Skocz do zawartości

Problem ze stara skóra


Gość Monter

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyrobami mającym dobre 80 a w drugim wypadku i więcej lat

 

Mianowicie chodzi mi o buty wojskowe wysokie, pamiątka po wojaku z Legionów Piłsudskiego.

Byly strasznie sztywne- drewno. Ostatnio umyłem je mydłem siodlarskim i przesmarowałem tłuszczem do skory. Kondycja skory poprawiła sie znacznie- sa juz elastyczne.

 

Chciałbym zniwelować tew zagięcia. Pomyślałem o wykorzystaniu prawideł, ale czy one nie powinny byc robione pod dane obuwie? Czy można kupić z podobna rozmiarowo i spróbować dopasować?

 

Fotki butów jeden juz świeżo po zabiegu.

 

Druga sprawa, w innym przedmiocie skora dostała białych wykwitów i w miejscu łączenia nitami pojawiły sie kleiste plamy. Domniemam ze te białe to pleśń a ten "klej"?

To także potraktowałem jak wyżej- czyszczenie i kondycjoner do skory

 

15805334595902977406.jpg

Edytowane przez Monter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób proszę foty makro tego o czym mówisz .

Jak robisz lampą - przesłoń ją kartką papieru - rozprasza światło staje się miękkie.

 

Jaki tłuszcz dałeś ?

 

 

Niestety zdjęć nie zrobiłem a teraz już po ''konserwacji"'- mycie mydłem siodlarskim, jakaś niemiecka firma, a tłuszcz to PALC.

Jak na razie jest ok, ale minęło jakieś 2 tygodnie od tego zabiegu.

Edytowane przez Monter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nity mosiężne. Wokół nich pojawia sie gesty jakby klej, żywica?

 

Co do butów i ich produkcji, tak zgadza sie byly fabryki szyjące na zamówienie dla wojska wg wytycznych tzw. Warunków technicznych czy podobnych dyrektyw. Chodziło mi o tzw. prywatny obstalunek. Tam chyba kopyto było robione pod klienta, jednakze nie wiem czy owe obuwie bylo właśnie takim zamówieniem.

 

Chodziło mi o te zagięcia przy kostce z przodu i z tylu, wiem ze sa naturalne, ale boje sie by nie pękały.

Czy zakup prawideł z podobnym wymiarem wkładki i późniejszym dopasowaniu, np. po przez oszlifowanie ma sens?

Czy tylko wypchać je szmatami? Pytam bo moze ktos ma większe doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym poszukać znajomego z jonizatorem .

Skóra prawdopodobnie w skutek wieku złapała pleśń - podanie przed pozbyciem się owej tłuszczu, może zaszkodzić .

Popytaj - sposób jest dla skóry zupełnie bezpieczny i wart zachodu .

 

Od tego zacznijmy .

Plamy owe koło nitów potraktuj terpentyną i daj znać o efekcie .

Podeszwy też należy wysmarować jak się domyślasz .

Proponował bym mocniej o nie zawalczyć jednak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axe- jonizator ten zwykly co mozna zanabyc do mieszkan?

Podeszw jeszcze nie ruszalem, ot tylko przesmarowalem tym tluszczem, bo nide mialem na nie pomyslu

Nity, przetre terpentyna i dam znac

Dzieki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.