Skocz do zawartości

Buty skórzane eleganckie zara renowacja krok po kroku porady


greg89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

Mam pytanko jak doprowadzić buty Zary do perełki. Materiały jakie posiadam przesyłam na foto. 

Serdecznie dziękuję za wskazówki. 

Moja wyobraźnia wygląda następująco :

Wyszczotkowac na sucho, namydlić coccine i na końcu na gąbce tarrago cleaner jak wyschną to mleczkiem lettro bądź saphir renowat jeszcze wyciągnąć po wyschnięciu napuscic saphir pasta de lux (bezbarwna). 

 

Screenshot_20230310-090318_Messenger.jpg

Screenshot_20230310-090315_Messenger.jpg

20230310_082358.jpg

20230310_082348.jpg

20230310_082344.jpg

20230310_082340.jpg

20230310_082336.jpg

20230310_082333.jpg

Screenshot_20230310-091340_Messenger.jpg

Edytowane przez greg89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za wykończenie, ale wygląda jakby jakiś lakier schodził. Może to wcześniej nakładane preparaty. Tak czy inaczej należałoby raczej pozbyć się w tym momencie tego w całości czymś mocnym. Jeżeli masz SAPHIR BDC Renomat to mógłby sobie poradzić. Jak nie masz to możesz próbować tym co masz - TARRAGO Universal Cleaner ... jak uda Ci się tego pozbyć, a skóra faktycznie będzie w stanie coś chłonąć, to krem SAPHIR BDC Renovateur, który tam masz może ją fajnie zregenerować. W dalszej kolejności, jeżeli chcesz odzyskać kolor to hmmm ... pokusiłbym się chyba o koloryzację kremem SAPHIR BDC Pommadier nr10 (koniak). Chociaż obawiam się, czy to wystarczy, kwestia oceny podczas próby, np. na języku. Gdyby nie wystarczyło to SAPHIR BDC Juvacuir, by zregenerować kolor bardziej kompleksowo.

 

Popatrz sobie w ten wątek poniżej. Tam masz trochę podobnych realizacji:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Wydaje się, ze jest szansa. Jeżeli szmatka zbiera krem w śladowych ilościach to nie jest problem. Jeżeli w dużych ilościach to najbardziej prawdopodobne, powody:

  • nadmiar
  • skóra, która nie chłonie.

 

Ale daj jej może trochę czasu i dobrze wypoleruj. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krem koloryzujący nabierałem w palcu delikatnie masując obuwie 1 warstwa oraz delikatnie druga warstwa po ok 5 min potem szczotkowalem. Dzień po tym zabiegu. Chciałem na czubku obuwia wypolerować bezbarwna pasta de luxe od saphira szczotką gładka mazak. Niestety pościągałem krem z butów. W miarę delikatnie szczotkowalem. 

20230327_181154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby skóra nie chciała wchłaniać kremu? Albo rozpuszczalnikami zawartymi w paście usuwasz krem siłą tarcia. Spróbuj może zaaplikować tego kremu niewielką ilość, pozwolić mu się wchłonąć. Przez polerkę pozbyć się nadmiaru. Następnie nałożyć cienką warstwę pasty woskowej, poczekać do jej utwardzenia, następnie drugą, poczekać do utwardzenia ... i tak wiele razy. 

 

Na dobrych skórach to działa mniej/więcej tak:

https://multirenowacja.pl/blog/renowacja-butow-cholewek/

 

Na słabych surowcach, różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.