Skocz do zawartości

Sznurowadła, sznurówki, sznurowanie ...


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam kupić paracord 550 tak kilka kilkanaście metrów i docinać na życzenie, problem mogą stanowić te "końcówki", ale są nie do zdarcia

Aj tam, zaraz problem........

Mc Gyver bierze kawałek koszulki termokurczliwej (akcesoria dla elektryków - Castorama, Nomi, czy inny podobny), naklada na sznurówke potem podgrzewa zapalniczką lub w inny sposób i ........ gotowe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie. Szukam sznurowadeł do swoich wojskowych butów do ciężkich zastosowań. Płaskich, wykonanych z nylonu, no i czarnych... Aż zaszedłem tutaj.

 

W grę wchodzą (...), ale i krajowi producenci mocno zachęcają.

Polecasz kogoś konkretnego z krajowych producentów?

 

(...)

Dla "Wojaków" potrzebujesz cienkie okrągłe ,czarne cholernie mocne długość 160cm.
Do trekkingowego buta z reguły 160cm - melanage o tępym chwycie - i tu już jest pewna zajawka ale o tym na PW ;)

 

Axe, a może Ty masz jakiś swoich faworytów?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te płaskie to do takich:

__00008_RANGERS-ARMEE-vrais-BMJA.jpg

Wiązane w sposób "straight bar lacing": http://www.fieggen.com/shoelace/straightbarlacing.htm

A ten paracord to zalecasz stosować w formie sznurówki cały z rdzeniem czy jedynie sam oplot? Bo zastanawiam się czy nitki rdzenia nie będą się przemieszczać i "zbijać" przy końcach sznurówek w trakcie użytkowania.

Czy jest sens stosować płaskie sznurówki w butach z t.zw. "stoperami" do sznurówek, tak jak te:

footware_military_british_army_high_leg_

Czy płaskie będą się "blokować" w tych "stoperach"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam - czemu płaskie ?

Bo ?

W takich butach liczy się tzw wskakiwanie i wyskakiwanie z nich .

Kluczowe staje się końcowe wiązanie, by w krzyżu nie strzykało ;)

Bez rdzenia linka jest "elastyczna" - wg mnie po przemaszerowaniu kilku km i tak trzeba sznurowanie poluźnić nieco (ale zależy to też od wyściółki buta ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając mało znaczącą kwestię wyglądu to jakoś wolę chodzić w szerszych ze względu na komfort - jakby mniej uciskają niż okrągłe właśnie ze względu na większą szerokość. I te płaskie "współpracują" ze stoperami? Czy zaciskają się?

Jak wygląda sprawa ze "strzykaniem w krzyżu" w związku z zasznurowaniem butów przy powiedzmy marszu z plecakiem w górach? Jest to kwestia typu "lepiej wiązać na krzyżyk i kokardkę niż na "belki" i węzeł bo cie będą boleć plery"? Czy jak to działa? :smiling:

Edytowane przez bricktop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


powiedzmy marszu z plecakiem w górach?

No dokładnie o to mi szło :)

No może mniej uciskają - skoro to odczuwasz .

Szkoda że do nas jeszcze nie zawitał producent sznurowadeł - bo w sumie liczy się materiał z jakiego są wykonane niż sama marka, choć marka tworzy się czasami z jakości jednak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo niedawno poszerzyłem ofertę o sznurowadła:

http://multirenowacja.pl/category/sznurowadla-

 

Jeżeli któreś podpasują, zgłoś się na priv, zaoferuję dobry rabat pod warunkiem, że w ciągu kilku tygodni dasz mi info zwrotne dotyczące tego, jak sprawdzają się w terenie. Na razie mam bardzo dobre recenzje, ale raczej z miejskiego buszu. Chętnie zapoznam się z opinią Terenowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar, ale ofertę "multirenowacji" rozpoznawałem pod kątem sznurowadeł w pierwszej kolejności. :D;) Niestety nie znalazłem nic dla siebie. :( Aczkolwiek niezmiernie przydatna jest ta ilustracja przedstawiająca długości sznurowadeł w zależności od ilości dziurek w bucie.

 

Axe, jednak chyba najprawdopodobniej przejdę w stu procentach na "paracord 550". Skoro tak go chwalisz to musi coś być na rzeczy. Jest sens jakoś go jeszcze dodatkowo zabezpieczyć na przykład zawoskować na okres zimowy żeby nie zamarzały takie sznurówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam jestem nowy na forum jednak niezły klimat tu panuje i chętnie dołożę swoje 3 grosze...

O sznurowadłach akurat wiem wszystko w razie pytań chętnie odpowiem na Wasze pytania - od produkcji, po rodzaje sznurowadeł, chętnie udzielę rad itp.

Zapraszam do dyskusji  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

I ja dorzuce swoje poszukiwania...

szukam sznurowadeł do butów "TNF berkeley" - czerownych, zielonych niebieskiech - wygoglujcie nazwę i zobaczycie o jakie sznurowadła mi chodzi płaskie-porządne w wzorek 150cm

oraz szukam do butów  "timberland GT scramble" --> google - 140-150cm  też porzadne płaskie w róznych kolorach... przejżałem portal aukcyjny-nic nie znalazłem, i popularne strony w sieci- Help me! gdzie znajdę takowe sznurowadła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałem googlać Kolego, gdyż znam ten model doskonale :)

Z racji pewnego projektu przez moje ręce przewinęło się w ostatnim miesiącu jakieś 900 par TNF :) 

 

Niestety, nigdzie nie widziałem tego typu sznurowadeł. Z płaskimi w ogóle jest problem i osobiście szukałbym po prostu godnego zamiennika. Ale przyznam, że specjalistą od sznurowadeł nie jestem i rozeznanie rynku mam takie sobie więc pewnie coś umknęło mojej uwadze. Jak znajdziesz, daj znać na forum. Może ktoś w przyszłości skorzysta. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po głębszym wdrożeniu się w temat sznurowadeł-muszę stwierdzic że rynek w polsce jest ubogi, jak znalazłem jakieś fajniejsze konkretniejsze snzurowadła to ich koszt sięgał 25, czy nawet 50zł- absurd :) można dostać płaskie 150 np meindla-ale czerwone czyste-bez wzorków

sznurowadeł w wzorki jak do modeli ww. tnf i timberland nie dostaniecie w kraju...mało tego gosc który handluje tiomberlandami pytał u swojego dostawy w UK- i nie dostał ;)

najlepszym rozwiązaniem jakie wymyśliłem był zakup snzurowadeł Hokejowych- woskowanych  w cenie 18zł(ceny są różne w zalezności od sklepu, koloru firmy) w moim przypadku zakup dotyczył długości 310cm (poniewaz potrzebowałem w okolicy 140-150cm) to zrobiłem sobie od razu do kolorowych zamian po dwie pary ze sznurowadła:)

sznurowadła bardzo dobre jakościowo, dobrze nawoskowane, kolor idealny i oczywiście we wzory jak maja oryginalne buty.

Jedynym problemem jest zakończenie uciętego sznurowadła...i tutaj z pomoca przychodzi nam:

http://www.fieggen.com/shoelace/agletrepair.htm

 

kupiłem za grosze koszulki termo kurczliwe czrwone przeźroczyste itp i na ciepło zgrzałem końcówkę...nie jest to idealne rozwiązanie, ale jak sie o tym nie wie to nie widać tego w użytkowaniu...

cena do jakości-jestem zadowolony! a i wybór kolorystyczny takich snzurowadeł jest dosyć szeroki. polecam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, odświeżę nieco temat ;) ostatnio w szafie znalazłem brązowe buty z typu tych "formalnych" dla dżentelmenów. W sumie rzadko w nich chodziłem, bo wydawało mi się, że pasują tylko na oficjalne wyjścia. Ale wpadłem na pomysł, żeby nadać im nieco luzu.. Tzn chciałbym nieco przełamać tę dozę formalizmu i zamiast czarnych sznurówek włożyć żółte, albo czerwone? Przeglądam sznurowadła na ... SPAM ...  - jak myślicie, jaki kolor będzie pasował do jasnego brązu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.