Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję ? trochę się obawiam tej szczotki, że nadgorliwie będę szorować :)

Nie mogę doczekać się noszenia nowych butów ale i z drugiej strony jestem pełna obaw co się z nimi stanie - z tego też powodu długo zwlekałam z zakupem Ugg ( a bardzo mi się podobają). Dobrze, że trafiłam na forum :) Jeśli ktoś ma dla mnie jakieś rady to bardzo proszę pisać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. W temacie butów tego typu mam pewien problem. Posiadam je z firmy Ugg i zrobiła mi się w nich dziura. 

Czy można coś na to zaradzić? I jak je ewentualnie naprawić?

Byłam u jednego szewca i powiedział, że jedyne co to może na zewnątrz buta naszył łatę w miejscu pępnięcia i przetarć.

A ja szukam rozwiązania, gdzie nie będzie zbyt dużej ingerencji w wygląd...

Doradźcie proszę.

20180926_153257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć!

Nadszedł ten dzień, w którym muszę umyć moje Uggi. Przeczytałam już poradnik podany na początku tematu ale potrzebuję szczegółowych wskazówek.

1. Mam Omnidaim - wiem że trzeba rozcieńczyć go z wodą ale w czym? Metalowa, szklana czy plastikowa miseczka? ( Nie wiem czy nie zajdzie jakaś reakcja np. z metalową) I teraz krok po kroku: na suche buty nanoszę preparat szczoteczką i czyszczę, później płuczę szczoteczka i znowu czyszcze / płuczę? Ile razy powtórzyć? :)

2. Czekam aż buty wyschną.

3. Chciałabym użyć renovatora z firmy Tarrago w sprayu. I teraz jak to wygląda w praktyce? Pryskam i od razu czeszę szczoteczką żeby kolor był równo rozprowadzony? Czy czekam aż wyschnie i dopiero czeszę?

Buty były potraktowane nano protectorem jakieś 3-4 miesiące temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@symetria22

jak dla mnie to te buty są do wyrzucenia. Szkoda pieniędzy, czasu i energii na nie. 

 

@MartaD,

nie ma wielkiego znaczenia w czym rozcieńczysz. Nic się nie powinno dziać. Jeżeli jednak masz jakieś obawy to płyn jest w szklanym opakowaniu, więc szkło mu na pewno nie zaszkodzi ;) Co do samego procesu, to różnie ludzie czynią. Najczęściej tak, jak napisałaś. Zazwyczaj wystarczy 1-2 razy, ale to tak naprawdę zależy od stanu butów i tego co widzimy po czyszczeniu. Przy aplikacji pigmentu warto zachować te 30cm odległość, by kolor rozkładał się równomiernie. Producenci chyba najczęściej polecają szczotkować przed całkowitym wyschnięciem. Zawsze pamiętaj o próbie na skrawku przed użyciem w celu weryfikacji. Zdarzały się tu sytuacje, gdzie ktoś beżowe buty przez pomyłkę traktował czarnym renowatorem. Gdyby zrobił próbę nie miałby problemu. Zdarzały się sytuacje, że ktoś stosował zbyt mocny cleaner do bardzo delikatnej skóry, gdyby zrobił próbę, problemu, by nie miał ... itp. Są to oczywiście przypadki odosobnione, bo to jest prosta sprawa, ale jednak czasem się zdarza, jak widać :) 

 

Masz tu filmik z podobną robotą:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie niedługo wybiorę się do szewca. Cholewka jest bardzo miękka i może dlatego się wygina, podobno to normalne w tych butach. 

Wczoraj umyłam buty i prawy na pewno będzie żył ale nie wiem jak z lewym :( nałożyłam za dużo preparatu i później nie mogłam go spłukać. Płukałam, płukałam i płukałam a tam ciągle piana... But nadal jest mocno wilgotny a prawy już niemalże suchy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nic wielkiego się nie stało, ale generalnie przy skórach lepiej stosować niewielkie ilości wody, by nie doprowadzić do przemoczenia. Spokojnie wypchaj gazetami te buty i pozostaw w temperaturze pokojowej. Wymieniaj gazety za każdym razem kiedy podejdą wilgocią. To futro nie ułatwia schnięcia. To może potrwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam problem z 1 z gigów - wyszły mi na nim plamy. Wyglada tak jakby po czyszczeniu na zew. wyszedł brud. Kolor jasno szary. Najpierw wyczyściłam woda z delikatnym detergentem (wiem błąd). Później kupiłam omnidaim. Tylko te plamy cały czas są. Już dwa razy próbowałam omnidaim. Co robić? Na razie rozcieńczałam pół na pół. Czy zmienić proporcje? Z tego wszystkiego mam ochotę wrzucić je do pralki co będzie chyba najgłupszą rzeczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to tłuste plamy. Tłuste plamy na jasnym są z reguły dość trudnousuwalne. Omnidaim jest świetny, ale są i mocniejsze cleanery np. Hussard. Ale próbowanie kolejnych dla 1 pary mija się z celem. Jeżeli cleanery nie dają rady pozostaje malowanie na ciemniejszy, ale i tu potrafi czasem pojawić się różnica. Podsumowując, próbuj Omnidaimem, jak nie będzie efektu - pokaż jak to wygląda. Może wtedy łatwiej będzie coś podpowiedzieć, albo polecić kogoś doświadczonego do tej roboty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być ta tłusta plama. Ponieważ jak teraz skojarzyłam fakty na 1 but kapnął mi tusz do pieczęci metalowych, a on może być oleisty. To by była odp skąd ten dziwny kolor. Czyli teraz pozostaje mi tylko farbowanie? Buty maja jasny szary kolor czy kupić taki sam czy lepiej ciemniejszy odcień? Od razu pytanie jaki produkt będzie najlepszy. 

11247A4F-7FAC-4A4F-B9D3-7FD6C790D9CF.jpeg

97366E22-E85D-4C6F-8828-1778BC5C3AB0.jpeg

F0128DF1-EECF-4FCC-ABFC-919043D80D9A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to standard. Z tłustymi jest ciężko. Jak nie idzie wywabić to opcją jest malowanie na trochę ciemniejszy lub dużo ciemniejszy odcień. Przy czym ciemna plama i tak może lekko przebijać, ale nie będzie się to już tak rzucało w oczy. Często prezentuje się dość naturalnie, bo te mechate i tak miejscowo są często ciemniejsze/jaśniejsze - zależy jak się włoski ułożą.

 

Ta farbka powinna spełnić oczekiwania:

https://multirenowacja.pl/farba-barwnik-do-zamszu-nubuku-50ml-suede-dye.html

 

Opcjonalnie Suede Renovator w aerozolu, którym łatwiej równomiernie dostarczać pigment:

https://multirenowacja.pl/renovator-250ml-renowator-pasta-do-zamszu-nubuku.html

 

Niektórym on wystarcza, podczas gdy inni dają go dodatkowo na finisz po malowaniu. To właściwie jest środek standardowy przy pielęgnacji zamszu i nubuku, który niemal zawsze po sezonie, dwóch czy trzech wymaga regeneracji koloru. Ludzie czasem mówią na to "pasta do zamszu" :) Ale to jest bardziej farba niż pasta. Do zamszu nie stosuje się past :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • MOD przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.