Skocz do zawartości

Sznurowadła, sznurówki, sznurowanie ...


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Specjalnie dla Pierwszaków Blatio :)

 

 

 

Jak już nabiorą wprawy to będą robić tak:

 

Albo i tak:

 

I bonus:

Do największych osiągnięć w moim życiu zaliczałem zawsze opanowanie w wieku pięciu lat umiejętności zawiązywania sznurówek na pętelkę. Było to ponad pół wieku temu i przez cały ten czas poczucie mojej wartości trwało niezachwianie, oparte o węzełek z kokardką.

Parę dni temu na słynnym TED-zie (www.ted.com) obejrzałem wyznanie faceta, który w wieku zbliżonym do mojego uświadomił sobie, że nie potrafi właściwie zawiązywać butów. Jego błąd polegał na kierunku oplatania sznurówki wokół węzła. Wystarczyło, że zmienił go na przeciwny (czyli odwrotny do ruchu wskazówek zegara) a wiązanie stało się znacznie trwalsze i solidniejsze. Teraz jeździ po całym świecie, dzieląc się z innymi swoim wielkim odkryciem i organizując pokazy prawidłowego wiązania sznurówek

Po tej projekcji zadrżały fundamenty mojego życia. Uświadomiłem sobie, że ja także niewłaściwie zawiązuję buty. Przez pięćdziesiąt dwa lata oplatałem sznurówkę wokół węzła zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Nikt nigdy nie powiedział mi, że to jest główna przyczyna nietrwałości węzłów jakie tworzyłem i więzów w jakie wchodziłem. Dzisiaj postanowiłem to zmienić i moje życie nabrało nowego blasku.

 

Terry Moore dowiedział się, że przez całe swoje życie wiązał buty w zły sposób. W duchu TED, występuje na scenie, aby podzielić się z innym, lepszym sposobem. (Szczypta historii: Jest to pierwsze 3-minutowe wystąpienie na scenie TED, w 2005 roku).

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...


Witam! Jestem tu nowa i potrzebuję pomocy. A mianowicie potrzebuję zaczepów do sznurowadeł, takich jak na tym zdjęciu. Przeszukałam całe zaroby internetu i nic. Znam szewca, który mi to może zrobić, ale po tym jak ostatnio mi tego buta rozciął (nie mam pojęcia w jaki sposób -.-'), to nie chcę się już tam pokazywać. Może ktoś posiada coś takiego i mógłby mi wysłać? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam! smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszczepiłem prośbę do miejsca :

http://www.wbutach.pl/topic/685-poszukuje-zaczepow-do-sznurowadel/

Może ten temat pomoże - czasami trzeba zapytać bezpośredni bo jak znam życie nigdy niema nikt pełnej oferty bieżącej na stronie.

 

http://www.wbutach.pl/forum/221-narzedzia-okucia-sklepy-linki-do-zaopatrzenia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam serdecznie !

 

W sprawie akcesoriów do butów to chętnie się wypowiem. Polecam serdecznie świecące sznurówki LED do butów.

Dla ciekawych tego gadżetu wrzucam filmik z YouTube:

 

 

HAH, a to dla tych, któchy chcą się cali świecić :D

 

 

Oczywiście wszystko dostępne na ALLEGRO :) Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, sznurówki na Allegro ;)

 

 

 

 

A jeżeli chodzi o kostium a'la TRON ;) To celowałbym w Ebay albo jakieś zagraniczne sklepy :D

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jak byłem mały to zawsze tak właśnie chciałem mieć zasznurowane buty, ale nigdy nie umiałem :)

I nie wiedziałem nawet, że jest na to kilka sposobów :)

 

Straight Bar Lacing

http://www.fieggen.com/shoelace/straightbarlacing.htm

 

Shoe Shop Lacing

http://www.fieggen.com/shoelace/shoeshoplacing.htm

 

Straight European Lacing

http://www.fieggen.com/shoelace/straighteuropeanlacing.htm

 

Są jeszcze inne "myki" ? :)

 

Idę poćwiczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy zauważyliście, że na rynku ciężko znaleźć - zupełnie nie wiem z czego to wynika - płaskie sznurowadła, na przykład w kolorze czarnym i brązowym. Nie wiem, jak z innymi kolorami, bo nie szukałem. W ogóle ciężko teraz w sklepach obuwniczych dostać dobre sznurowadła, w niektórych w ogóle nie prowadzą ich sprzedaży. Ale dostać płaskie sznurowadła, to już w ogóle wyczyn. A te są lepsze od zwykłych, okrągłych, zwłaszcza tych woskowanych, ktore przecierają sie po dwóch miesiącach noszenia. Nie wiem, niszowy rynek, czy kłopoty z zaopatrzeniem w moim mieście.

 

30kvok4.jpg

 

Żeby znaleźć obrazek i wam pokazać o co mi chodzi, sporo się naszukałem, dość powiedzieć, że w porównywarkach jest tylko 1 oferta, to też o czymś świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... faktycznie?

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że sznurowadła do handlu w Polsce to w ogóle ciężki temat.

 

Znajomy, niegdyś rzekł - cholerne sznurowadła się przetarły, znowu czas na nowe buty.

Zapytałem dlaczego nie kupi nowych sznurowadeł :) - kompletnie nie wpadł na to.

Nie wiem czy to zaćmienie umysłu, przepracowanie czy schemat, ale jak często kupujecie sznurowadła?

 

Ja nie pamiętam, kiedy ostatnio miałem taką potrzebę.

Chyba wytrzymują całe, życie moich butów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ciekawski ze mnie typ, sprawdziłem dziś te twoje informacje o sznurowadłach. I faktycznie jest, jak mówisz. Z tym, że w sklepach obuwniczych w ogóle ich nie ma w sprzedaży, nie tylko płaskich. Otóż zaszedłem dziś do kilkunastu (!) sklepów obuwniczych na głównej ulicy handlowej mojego miasta. Nigdzie nie było sznurowadeł, żadnych. W końcu zapytałem szefową jednego ze sklepów, o co tu w ogóle chodzi, przecież logiczne jest, że ludzie w obuwniczych szukają też sznurowadeł. Odpowiedź wbiła mnie w fotel - wiecie czemu nie ma sznurowadeł? Bo je kradną! Tak, kradną sznurowadła i sklepikarze nie mogą ich upilnować, więc wycofali ze sprzedaży. Żeby było śmieszniej część sprzedając buty ze sznurówkami wyciąga sznurowadła z pudełka i daje dopiero, jak przymierzasz. Dlaczego? Bo te sznurowadła z butów też kradną. Przypomnę, że jako takie sznurowadła można kupić za 5 złotych, a gorsze za jeszcze mniej. Jakaś chora sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdopodobne haha :)

Równie dobrze można byłoby nie sprzedawać czekolad w sklepach :)

 

Dość oryginalna wymówka Pani Sprzedawczyni :)

Kiedyś w Pasmanterii kupowało się sznurowadła. Teraz pewnie w portalu aukcyjnym :)

 

Ale czy jest tam coś godnego uwagi?

http://allegro.pl/listing.php/search?change_view=1&order=bd&sg=0&string=sznurowad%C5%82a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zastanawiam się nad wprowadzeniem do oferty sznurowadeł ... i coś nie mogę się zdecydować :)

Ktoś może ma doświadczenia z tematem?

 

Jakieś sugestie? Wskazówki?

Jakimi sznurowadłami jest największe zainteresowanie i czy w ogóle?

 

W grę wchodzą Tarragowskie, Saphirowskie, ale i krajowi producenci mocno zachęcają.

Tyle tylko, że cały czas mi się wydaje, że ludzie okrutnie rzadko sznurowadła akurat kupują.

Mylę się? :)

 

Czy możecie polecić krajowych producentów dobrej jakości sznurowadeł, z którymi warto podjąć współpracę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się :)

Do eleganckich potrzebujesz cienkich ale mocnych woskowanych .

Dla młodzieży ,płaskie we wszystkich kolorach możliwych do wymyślenia długości 120cm.

Dla "Wojaków" potrzebujesz cienkie okrągłe ,czarne cholernie mocne długość 160cm.

Do trekkingowego buta z reguły 160cm - melanage o tępym chwycie - i tu już jest pewna zajawka ale o tym na PW ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.