolność utleniania czy też zabierania elektronów z substancji, które je otaczają. Organizmy chorobotwórcze nie potrafią wypracować odporności na srebro koloidalne, a ich mutacje SA tak samo podatne a jego błyskawiczne działanie. W badaniach naukowych nie zanotowano rozwoju szczepów bakterii odpornych na działanie srebra.

Ponadto srebro nie tylko zabija organizmy wywołujące choroby. Przyczynia się również do znacznego przyrostu kości i przyspiesza gojenie się uszkodzonych tkanek.

W podsumowaniu badań doktora medycyny Roberta O. Beckera, który jest wiodącym badaczem w dziedzinie regeneracji kości, czytamy, ze srebro bardzo silnie stymuluje procesy gojenia się skóry i innych tkanek miękkich w sposób, w jaki nie przebiega żaden ze znanych procesów naturalnych. Pobudza ono komórki kostnotwórcze, leczy najbardziej uparte infekcje i stymuluje leczenie skóry, oraz innych tkanek miękkich w sposób, w jaki nie przebiega żaden ze znanych procesów naturalnych. Ponadto pobudza komórki kostnotwórcze, leczy najbardziej uparte infekcje i stymuluje leczenie skóry oraz innych tkanek miękkich.

W numerze British Medial Journal z 15 grudnia 1917 r. J.Mark Howell pisał, iż srebro koloidalne jest pomocne w przywracaniu czynności trąbek Eustachiusza oraz w zmniejszaniu kataru nosowo-gardłowego. BMJ stwierdza, ze koloidalne srebro było stosowane ze świetnymi wynikami w leczeniu ropotoku, zapaleniu migdałków, zespołu Meniere’a, półpaśca, kokluszu, posocznicy, obfitych białych upławów i zapalenia pęcherza moczowego.

Co jednak jest podstawa myślenia, ze srebro koloidalne może wspomagać wyleczenie raka?

Czy rak jest wynikiem działania możliwych do wyeliminowania organizmów takich jak drożdże czy wirusy? Udowodniono, że wiele nowotworów może powstać przy dłuższym indukowaniu przez ściśle określone wirusy. Niektóre badania wskazują na pewne powiązanie pomiędzy rakiem a candida albicans. Wykazano że srebro koloidalne skutecznie zwalcza candida. Niewątpliwe działanie to profilaktyka, czyli nie dopuszczenie do powstania raka, przez usuwanie czynników które mogą to spowodować.

Dr Robert O. Becker także prowadził badania nad rakiem mówi: ”… srebro, które jest naładowane ujemnie nie wywiera efektu, naładowane dodatnio działa na komórki rakowe zatrzymując ich mitozę, jak wykazaliśmy w badaniach laboratoryjnych”. Dodatnio naładowana srebrna elektroda wytwarza jony koloidalnego srebra. Pomimo, ze dokładna przyczyna mitozy komórek rakowych nie została podana, wydaje się bardzo prawdopodobne, ze był nią koloid zawierający dodatnie jony srebra. Przetestowano elektrody wykonane z różnych metali i stwierdzono, ze tylko srebro, zatrzymuje mitozę komórek rakowych.

Srebro posiada korzystne działanie w walce z AIDS, ponieważ bez wątpienia uzupełnia i wspomaga komórki T-zależne w ich zwalczaniu obcych organizmów we krwi. Badacze tacy jak Gary Smith zdecydowanie sugerują, ze jony srebra są niezbędne dla układu odpornościowego. AIDS jest chorobą wirusową, a antybiotyki nie działają na wirusy, ale jony srebra sprawdzają się w tej sytuacji. Jest to pewnego rodzaju nadzieja do wzmocnienia leczenia AIDS.

 

SPOSOBY PRZYJMOWNIA

 

Roztwór srebra koloidalnego stosuje się doustnie, miejscowo, dopochwowo, doodbytniczo, dożylne, domięśniowo, do płukania gardła, oarz jako krople do oczu i uszu. Może być podawane przy pomocy rozpylacza czy wciągane do nosa czy płuc,, wie może być bezpiecznie stosowane w odparowywaczach bądź nawilżaczach w przypadku infekcji dróg oddechowych.

Stosowanie zewnętrzne

Koloidalne srebro stosowane do skaleczenia rany, zadrapana, do zakraplania do nosa czy oczu – jest zupełne niebolesne, ponieważ nie podrażnia komórek i tkanek. Nie stosuje się nanoszenie bezpośrednio na skórę przy pomocy kataplazmów (okładów), rozpylacza (spray’u) w przypadku takich podrażnień jak:

- Oparzenia w tym słoneczne

- Trądzik

- Wysypka, swędzenie skóry

- Opryszczka

- Zakażenia drożdżami

- Brodawki miękkie skóry

- Zmiany skórne

- Infekcje uszu i oczu

- Ostre zapalenie spojówek

- Grzybice skóry

- Ospa wietrzna

- Zapalenie skóry

- Otwarte rany i skaleczenia

- Ukąszenia owadów

- Łuszczyca

- Kurzajki

 

Irygacje, proporcja jedna do 4 łyżeczek na litr wody. Zaleta tego takiego roztworu jest również oczyszczanie wody., jak również przywraca fizjologia okrężnicy.

 

Stosowanie wewnętrzne

 

Koloidalne srebro przyjmuje się doustnie, aby leczyć prawie wszystkie dolegliwości. Roztwór jest wchłaniany również z jamy ustnej przez śluzówkę do krwioobiegu. Niekiedy roztwór stosuje się doustnie i miejscowo, jak w przypadku trądziku. Srebro jest usuwane przez nerki, układ chłonny i jelita.

 

Przykłady stosowana wewnętrznego:

- Grypa, katar

- Zapalenie migdałków

- Czyraki

- Świąd odbytu

- Rzeżączka

- Dyzenteria

- Czerwonka bakteryjna

- Hemoroidy

- Obfite białe upławy

- Zapalenie pęcherza moczowego

- Zatrucie toksynami we krwi

- Błonica

- Zapalenie najądrza

- Różyczka

- Artretyzm

- Zapalenie opłucnej

- Posocznica

- Reumatyzm, cholera

- Cukrzyca

- Półpasiec

- Egzema

- Zakażenia gronkowcami, paciorkowcami

- Zapalenie żołądka

- Syfilis

- Zapalne problemy jelitowe

- Gruźlica

- Zapalenie naczyń chłonnych

- AIDS

- Malaria

- Zakażenia drożdżami

- Pasożyty krwi

- Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych

- Przeziębienia

- Zapalenie okrężnicy, biegunka

- Przerost prostaty

- Ostry gościec stawowy

- Koklusz, zapalenie płuc

- Dur brzuszny

 

Uwaga: przed zastosowaniem srebra koloidalnego w przypadku wystąpienia pierwszych objawów choroby należy skontaktować się ze specjalistą medycznym.

 

DAWKOWANIE

 

Maksymalna dawka, która można przyjmować bezpieczne.

 

Agencja Ochrony Środowiska USA (EPA) stwierdziła, ze 325 mikrogramów srebra koloidalnego w dawce dziennej jest nietoksyczne dla organizmu ludzkiego o wadze 72 kg. Przyjmując, ze w jednej łyżeczce (5ml) Srebra Koloidalnego (o koncentracji 10 PPM), znajduje się 50 mcg srebra, bezpiecznie możemy zażywać do 6 łyżeczek dziennie jeśli nasza waga nie przekracza 72 kg. Z czasem każda osoba powinna ustalić indywidualnie wymaganą dla siebie dawkę, biorąc pod uwagę stan swojego zdrowia lub jego brak, inne preparaty mineralne jakie obecnie zażywa,, jak np: koloidalne minerały, indywidualny poziom tolerancji i wszystkie inne czynniki jej tylko znane.

 

Dawka krytyczna

Całkowita ilość srebra, której nie powinno się przekraczać w dziennym spożyciu dla dorosłego o wadze 72 kg wynosi 1,09 miligrama dziennie, tj. ok. 100ml srebra koloidalnego o oznaczeniu 10 PPM.

 

Zalecany sposób przyjmowania

 

Dorośli:

- Profilaktycznie: do 1 łyżeczki dziennie (ok. 5 ml., 0k.15-16 kropli).

- Przy przeziębieniach, infekcjach i grypie: cztery razy dziennie 1 łyżeczka (4x5 ml).

- Przy schorzeniach przewlekłych: dwa razy dziennie 1 łyżeczka (2x5 ml)

- Dla podniesienia witalności: do 6 łyżeczek dziennie (do 30 ml)

- Jako środek wspomagający trawienie: przed posiłkiem ok. ¼ łyżeczki (1,5 ml).

- Kobiety w ciąży i karmiące jak wyżej po konsultacji z lekarzem

Dzieci:

- Połowę dawki dla dorosłych.

 

UWAGA: Zachować szczególną ostrożność w przypadku dzieci poniżej 2 roku życia. Zaleca się podawanie ¼ dawki da dorosłych.

 

Zewnętrznie:

Przy zmianach skórnych takich jak: wysypka, trądzik, grzybice, oraz skaleczeniach, oparzeniach i ukąszeniach owadów: miejscowo – do przemywania jałowym gazikiem nasączonym koloidalnym srebrem, do okładów.

Uwaga: nie wystawiać miejsc przemywanych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

 

Lewatywy:

Cztery łyżeczki (20 ml) roztworu koloidalnego na 1000 ml/wody.

 

Oczyszczanie organizmu:

W celu oczyszczenia organizmu można zastosować 21 dniowa kurację Srebrem Koloidalnym. W czasie jej stosowania dla zwiększenia i przyspieszenia efektów działania zaleca się nie spożywanie mięsa, ryb i jaj, zmniejszenie produktów nabiałowych, produktów konserwowanych chemicznie, oraz używek (papierosy, alkohol itp.). Podczas trwania takiej kuracji należy pić dziennie co najmniej 1500 do 2000 czystej nie gazowanej wody dziennie, dokładnie przeżuwać przyjmowany pokarm i w miarę możliwości zadbać o 20 minutowy spacer na świeżym powietrzu. Poleca się również picie w niewielkich ilościach acydofilnej maślanki i serwatki.

 

Dawkowanie:

- Przez pierwsze 5 dni należy pić po 5 ml dziennie

- Następne 5 dni po 10 ml dziennie (dwie łyżeczki)

- Kolejne 5 dni po 15 ml (3 łyżeczki)

- Kurację kończymy przyjmując po 20 ml przez 6 dni

 

Przeciwwskazania: Uwaga!!! Nigdy nie stosować przy uczuleniu na srebro metaliczne.

 

Skutki uboczne: sporadycznie może wystać reakcja Herxheimera, będąca efektem oczyszczania organizmu z nagromadzonych toksyn, które uwalniając się do krwioobiegu mogą powodować krótkotrwałe: zmęczenie, złe samopoczucie, lekką biegunkę (jeżeli tak się stanie, bakterie jelitowe mogą być uzupełnione poprzez podanie np.: Lakcidu), a także pozorne pogorszenie się stanu ogólnego zdrowia. W takich przypadkach na początku stosowania należy zmniejszyć dawkę o połowę. U osób uczulonych na srebro może wystąpić m.in. obrzęk ciała, wysypka, ropienie oczu i uciążliwy katar.

 

Przechowywanie:

Przechowywać w szczelne zamkniętej butelce lub innym pakowaniu, w ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej, z dla od pól magnetycznych (telewizor, kuchenka mikrofalowa, komputer itp.).

* Informacje zwarte w tej publikacji (częściowo , zmienione i poprawione) mają charakter wyłącznie informacyjny i stanowią przedruk częściowo skróconej publikacji „Colloidal Silver” dr Michaela Cambella. Opisane w jego książce działanie i zastosowanie Srebra Koloidalnego oparte jest na doświadczeniach i wynikach badań lekarzy w USA. Dodatkowo na ten temat istnieje dość obszerna literatura naukowa. Przykłady zastosowania srebra koloidalnego, wyleczenia poszczególnych chorób a czasami wręcz szybkiego „uzdrowienia” zostaną zamieszczone w osobnym materiale.

 

Opracowanie

Dr Eugeniusz Siwik

Konsultacje

Dr Eugeniusz Siwik

EMMMPRES

Warszawa-Wilanów

 

 

...to nic nowego w sumie i [beeep]ont pierwszy na masową skalę wykorzystał te zdolności w aperturach pod roboczą nazwą PA.

Tak więc Oeko-Tex ® Standard 100 nie jest czymś co mnie powala, a wręcz plagiatem prawie .No co innego gdyby to połączono np z TPR wykorzystywanym przez IronMan ,ale nie mogą bo to patent jednak o tyle ciekawy, że ogranicza poprzez absorpcję 40% energii wytwarzanej przy nacisku - tym samym spowalniając procesy zmęczenia i znacząco odciążając cały aparat ruchu ,jednocześnie tym samym ograniczając na wskutek wysiłku samo pocenie się stopy i sprowadzając działanie obu membran do prawie bezużytecznych ,zakładając że buty są wykonane z należycie wygarbowanej skóry nie koniecznie chromowo lub roślinnie ,a tym bardziej nie jak Perwanger który schnie po latach i ratuje go tylko świetny wybór surowca choć i im dwoina często się zdarza .

 

Pozostaje czekać ,aż Nanoglide wejdzie na stałe do walki ,o prym komfortu stopy w bucie (bo materiał ten też jest o wartościach nano i jak Nanorurki węglowe posiada zdolności kapilarne , ale Nanoglide jest dodatkowo super mazidłem samym w sobie, o współczynniku tarcia mniejszym od najlepszych smarów znanych obecnie ,zaś nanorurka kusi zdolnościami wytwarzania podczerwieni co jest i fajne bo ciepłe i zdrowe )

 

 

P.s.

Wpis jest w sumie konsekwencją naszej odwiecznej walki zażartej w dyskusji pom. mną a nie_problem :D

Link to comment
Share on other sites

Abstra[Beeep]ąc od mojej pow. wpisu który mam nadzieję przyda sie komuś w pojęciu co potrafi nanosrebro - Zastanawiam się bardzo głośno na czym polega opatentowanie czegoś co miało zastosowanie i wynalazkiem jest samym w sobie od ponad kilkudziesięciu lat ?

Czy ktoś się orientuje może bardziej o dacie i konkretności patentu ,czyli czego on naprawdę tak dotyczy ?

Link to comment
Share on other sites

Byc może oni opatentowali całkiem inna technologie podobnego środka? dodali inny składnik czynny i tadam ! , OT podobna technologia wykorzystywana jest w min w bieliźnie wojskowej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

aegis.jpg

Aegis Microbe Shield – technologia zapweniająca ochronę stopy i komfort wewnątrz buta. Minimalizacja rozwoju mikroorganizmów, bakterii i grzybów to główne zadania dla swoistej tarczy ochronnej stworzonej dzięki temu rozwiązaniu. Technologia AEGIS stworzona została w zgodzie z naturą, w związku z czym wolna jest od wszelkich substancji szkodliwych dla środowiska.

 

http://aegismicrobeshield.com/

http://www.aegisasia.com/frequently-asked-questions/

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest 1sport

Srebro od dawien dawna wykorzystywane jest w celach antybakteryjnych. Zdarzało się, że podawano je w kroplówkach z NaCl pacjentom z infekcjami. Od jakiegoś czasu furorę robi faktycznie srebro koloidalne. Poleca się je osobom walczącym z nowotworem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Koniec "cudownego" nanosrebra? Bakterie potrafią się na nie uodpornić.

 

Ostrzeżenie z Australii - po raz pierwszy udowodniono adaptację bakterii do ominięcia antybakteryjnych właściwości srebra. Jako że wykorzystanie materiału staje się coraz bardziej powszechne, konieczne są intensywne badania w tym kierunku.

 

 

Nanosrebro posiada efektywne właściwości bakteryjno-, wiruso- i grzybobójcze. Jego wykorzystanie wzrasta w zastosowaniach medycznych, kosmetycznych, produktach konsumenckich (AGD) i w przemyśle. Jednocześnie wciaż nie jest do końca poznany mechanizm działania. Jak dotąd zaobserwowano kilka mechanizmów obejmujących niszczenie ściany komórkowej (reakcja z peptydoglikanami, denaturacja białka, właściwości katalityczne - działanie na grupy tiolowe), upośledzanie metabolizmu i wiązanie się do materiału genetycznego (po związaniu zapobiega rozwijaniu się DNA).

 

Naukowacy z University of New South Wales (Australia) ostrzegają, że nadmierna ekspozycja powszechnie występujących bakterii na cząsteczki nanosrebra powoduje ich dostosowanie i rozwój. Opublikowane w czasopiśmie Small badanie może nieść daleko idące konsekwencje dla przyszłego wykorzystania srebra jako środka przeciwbakteryjnego.

 

...

 

Więcej:

http://biotechnologia.pl/biotechnologia-portal/info/biotechnologia/31_doniesienia/488391,koniec__cudownego__nanosrebra__bakterie_potrafia_sie_na_nie_uodpornic__.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.